RS/AZ
A.net/AZ
You must be a member to access that page
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Tempe High School Track & Field and Cross Country - Tempe, Arizona
you RUN the place
1730 S. Mill Ave., Tempe, Arizona, 85281, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Brionka White
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
11
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (5 articles)
2010 / 2011 - (6 articles)
All News
Search
2011 Results - Arizona AIA Outdoor State Championships
Published by
Brophy Prep
May 17th 2011, 5:11pm
Comments
Arizona AIA Outdoor State Championships
May 11, 2011 to May 14, 2011
Mesa, AZ, US
« Filter Results by Team: »
Academy Of Tucson
Agua Fria Union
Ajo
Alchesay
Alhambra
Amphitheater
Apache Junction
Apollo
Arcadia
Arizona Lutheran
Arizona Scho
AZ School for the Deaf/Blind
Barry Goldwater
Basha
Benson
Betty H Fairfax
Bisbee
Blue Ridge
Boulder Creek
Bourgade Catholi
Bradshaw Mountain
Brophy College Prep
Buckeye Union
Buena
Cactus
Cactus Shadows
Camelback
Camp Verde
Campo Verde
Canyon Del Oro
Canyon State Academy
Carl Hayden
Casa Grande Union
Catalina
Catalina Foothills
Centennial
Cesar Chavez
Chandler
Chaparral
Chinle
Chino Valley
Cibola
Cienega
Coconino
Combs
Coolidge
Copper Canyon
Corona del Sol
Coronado
Cortez
Deer Valley
Desert Christian
Desert Edge
Desert Mountain
Desert Ridge
Desert View
Desert Vista
Dobson
Douglas
Dysart
Empire
Estrella Foothills
Flagstaff
Florence
Flowing Wells
Fountain Hills
Fredonia
Ganado
Gila Ridge
Gilbert
Gilbert Christian
Gilbert Classical Academy
Glendale
Globe
Grand Canyon
Green Fields
Greenway
Hamilton
Highland
Higley
Holbrook
Hopi
Horizon
Horizon Honors
Independence
Ironwood
Ironwood Ridge
Joseph City
Joy Christian
Kingman
Kofa
La Joya Comm
Lake Havasu
Liberty
Marana
Marcos De Niza
Maricopa
Maryvale
Mayer
McClintock
Mesa
Mesquite
Millennium
Mingus Mtn.
Mingus Union
Mogollon
Mohave
Monument Valley
Moon Valley
Morenci
Mountain Pointe
Mountain Ridge
Mountain View Marana
Mountain View Mesa
Nogales
North
North Canyon
North Pointe Preparatory
Northland Preparatory
Northwest Christian
Notre Dame Prep
Orme
Page
Palo Verde Magnet
Paradise Valley
Parker
Payson
Peoria
Perry
Phoenix Central
Phoenix Christian
Pima
Pinnacle
Pinon
Poston Butte
Prescott
Pueblo Magnet
Pusch Ridge Christian
Queen Creek
Ray
Raymond S Kellis
Red Mesa
Red Mountain
Rincon University
Rio Rico
Rock Point
Round Valley
Sabino
Safford
Saguaro
Sahuarita
Sahuaro
Salome
Salpointe Catholic
San Carlos
San Manuel
San Pasqual
San Tan Foothills
Sandra Day O'Connor
Santa Cruz Valle
Santa Rita
Scottsdale Christian
Sedona Red Rock
Seligman
Seton Catholic
Shadow Mountain
Shadow Ridge
Show Low
Skyline
Snowflake
South Mountain
St Augustine Catholic
St Mary's Catholic
St Michael
St. David
St. Johns
Sunnyside
Sunnyslope
Sunrise Mountain
Tempe
Tempe Preparatory
Thatcher
Thunderbird
Tolleson Union
Tombstone
Tonopah Vall
Tuba City
Tucson Magnet
Valley (Sanders)
Valley Christian
Valley Lutheran
Valley Union
Valley Vista
Veritas Preparatory Academy
Verrado
Vista Grande
Washington
Westview
Westwind Prep
Westwood
Wickenburg
Willcox
Williams Field
Willow Canyon
Window Rock
Winslow
Xavier College Preparatory
Youngker
Yuma Catholic
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
10.67
-2.2
1
10
2
Underwood, Isaiah
12
Ironwood
10.80
-2.2
1
8
3
Allen, Devon
10
Brophy College P
10.90
-2.2
1
6
4
Lopez, Anthony
11
Mesquite
11.02
-2.2
1
5
5
Wannah, Christian
12
Maryvale
11.06
-2.2
1
4
6
Trotter, Ben
11
Mountain Pointe
11.07
-2.2
1
3
7
Davis, Justin
11
South Mountain
11.10
-2.2
1
2
8
Simpson, Scott
11
South Mountain
11.11
-2.2
1
1
9
Eichler, Blake
12
Pinnacle
11.32
-2.2
1
Mens 100m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
10.68
+1.8
3
2
Allen, Devon
10
Brophy College P
10.75w
+2.5
1
3
Underwood, Isaiah
12
Ironwood
10.78
+0.1
2
4
Wannah, Christian
12
Maryvale
10.84w
+2.5
1
5
Simpson, Scott
11
South Mountain
10.91w
+2.5
1
6
Trotter, Ben
11
Mountain Pointe
10.93
+1.8
3
7
Eichler, Blake
12
Pinnacle
10.94w
+2.5
1
7
Davis, Justin
11
South Mountain
10.94
+1.8
3
9
Lopez, Anthony
11
Mesquite
10.98
+0.1
2
10
Thymes, Just N
11
Hamilton
11.00
+0.1
2
11
Daniels, Reggie
11
Hamilton
11.04
+1.8
3
12
Gilliam, Malik
10
Westwood
11.06
+1.8
3
13
Newman, Justin
12
Mountain View Me
11.07
+0.1
2
14
Myles, Trevon
9
Mesquite
11.09w
+2.5
1
15
Thurber, Aaron
12
Willow Canyon
11.10
+1.8
3
16
Ortiz, Jalen
10
Centennial
11.13
+0.1
2
17
Becerra, Jordan
11
Desert Ridge
11.17
+0.1
2
18
Wyatt, Garrett
11
Mountain View Me
11.23w
+2.5
1
19
McKechnie, Sean
12
Desert Ridge
11.24w
+2.5
1
20
Coleman, Orlando
9
South Mountain
11.26
+0.1
2
21
Robinson, James
11
Dobson
11.35
+0.1
2
22
McKay, Gary
9
Chaparral
11.38
+1.8
3
23
Oakley, Jeremiah
11
Valley Vista
11.48
+1.8
3
24
Broglia, Anthony
12
Brophy College P
11.53
+0.1
2
25
Brown, Carter
12
Mountain View Me
14.10w
+2.5
1
Mens 100m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Weaver, Martwon
12
Marcos De Niza
11.02
-2.2
1
10
2
Wesley, Trevor
12
Ironwood Ridge
11.07
-2.2
1
8
3
Wooten, Jontrell
10
Washington
11.10
-2.2
1
6
4
Howard, Alex
11
Williams Field
11.19
-2.2
1
5
5
Grammar, Tyler
12
Ironwood Ridge
11.27
-2.2
1
4
6
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
11.40
-2.2
1
3
7
Jones, Isaac
12
Cienega
11.42
-2.2
1
2
8
Kime, Quintin
11
Canyon Del Oro
11.51
-2.2
1
1
9
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
11.56
-2.2
1
Mens 100m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Weaver, Martwon
12
Marcos De Niza
10.67w
+2.2
1
2
Wesley, Trevor
12
Ironwood Ridge
10.93w
+5.8
3
3
Wooten, Jontrell
10
Washington
10.94w
+5.8
3
4
Grammar, Tyler
12
Ironwood Ridge
10.97w
+2.2
1
5
Howard, Alex
11
Williams Field
11.10w
+5.5
4
5
Kime, Quintin
11
Canyon Del Oro
11.10w
+5.8
3
7
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
11.14w
+2.2
1
8
Jones, Isaac
12
Cienega
11.16w
+2.4
2
9
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
11.20w
+5.5
4
10
Smythe, Devonte
12
Washington
11.21w
+2.4
2
10
Taylor, Anthony
11
Dysart
11.21w
+2.2
1
12
Benoit, Kani
10
Thunderbird
11.23w
+5.8
3
13
Johns, Tyler
11
Cactus
11.24w
+2.4
2
14
Canastillo, Ruben
12
Pueblo Magnet
11.30w
+5.8
3
14
schneider, joree
12
Cactus Shadows
11.30w
+2.4
2
16
Bain, Rikiya
10
Raymond S Kellis
11.32w
+5.8
3
17
McKenzie, Sean
12
Williams Field
11.34w
+2.2
1
18
Ezeagwu, Daniel
9
Sunrise Mountain
11.35w
+5.8
3
19
Corpstein, Colby
12
Sunnyslope
11.38w
+5.5
4
19
Vartanian, Jason
11
Canyon Del Oro
11.38w
+2.4
2
21
Jackson, Brandon
12
Millennium
11.39w
+5.5
4
22
Harris, Shai
11
Independence
11.53w
+2.4
2
23
Morgan, Tanner
12
Apache Junction
11.54w
+2.2
1
24
Shivers, Davonte
12
Peoria
11.61w
+5.5
4
25
Comins, Kameron
12
Kingman
11.66w
+5.5
4
25
Coleman, Cameron
12
Sunrise Mountain
11.66w
+5.5
4
27
Grubel, Teague
12
Shadow Mountain
12.81w
+2.4
2
Mens 100m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moronta, Thomas
12
Higley
11.08
-2.7
1
10
2
Lewis, Robert
11
Florence
11.28
-2.7
1
8
3
Strnad, Michael
11
Higley
11.36
-2.7
1
6
4
Johnson, Tyler
11
Snowflake
11.37
-2.7
1
5
5
Davis, Deshaun
11
Florence
11.52
-2.7
1
4
6
Howard, Aric
10
Sahuarita
11.57
-2.7
1
3
7
Primous, Jovan
12
Tempe
11.59
-2.7
1
2
8
Weeks, Josh
11
Show Low
11.64
-2.7
1
1
9
Farr, Hunter
11
Snowflake
11.73
-2.7
1
Mens 100m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moronta, Thomas
12
Higley
10.86
-0.7
3
2
Strnad, Michael
11
Higley
11.05
+0.0
2
3
Lewis, Robert
11
Florence
11.14
-3.4
1
4
Johnson, Tyler
11
Snowflake
11.15
-3.4
1
5
Davis, Deshaun
11
Florence
11.16
-0.7
3
6
Weeks, Josh
11
Show Low
11.23
-0.7
3
7
Farr, Hunter
11
Snowflake
11.27
+0.0
2
8
Primous, Jovan
12
Tempe
11.31
+0.0
2
9
Howard, Aric
10
Sahuarita
11.39
-3.4
1
10
Murphy, Brandon
10
Liberty
11.46
-3.4
1
11
Yonas, Patrick
12
Sabino
11.47
+0.0
2
12
Brooks, Nathan
12
Sabino
11.51
-3.4
1
13
Harden, Thomas
10
Coronado
11.54
-3.4
1
13
Kadzashie, Maxwell
12
San Tan Foothill
11.54
-0.7
3
15
Farar, Spencer
11
Safford
11.55
+0.0
2
16
Carter, Wendell
12
Winslow
11.57
+0.0
2
17
Robinson, Caleb
10
Liberty
11.58
+0.0
2
18
White, Ciaran
11
Estrella Foothil
11.62
-3.4
1
19
Mejia, Alfonso
11
Douglas
11.69
-3.4
1
20
Hunt, Garrett
11
Snowflake
11.71
-0.7
3
21
Cortez, Abner
12
Douglas
11.73
-0.7
3
22
Riordan, Jeremy
11
Coconino
11.74
-0.7
3
23
Dahl, Justin
11
Thatcher
11.89
-0.7
3
24
Bush, Thomas
10
Higley
11.96
-3.4
1
25
Spicer, Wil
12
Sedona Red Rock
12.10
+0.0
2
Mens 100m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Rey
12
St. Johns
11.10
-0.3
1
10
2
Squires, Stevie
12
Westwind Prep
11.27
-0.3
1
8
3
Lee, James
11
Canyon State Aca
11.28
-0.3
1
6
4
Faison, Henry
12
Canyon State Aca
11.48
-0.3
1
5
5
Richards, Patrick
12
Joy Christian
11.55
-0.3
1
4
6
Broom, Alfonzo
12
Orme
11.58
-0.3
1
3
7
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
11.62
-0.3
1
2
8
Turner, Theo
12
Orme
11.79
-0.3
1
1
9
Madrid, Andrew
12
St. Johns
20.39
-0.3
1
Mens 100m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Squires, Stevie
12
Westwind Prep
11.10
+0.1
3
2
Patterson, Rey
12
St. Johns
11.16
-1.5
2
3
Lee, James
11
Canyon State Aca
11.30
-0.6
1
4
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
11.35
+0.1
3
5
Turner, Theo
12
Orme
11.44
-0.6
1
6
Madrid, Andrew
12
St. Johns
11.45
+0.1
3
6
Faison, Henry
12
Canyon State Aca
11.45
-1.5
2
8
Broom, Alfonzo
12
Orme
11.48
-1.5
2
9
Richards, Patrick
12
Joy Christian
11.57
-0.6
1
10
Natalie, Joe
12
Arizona Lutheran
11.63
+0.1
3
11
Dunn, Taylor
12
Academy Of Tucso
11.65
-1.5
2
12
Sandoval, Jeremy
11
Morenci
11.66
-1.5
2
13
Powell, Maurice
12
Canyon State Aca
11.67
+0.1
3
14
Alvarado, Andy
12
Joy Christian
11.71
+0.1
3
15
Drumgoole, Jackson
10
Tombstone
11.80
-0.6
1
15
James, Thurman
12
Red Mesa
11.80
+0.1
3
17
Siqueros, Michael
9
Morenci
11.88
+0.1
3
18
Bullicek, Jason
12
Valley Christian
11.91
-0.6
1
19
Whitfield, Simon
9
Veritas Preparat
11.92
-0.6
1
20
Groff, Dillion
St. Johns
11.97
-1.5
2
21
Burkett, Kris
12
Morenci
11.99
-0.6
1
22
Hancock, Tanner
11
Pima
12.00
-1.5
2
23
Riggins, Devone
9
Tombstone
12.09
-1.5
2
24
Rios, Christian
10
Ray
12.12
-0.6
1
Mens 200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
21.37
-0.3
1
10
2
Allen, Devon
10
Brophy College P
21.50
-0.3
1
8
3
Underwood, Isaiah
12
Ironwood
21.61
-0.3
1
6
4
Thymes, Just N
11
Hamilton
22.18
-0.3
1
5
5
Simpson, Scott
11
South Mountain
22.22
-0.3
1
3.50
5
Myles, Trevon
9
Mesquite
22.22
-0.3
1
3.50
7
Davis, Justin
11
South Mountain
22.33
-0.3
1
2
8
Ortiz, Jalen
10
Centennial
22.57
-0.3
1
1
9
Wannah, Christian
12
Maryvale
22.65
-0.3
1
Mens 200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
21.63
-0.1
3
2
Allen, Devon
10
Brophy College P
21.80
+0.7
1
3
Underwood, Isaiah
12
Ironwood
21.86
-2.6
2
4
Thymes, Just N
11
Hamilton
22.08
-2.6
2
5
Simpson, Scott
11
South Mountain
22.10
+0.7
1
6
Myles, Trevon
9
Mesquite
22.14
+0.7
1
7
Davis, Justin
11
South Mountain
22.24
-2.6
2
8
Wannah, Christian
12
Maryvale
22.36
+0.7
1
9
Ortiz, Jalen
10
Centennial
22.44
-0.1
3
10
Trotter, Ben
11
Mountain Pointe
22.54
-0.1
3
11
Wyatt, Garrett
11
Mountain View Me
22.55
-0.1
3
11
Moore, Cody
12
Chaparral
22.55
-2.6
2
11
Eichler, Blake
12
Pinnacle
22.55
-2.6
2
14
Gray, Valencio
12
Westwood
22.58
-0.1
3
15
McLamb, Jordan
11
Betty H Fairfax
22.89
+0.7
1
16
Thompson, Oscar
12
Rincon Universit
22.92
-2.6
2
17
McKay, Gary
9
Chaparral
23.01
-0.1
3
17
Dukes, Dewayne
12
Cibola
23.01
-2.6
2
19
Toe, Johnson
12
Ironwood
23.03
+0.7
1
20
Thurber, Aaron
12
Willow Canyon
23.16
+0.7
1
21
Armstrong, Michael
11
Mountain View Me
23.19
-0.1
3
22
Robinson, Majesty
12
Alhambra
23.38
-0.1
3
Mens 200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wooten, Jontrell
10
Washington
21.92
+0.0
1
10
2
Senior, Brandon
11
Notre Dame Prep
22.06
+0.0
1
8
3
Grammar, Tyler
12
Ironwood Ridge
22.15
+0.0
1
6
4
Canavan, Brian
12
Notre Dame Prep
22.16
+0.0
1
5
5
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
22.29
+0.0
1
4
6
Mattox, Craig
12
Thunderbird
22.48
+0.0
1
3
7
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
22.73
+0.0
1
2
8
Weaver, Martwon
12
Marcos De Niza
23.00
+0.0
1
1
9
Alvarez, Gabe
12
Millennium
23.15
+0.0
1
Mens 200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wooten, Jontrell
10
Washington
22.01
-0.3
3
2
Senior, Brandon
11
Notre Dame Prep
22.15
-1.6
2
3
Grammar, Tyler
12
Ironwood Ridge
22.25
-0.3
3
4
Canavan, Brian
12
Notre Dame Prep
22.26
-0.7
1
4
Mattox, Craig
12
Thunderbird
22.26
-0.7
1
6
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
22.31
-1.6
2
7
Alvarez, Gabe
12
Millennium
22.37
-0.3
3
8
Weaver, Martwon
12
Marcos De Niza
22.38
-0.7
1
9
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
22.76
-0.7
1
10
Wesley, Trevor
12
Ironwood Ridge
22.83
-1.6
2
11
Benoit, Kani
10
Thunderbird
22.94
-1.6
2
11
Ghori, Siraaj
12
Catalina Foothil
22.94
-1.6
2
13
Taylor, Anthony
11
Dysart
23.01
-0.3
3
14
Wolfarth, David
12
Catalina Foothil
23.04
-0.7
1
15
Corpstein, Colby
12
Sunnyslope
23.05
-0.3
3
16
Canastillo, Ruben
12
Pueblo Magnet
23.14
-0.3
3
17
Payne, Terrance
10
Williams Field
23.24
-0.7
1
17
Ezeagwu, Daniel
9
Sunrise Mountain
23.24
-1.6
2
Mens 200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moronta, Thomas
12
Higley
22.12
-1.0
1
10
2
Lewis, Robert
11
Florence
22.12
-1.0
1
8
3
Strnad, Michael
11
Higley
22.32
-1.0
1
6
4
Davis, Deshaun
11
Florence
22.52
-1.0
1
5
5
Johnson, Tyler
11
Snowflake
22.62
-1.0
1
4
6
Weeks, Josh
11
Show Low
22.71
-1.0
1
3
7
Howard, Aric
10
Sahuarita
22.77
-1.0
1
2
8
Farr, Hunter
11
Snowflake
22.83
-1.0
1
1
9
Primous, Jovan
12
Tempe
22.86
-1.0
1
Mens 200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moronta, Thomas
12
Higley
21.99
+0.0
3
2
Lewis, Robert
11
Florence
22.08
+0.1
2
3
Johnson, Tyler
11
Snowflake
22.40
+0.1
2
4
Strnad, Michael
11
Higley
22.41
+0.5
1
5
Weeks, Josh
11
Show Low
22.45
+0.1
2
6
Davis, Deshaun
11
Florence
22.47
+0.0
3
7
Primous, Jovan
12
Tempe
22.52
+0.5
1
8
Howard, Aric
10
Sahuarita
22.57
+0.0
3
9
Farr, Hunter
11
Snowflake
22.73
+0.5
1
10
Brown, Nick
10
Florence
22.90
+0.5
1
11
Harden, Thomas
10
Coronado
22.91
+0.5
1
12
Robinson, Caleb
10
Liberty
22.98
+0.5
1
13
Murphy, Brandon
10
Liberty
23.01
+0.1
2
14
Thomas, Michael
10
Catalina
23.10
+0.0
3
15
Howard, Connor
11
Liberty
23.13
+0.0
3
16
Mitchell, Damian
10
Safford
23.16
+0.0
3
17
Smith, Cameron
10
Empire
23.23
+0.5
1
17
Farar, Spencer
11
Safford
23.23
+0.1
2
19
White, Ciaran
11
Estrella Foothil
23.36
+0.5
1
20
Ellis, Seth
11
Coolidge
23.46
+0.0
3
21
Gillispie, Cody
12
Snowflake
23.47
+0.0
3
22
Martin, Kenzel
9
Youngker
23.49
+0.1
2
23
Harshman, Matt
-
Sabino
24.30
+0.1
2
Mens 200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Rey
12
St. Johns
22.35
-1.0
1
10
2
Lee, James
11
Canyon State Aca
22.81
-1.0
1
8
3
VanHofwegen, Preston
11
Phoenix Christia
22.82
-1.0
1
6
4
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
23.24
-1.0
1
5
5
Natalie, Joe
12
Arizona Lutheran
23.58
-1.0
1
4
6
Dunn, Taylor
12
Academy Of Tucso
23.61
-1.0
1
3
7
Faison, Henry
12
Canyon State Aca
23.65
-1.0
1
2
8
Powell, Maurice
12
Canyon State Aca
23.79
-1.0
1
1
Mens 200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Patterson, Rey
12
St. Johns
22.29
+0.5
3
2
VanHofwegen, Preston
11
Phoenix Christia
22.66
+0.0
2
3
Lee, James
11
Canyon State Aca
22.72
+0.4
1
4
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
22.77
+0.4
1
5
Turner, Theo
12
Orme
23.08
+0.0
2
6
Natalie, Joe
12
Arizona Lutheran
23.15
+0.5
3
7
Faison, Henry
12
Canyon State Aca
23.32
+0.0
2
8
Dunn, Taylor
12
Academy Of Tucso
23.36
+0.5
3
9
Powell, Maurice
12
Canyon State Aca
23.42
+0.4
1
10
Leary, Jay
12
Phoenix Christia
23.57
+0.4
1
11
Wahlers, Cody
12
Joy Christian
23.59
+0.4
1
12
Drumgoole, Jackson
10
Tombstone
23.70
+0.5
3
13
Whitfield, Simon
9
Veritas Preparat
23.74
+0.0
2
14
Jackson, Tyrel
12
Arizona Lutheran
23.84
+0.4
1
14
Sandoval, Jeremy
11
Morenci
23.84
+0.0
2
16
James, Thurman
12
Red Mesa
23.93
+0.5
3
16
Siqueros, Michael
9
Morenci
23.93
+0.4
1
18
Hop, Kyle
12
Tombstone
24.11
+0.0
2
19
Moffitt, Adam
11
Tempe Preparator
24.12
+0.0
2
20
Burkett, Kris
12
Morenci
24.47
+0.5
3
21
Rios, Christian
10
Ray
24.54
+0.4
1
22
John, Emmanuel
10
Canyon State Aca
25.20
+0.5
3
23
Martan, Axel
12
Arizona Scho
25.27
+0.4
1
Mens 400m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
47.91
1
10
2
Williams, Javon
11
Chandler
48.63
1
8
3
Eichler, Blake
12
Pinnacle
48.65
1
6
4
Allen, Devon
10
Brophy College P
48.88
1
5
5
Newman, Justin
12
Mountain View Me
49.58
1
4
6
Dominique, Hodge
10
Centennial
50.16
1
3
7
Thompson, Oscar
12
Rincon Universit
50.23
1
2
8
Wooden, Cameron
11
Mesquite
51.24
1
1
Mens 400m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Armstrong, Trae
11
Deer Valley
48.64
3
2
Williams, Javon
11
Chandler
48.66
1
3
McLamb, Jordan
11
Betty H Fairfax
49.05
3
4
Newman, Justin
12
Mountain View Me
49.55
3
5
Dominique, Hodge
10
Centennial
49.66
2
6
Eichler, Blake
12
Pinnacle
49.82
1
7
Thompson, Oscar
12
Rincon Universit
49.91
3
8
Allen, Devon
10
Brophy College P
49.92
2
9
Wooden, Cameron
11
Mesquite
50.10
3
10
Glover, Patrick
11
Mountain View Me
50.11
2
11
Dean, Deselle
11
Chandler
50.19
3
12
Gray, Valencio
12
Westwood
50.23
1
13
Gardona, Lucas
12
Mountain Ridge
50.36
3
14
Myers, Oche
9
Centennial
50.60
1
15
Moriel, Martin
12
Mountain Pointe
50.62
2
16
Pascascio, Giovanni
11
Valley Vista
50.96
2
17
Dukes, Dewayne
12
Cibola
51.02
1
18
Mayberry, Markel
12
Mesquite
51.05
2
19
Price, Toure
11
Chandler
51.23
2
20
Parra, Erik
12
Desert View
51.39
1
21
Robinson, Majesty
12
Alhambra
51.51
3
Mens 400m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Canavan, Brian
12
Notre Dame Prep
48.73
1
10
2
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
49.32
1
8
3
Alvarez, Gabe
12
Millennium
50.19
1
6
4
Gates, Armani
11
Arcadia
50.34
1
5
5
Skillman, James
12
Canyon Del Oro
50.68
1
4
6
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
51.19
1
3
7
Anthony, Trey
12
Kingman
51.36
1
2
8
Light, Jeffrey
11
Thunderbird
52.97
1
1
Mens 400m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Hambright, Dylan
12
Arcadia
49.41
3
2
Canavan, Brian
12
Notre Dame Prep
49.46
2
3
Kirchner, Todd
12
Queen Creek
49.86
1
4
Alvarez, Gabe
12
Millennium
50.22
2
5
Skillman, James
12
Canyon Del Oro
50.70
3
6
Gates, Armani
11
Arcadia
51.36
2
7
Light, Jeffrey
11
Thunderbird
51.45
3
8
Anthony, Trey
12
Kingman
51.46
1
9
Avitia, Alfonso
12
Amphitheater
51.70
1
10
Lopez, Marcos
12
Sunrise Mountain
51.71
3
11
Samuels, Tim
12
Maricopa
51.90
1
12
Fraser, Billy
11
Mohave
51.92
3
13
Ross, Lance
12
Flowing Wells
52.74
2
14
Medlin, Sean
12
Agua Fria Union
53.16
1
15
Comins, Kameron
12
Kingman
53.51
2
16
Tobias, Chris
12
Glendale
57.27
3
--
Vaughn, LeAndre
11
Agua Fria Union
DQ
1
Mens 400m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weeks, Josh
11
Show Low
50.33
1
10
2
Brown, Briante
12
Estrella Foothil
50.91
1
8
3
Landry, Trevor
12
Liberty
50.93
1
6
4
Fogelson, Trent
11
Camp Verde
50.94
1
5
5
Stegner, Ron
12
Florence
51.95
1
4
6
Loustanau, Gustavo
9
Youngker
52.05
1
3
7
Gillispie, Cody
12
Snowflake
52.39
1
2
8
Jones, Dimitri
12
Higley
52.92
1
1
--
Combest, DeAndre
12
Page
DQ
1
Mens 400m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Weeks, Josh
11
Show Low
49.50
3
2
Landry, Trevor
12
Liberty
50.53
2
3
Fogelson, Trent
11
Camp Verde
50.58
3
4
Brown, Briante
12
Estrella Foothil
50.91
2
5
Gillispie, Cody
12
Snowflake
51.25
2
6
Combest, DeAndre
12
Page
51.34
1
7
Stegner, Ron
12
Florence
51.47
1
8
Loustanau, Gustavo
9
Youngker
51.53
2
9
Jones, Dimitri
12
Higley
51.66
2
10
Mitchell, Damian
10
Safford
51.67
3
10
Cortez, Abner
12
Douglas
51.67
2
12
Murray, Matthew
11
Tuba City
51.81
1
13
Gasca, Marcos
11
Rio Rico
51.90
3
14
Reay, Justin
10
Camp Verde
52.35
1
15
Leung, Chris
12
Estrella Foothil
52.43
3
16
Hamilton, Maurice
11
Sahuarita
52.51
1
17
Conly, Brandon
11
Wickenburg
52.71
2
17
Steinhausen, Jace
12
Estrella Foothil
52.71
1
19
Del Rio, PJ
9
Seton Catholic
52.83
3
20
Bush, Thomas
10
Higley
53.37
3
21
Gehl, Lane
11
Mingus Union
53.64
1
22
Veloz, Robbie
11
Liberty
53.94
3
23
Apodaca, Frankie
11
Sahuarita
54.06
2
24
Broseman, Boden
10
Show Low
54.25
1
Mens 400m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McShanag, Hunter
10
Northwest Christ
49.82
1
10
2
VanHofwegen, Preston
11
Phoenix Christia
50.70
1
8
3
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
51.88
1
6
4
Richards, Patrick
12
Joy Christian
52.12
1
5
5
Eddy, Alex
12
Horizon Honors
52.44
1
4
6
Whitfield, Simon
9
Veritas Preparat
52.72
1
3
7
McGrath, Zach
11
St. David
52.80
1
2
8
Weinland, Austin
11
Valley Christian
53.53
1
1
9
John, Emmanuel
10
Canyon State Aca
54.41
1
Mens 400m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
VanHofwegen, Preston
11
Phoenix Christia
50.96
3
2
McShanag, Hunter
10
Northwest Christ
51.26
2
3
Brittain, Rocky
12
Tempe Preparator
51.48
3
4
John, Emmanuel
10
Canyon State Aca
51.52
1
4
Weinland, Austin
11
Valley Christian
51.52
2
6
McGrath, Zach
11
St. David
51.71
1
7
Eddy, Alex
12
Horizon Honors
51.84
3
8
Richards, Patrick
12
Joy Christian
52.17
2
9
Whitfield, Simon
9
Veritas Preparat
52.28
1
10
Norton, Robert
12
Yuma Catholic
52.59
1
11
Jackson, Tyrel
12
Arizona Lutheran
52.81
2
12
James, Thurman
12
Red Mesa
52.92
1
13
Wahlers, Cody
12
Joy Christian
53.12
3
14
Jamie, Jose
12
Grand Canyon
53.15
2
15
Alvarado, Andy
12
Joy Christian
53.49
1
16
Renshaw, Shaquille
12
Canyon State Aca
53.52
3
17
Tecle, Daniom
10
Morenci
53.56
2
18
Young, Corbin
10
Gilbert Christia
53.60
3
19
Martinez-White, Emilio
12
St Augustine Cat
53.85
1
20
Cadriel, Andrew
12
Northwest Christ
53.98
2
21
Crandell, Kurt
12
Mogollon
54.03
3
22
Murray, Jordan
10
Valley Christian
55.86
1
23
Lopez, Nathaniel
9
San Manuel
56.17
2
24
Sierra, Marcos
11
San Manuel
1:02.83
3
Mens 800m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Tommy
12
Brophy College P
1:55.48
2
10
2
Wheat, Brandon
11
Mountain View Me
1:56.03
2
8
3
Silva, Ryan
10
Rincon Universit
1:56.22
2
6
4
Jackson, Cody
10
Corona del Sol
1:56.44
2
5
5
Fernandez, Ricky
12
Deer Valley
1:56.77
1
4
6
Machanic, Jeremy
12
Dobson
1:57.05
1
3
7
Matiski, Matt
11
Chaparral
1:57.24
1
2
8
Salazar, Terrance
11
Sunnyside
1:57.31
2
1
9
Elliott, Kyle
11
Dobson
1:57.41
1
10
Robinson, Jeremy
12
Barry Goldwater
1:57.75
2
11
Kenyawani, Noah
11
Rincon Universit
1:58.02
2
12
Graham, David
11
Highland
1:58.14
2
13
Groll, Matti
10
Desert Mountain
1:58.20
1
14
Clithero, Griffin
12
Desert Vista
1:58.32
1
15
Seall, Michael
12
Corona del Sol
1:58.46
2
16
O'Keefe, Ken
12
North Canyon
1:58.48
1
17
Norton, Ryan
12
Cibola
1:58.66
1
18
Espinoza, Josh
12
Deer Valley
1:58.77
2
19
Firth, Will
12
Brophy College P
1:59.11
2
20
Barney, Taylor
12
Mountain View Me
1:59.33
1
21
Geroulis, Peter
12
Mountain Ridge
2:00.52
1
22
Riech, Nathan
10
Basha
2:04.29
1
23
Lopez, Josh
12
Cibola
2:05.60
1
Mens 800m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Souza, Dylan
12
Catalina Foothil
1:56.30
1
10
2
Walker, Joseph
12
Greenway
1:56.63
1
8
3
Wong, Daniel
12
Canyon Del Oro
1:56.99
1
6
4
Brannick, Eric
12
Greenway
1:57.91
1
5
5
Claridge, Lindon
12
Flowing Wells
1:58.14
1
4
6
Ajak, Goch
11
Peoria
1:58.55
1
3
7
Eliason, Zac
12
Prescott
1:58.80
1
2
8
Kocmoud, Brandon
12
Sunrise Mountain
1:59.27
1
1
9
Madler, Ryan
11
Bradshaw Mountai
1:59.36
1
10
Wynn, Zach
12
Saguaro
1:59.56
1
11
Warneke, Max
12
Catalina Foothil
1:59.62
1
12
Wealing, Jesse
10
Ironwood Ridge
2:00.11
1
12
Sergent, Jeremy
12
Apollo
2:00.11
1
14
Haun, David
11
Kingman
2:00.39
1
15
Palmer, Hayden
11
Prescott
2:01.27
1
16
Garcia, Phillip
12
Millennium
2:01.79
1
17
O'Connor, Austin
12
Queen Creek
2:01.91
1
18
Vazquez, Angel
12
Glendale
2:03.61
1
19
Alexander, Dustin
11
Cienega
2:04.60
1
20
Rodriguez, Nathan
9
Williams Field
2:06.84
1
21
Gates, Armani
11
Arcadia
2:10.68
1
22
Cator, Brent
11
Paradise Valley
2:13.70
1
Mens 800m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murray, Matthew
11
Tuba City
1:54.87
1
10
2
Valencia, Alejandro
12
Rio Rico
1:55.04
1
8
3
Landry, Trevor
12
Liberty
1:56.94
1
6
4
Clawson, Adam
12
Flagstaff
1:58.76
1
5
5
Rodriguez, Cruz
11
Empire
1:59.32
1
4
6
Covey, Austin
12
Mingus Union
2:00.34
1
3
7
Cuevas, Memo
-
Rio Rico
2:00.52
1
2
8
Tracy, Searle
10
Chinle
2:01.64
1
1
9
Rendon, Nick
12
Rio Rico
2:01.79
1
10
Williford, Chad
10
Liberty
2:01.95
1
11
Stamp, Tyler
11
Sabino
2:02.13
1
12
Clay, Khalyd
12
Blue Ridge
2:02.33
1
13
Barnella, Garrett
12
Sabino
2:02.35
1
14
Julian, Michael
11
Blue Ridge
2:02.50
1
15
Wells, Juan
11
Mingus Union
2:02.75
1
16
Randall, Bryce
12
Flagstaff
2:02.88
1
17
Escenuela, Andy
12
Florence
2:03.02
1
18
White, Ezra
12
Payson
2:04.61
1
19
Villagomez, Gerado
11
Tempe
2:04.97
1
20
Streett, Dave
12
Blue Ridge
2:04.99
1
21
Ben, Darnell
11
Hopi
2:06.73
1
Mens 800m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Martinez-White, Emilio
12
St Augustine Cat
2:00.02
1
10
2
McShanag, Hunter
10
Northwest Christ
2:00.22
1
8
3
Montanez, Nico
11
St Augustine Cat
2:01.61
1
6
4
Peters, Sean
12
Yuma Catholic
2:02.30
1
5
5
Soto, Zach
11
Tombstone
2:02.32
1
4
6
Owings, Tyler
12
Valley Christian
2:03.54
1
3
7
Fullman, Brad
12
Horizon Honors
2:05.30
1
2
8
McGrath, Zach
11
St. David
2:05.38
1
1
9
Beninger, Matt
10
Valley Christian
2:05.46
1
10
Begay, Nathan
12
Rock Point
2:05.87
1
11
Renshaw, Shaquille
12
Canyon State Aca
2:06.62
1
12
Leary, Jay
12
Phoenix Christia
2:06.98
1
13
Weinland, Austin
11
Valley Christian
2:07.03
1
14
Walsh, Tom
12
St Augustine Cat
2:07.30
1
15
Tecle, Daniom
10
Morenci
2:07.51
1
16
Montchal, Jacob
11
Yuma Catholic
2:09.25
1
17
Verdugo, Robert
11
Yuma Catholic
2:09.26
1
18
Ndunda, Tony
11
Orme
2:09.54
1
19
Montgomery, Tate
9
Northland Prepar
2:10.00
1
20
Gutierrez, Nate
10
Bourgade Catholi
2:11.15
1
21
Mayberry, Jacob
10
St. David
2:11.79
1
22
Ruyle, Jared
11
Grand Canyon
2:12.36
1
23
Montano, Marcus
11
St Augustine Cat
2:13.80
1
24
Chief, Angel
10
Canyon State Aca
2:17.72
1
Mens 1600m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Montoya, Bernie
10
Cibola
4:12.01
1
10
2
Firth, Will
12
Brophy College P
4:15.43
1
8
3
Williams, Tommy
12
Brophy College P
4:19.01
1
6
4
Massey, R.J.
11
Mountain View Me
4:19.91
1
5
5
Espinoza, Josh
12
Deer Valley
4:21.82
1
4
6
Wagner, Michael
11
Mountain Ridge
4:22.11
1
3
7
Kenyawani, Noah
11
Rincon Universit
4:23.18
1
2
8
Chavez, Randy
12
Skyline
4:25.92
1
1
9
Breinholt, Cory
12
Highland
4:26.18
1
10
Norton, Ryan
12
Cibola
4:26.87
1
11
Dykstra, Ryan
10
Desert Vista
4:27.06
1
12
Silva, Ryan
10
Rincon Universit
4:27.94
1
13
Villagran, Fermin
12
Skyline
4:28.17
1
14
Groll, Matti
10
Desert Mountain
4:28.71
1
15
Riech, Nathan
10
Basha
4:30.16
1
16
Wheat, Brandon
11
Mountain View Me
4:30.49
1
17
Lozano, Casey
11
Boulder Creek
4:31.24
1
18
Gherkins, Dallin
11
Mountain View Me
4:32.34
1
19
O'Keefe, Ken
12
North Canyon
4:33.28
1
20
Wrapp, Daniel
12
Corona del Sol
4:33.60
1
21
Machanic, Jeremy
12
Dobson
4:35.53
1
22
Salazar, Terrance
11
Sunnyside
4:37.01
1
23
Hirschl, Jared
12
Corona del Sol
4:42.31
1
24
Zany, Alex
12
Chaparral
4:56.04
1
Mens 1600m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wong, Daniel
12
Canyon Del Oro
4:24.61
1
10
2
Wynn, Jake
10
Saguaro
4:25.10
1
8
3
Kocmoud, Brandon
12
Sunrise Mountain
4:25.87
1
6
4
Ajak, Goch
11
Peoria
4:26.56
1
5
5
Oden Kirk, Alex
12
Ironwood Ridge
4:29.78
1
4
6
Palmer, Hayden
11
Prescott
4:30.81
1
3
7
Roa, Eduardo
11
McClintock
4:30.94
1
2
8
Moore, Travis
12
Maricopa
4:31.48
1
1
9
Vazquez, Angel
12
Glendale
4:35.11
1
10
Olson, David
11
Ironwood Ridge
4:36.01
1
11
Warneke, Max
12
Catalina Foothil
4:36.39
1
12
Webb, Dallin
10
Prescott
4:37.84
1
13
Rodriguez, Nathan
9
Williams Field
4:38.53
1
14
Ruiz, Lucas
12
Flowing Wells
4:38.82
1
15
Wynn, Zach
12
Saguaro
4:39.91
1
16
Woodbury, Rex
12
Catalina Foothil
4:40.73
1
17
Bennett, Mark
12
Marana
4:43.47
1
18
homan, ethan
10
Cactus Shadows
4:44.29
1
19
Maxwell, Aren
12
Flowing Wells
4:45.24
1
20
Luque, Efren
12
McClintock
4:46.45
1
21
Calderwood, Brett
12
Saguaro
4:48.39
1
22
Drake, Robert
12
Desert Edge
4:49.39
1
23
Wittig, Nick
12
Saguaro
4:53.55
1
Mens 1600m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Orman, Billy
12
Tuba City
4:06.75
1
10
2
Montano, Alejandro
12
Catalina
4:12.88
1
8
3
Valencia, Alejandro
12
Rio Rico
4:22.57
1
6
4
Wells, Juan
11
Mingus Union
4:24.38
1
5
5
Stamp, Tyler
11
Sabino
4:27.05
1
4
6
Rodriguez, Cruz
11
Empire
4:27.72
1
3
7
Secakuku, Justin
12
Hopi
4:28.27
1
2
8
Beltran, Omar
12
Catalina
4:30.45
1
1
9
Scott, David
12
Catalina
4:31.43
1
10
Tracy, Searle
10
Chinle
4:32.25
1
11
Villagomez, Gerado
11
Tempe
4:36.05
1
12
Clawson, Adam
12
Flagstaff
4:36.40
1
13
Secody, Shawn
11
Page
4:37.90
1
14
Muhamed, Hassan
9
Tempe
4:38.59
1
15
Curley, Chavis
11
Page
4:40.65
1
16
Prestwich, Monte
12
Blue Ridge
4:40.92
1
17
Yazzie, Jonathan
11
Chinle
4:41.68
1
18
Gonzalez, Brandon
10
Liberty
4:41.91
1
19
Munoz, Mario
12
Rio Rico
4:43.58
1
20
Hyett, Criston
11
Wickenburg
4:43.67
1
21
Jones, Lee
10
Rio Rico
4:44.18
1
22
May, Lucas
10
Coronado
4:50.23
1
23
Snickers, Brandon
11
Sedona Red Rock
4:52.54
1
24
Bredeson, Zach
12
Liberty
4:59.07
1
Mens 1600m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoskinson, David
11
Arizona Lutheran
4:31.36
1
10
2
Fullman, Brad
12
Horizon Honors
4:33.83
1
8
3
Cajero, Kyle
9
Pusch Ridge Chri
4:34.06
1
6
4
Hoskinson, Josh
9
Arizona Lutheran
4:38.68
1
5
5
Chavez, Alec
10
Valley Christian
4:39.95
1
4
6
Edmundson, Dylan
12
Horizon Honors
4:41.64
1
3
7
Tosi, Dominic
11
Northland Prepar
4:43.68
1
2
8
Mortensen, Paul
11
San Manuel
4:45.22
1
1
9
Montanez, Nico
11
St Augustine Cat
4:45.57
1
10
Walsh, Tom
12
St Augustine Cat
4:47.99
1
11
Corke, Brandon
9
Veritas Preparat
4:48.43
1
12
Edgington, Jose
11
Valley Lutheran
4:49.74
1
13
DeCormis, Zachary
11
Desert Christian
4:52.22
1
14
Tsosie, Winston
12
Pinon
4:52.67
1
15
Contu-Owen, Isaiah
11
Veritas Preparat
4:52.69
1
16
Mahari, Kebrab
11
Bourgade Catholi
4:53.95
1
17
Peckham, Caleb
10
Tempe Preparator
4:53.99
1
18
Coda, Eric
10
Arizona Lutheran
4:54.86
1
19
Hamblin, Cullen
10
Northland Prepar
4:55.09
1
20
Alderete, Zach
9
St Augustine Cat
4:55.60
1
21
Johnson, Kaleb
10
Orme
4:58.14
1
22
Uhlhorn, JD
11
Arizona Lutheran
5:03.68
1
23
McGowan, Daniel
12
Tombstone
5:04.38
1
24
Kauk, Andrew
11
Gilbert Christia
5:23.70
1
Mens 3200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Montoya, Bernie
10
Cibola
9:24.06
1
10
2
Firth, Will
12
Brophy College P
9:32.39
1
8
3
Williams, Tommy
12
Brophy College P
9:33.72
1
6
4
Espinoza, Josh
12
Deer Valley
9:35.81
1
5
5
Macey, Carter
10
Desert Vista
9:36.91
1
4
6
Massey, R.J.
11
Mountain View Me
9:38.42
1
3
7
Norton, Ryan
12
Cibola
9:40.52
1
2
8
Chavez, Randy
12
Skyline
9:41.06
1
1
9
Araujo, Orbelin
11
Phoenix Central
9:41.13
1
10
Wagner, Michael
11
Mountain Ridge
9:43.07
1
11
Dykstra, Ryan
10
Desert Vista
9:45.82
1
12
Wrapp, Daniel
12
Corona del Sol
9:46.35
1
13
Whitney, Jacob
10
Corona del Sol
9:47.29
1
14
Villagrin, Fermin
12
Skyline
9:48.63
1
15
Maack, Ryan
12
Desert Vista
9:49.57
1
16
Hirschl, Jared
12
Corona del Sol
9:51.28
1
17
Cowan, Blake
12
Mountain View Me
9:51.67
1
18
Breinholt, Cory
12
Highland
9:52.97
1
19
Groll, Matti
10
Desert Mountain
9:56.82
1
20
Riech, Nathan
10
Basha
10:00.94
1
21
Armstrong, Jalen
11
Mountain Pointe
10:03.14
1
22
Ruiz, Marco
10
Brophy College P
10:05.41
1
23
Williams, Ryan
11
Pinnacle
10:08.95
1
24
Jones, Daniel
12
North Canyon
10:25.50
1
--
Tererri, Nick
10
Desert Vista
DQ
1
Mens 3200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wong, Daniel
12
Canyon Del Oro
9:27.51
1
10
2
Kocmoud, Brandon
12
Sunrise Mountain
9:41.44
1
8
3
Oden Kirk, Alex
12
Ironwood Ridge
9:44.84
1
6
4
Moore, Travis
12
Maricopa
9:45.75
1
5
5
Wynn, Zach
12
Saguaro
9:48.25
1
4
6
Ajak, Goch
11
Peoria
9:50.74
1
3
7
Luque, Efren
12
McClintock
9:51.36
1
2
8
Olson, David
11
Ironwood Ridge
9:53.36
1
1
9
Roa, Eduardo
11
McClintock
9:58.78
1
10
Bennett, Mark
12
Marana
10:04.59
1
11
Vazquez, Angel
12
Glendale
10:09.33
1
12
Gonzales, Cole
11
McClintock
10:10.78
1
13
Wynn, Jake
10
Saguaro
10:11.32
1
14
Leyva, Marcos
11
Washington
10:12.07
1
15
Calderwood, Brett
12
Saguaro
10:13.42
1
16
Palmer, Hayden
11
Prescott
10:14.60
1
17
Albrecht, Gunther
9
Perry
10:15.28
1
18
Gonzalez, Luis
12
Queen Creek
10:16.74
1
19
Woodbury, Rex
12
Catalina Foothil
10:16.78
1
20
Hogan, Jacob
10
Sunrise Mountain
10:17.22
1
21
Warneke, Max
12
Catalina Foothil
10:28.55
1
22
Dalrymple, Andrew
11
Paradise Valley
10:37.12
1
23
Rodgers, Brad
11
Sunrise Mountain
10:39.91
1
24
Ruiz, Lucas
12
Flowing Wells
10:52.95
1
Mens 3200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Orman, Billy
12
Tuba City
8:48.63
1
10
2
Montano, Alejandro
12
Catalina
9:20.91
1
8
3
Valencia, Alejandro
12
Rio Rico
9:29.17
1
6
4
Wells, Juan
11
Mingus Union
9:36.71
1
5
5
Secakuku, Justin
12
Hopi
9:37.27
1
4
6
Beltran, Omar
12
Catalina
9:41.17
1
3
7
Scott, David
12
Catalina
9:45.05
1
2
8
Stamp, Tyler
11
Sabino
9:49.72
1
1
9
Garttmeier, Colin
11
Mingus Union
9:50.23
1
10
Curley, Chavis
11
Page
9:52.19
1
11
May, Lucas
10
Coronado
9:54.14
1
12
Jones, Lee
10
Rio Rico
9:55.15
1
13
Bredeson, Zach
12
Liberty
9:58.59
1
14
Villagomez, Gerado
11
Tempe
10:04.93
1
15
Manymules, Charles
11
Chinle
10:05.18
1
16
Muhamed, Hassan
9
Tempe
10:05.60
1
17
Contreras, Robert
10
Rio Rico
10:10.10
1
18
Loughran, Eddie
9
Tuba City
10:11.28
1
19
Munoz, Mario
12
Rio Rico
10:14.45
1
20
Prestwich, Monte
12
Blue Ridge
10:14.99
1
21
Prestwich, Evan
11
Blue Ridge
10:15.41
1
22
Rauch, Hunter
12
Mingus Union
10:21.59
1
23
Huma, Mccray
11
Hopi
10:28.45
1
24
Rydberg, Lucas
10
Blue Ridge
10:34.02
1
25
Johnson, Kevin
12
Seton Catholic
10:37.21
1
26
Biah, Aaron
11
Coconino
10:57.02
1
Mens 3200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoskinson, Josh
9
Arizona Lutheran
9:56.72
1
10
2
Montanez, Nico
11
St Augustine Cat
9:59.72
1
8
3
Hoskinson, David
11
Arizona Lutheran
10:03.07
1
6
4
Tsosie, Winston
12
Pinon
10:06.62
1
5
5
Edmundson, Dylan
12
Horizon Honors
10:16.02
1
4
6
Tosi, Dominic
11
Northland Prepar
10:16.63
1
3
7
Edgington, Jose
11
Valley Lutheran
10:18.33
1
2
8
Johnson, Kaleb
10
Orme
10:19.30
1
1
9
Chavez, Alec
10
Valley Christian
10:21.81
1
10
DeCormis, Zachary
11
Desert Christian
10:28.07
1
11
Corke, Brandon
9
Veritas Preparat
10:28.08
1
12
Peckham, Caleb
10
Tempe Preparator
10:31.25
1
13
Contu-Owen, Isaiah
11
Veritas Preparat
10:31.48
1
14
McGowan, Daniel
12
Tombstone
10:33.16
1
15
Alderete, Zach
9
St Augustine Cat
10:38.22
1
16
Hall, Jonathan
9
Northland Prepar
10:39.54
1
17
Jacobs, Andrew
11
Northland Prepar
10:42.22
1
18
Irwin, Zach
10
Northland Prepar
10:42.54
1
19
Buchholz, Carl
12
Arizona Lutheran
10:43.21
1
20
McKinney, Everett
11
Yuma Catholic
10:50.12
1
21
Mahari, Kebrab
11
Bourgade Catholi
10:52.21
1
22
Walsh, Tom
12
St Augustine Cat
10:53.68
1
23
Coda, Eric
10
Arizona Lutheran
10:55.52
1
24
Sicalo, Jerry
10
Scottsdale Chris
10:57.59
1
25
Silva, Dominic
11
Canyon State Aca
11:04.77
1
Mens 110m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Cameron
12
Westwood
13.81
-2.2
1
10
2
Allen, Devon
10
Brophy College P
13.90
-2.2
1
8
3
Centers, Devin
11
Chandler
14.67
-2.2
1
6
4
Perkins, Paul
11
Chandler
14.86
-2.2
1
5
5
Wince, Connor
11
Red Mountain
15.05
-2.2
1
4
6
Stoltzman, Ryan
12
Mesquite
15.07
-2.2
1
3
7
Seifker, Nick
12
Corona del Sol
15.14
-2.2
1
2
8
Johnson, Darrell
12
Betty H Fairfax
15.15
-2.2
1
1
9
Kiene, Michael
12
Mountain View Me
15.99
-2.2
1
Mens 110m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Cameron
12
Westwood
14.00
-3.0
3
2
Allen, Devon
10
Brophy College P
14.28
+1.8
2
3
Centers, Devin
11
Chandler
14.41
+1.8
2
4
Perkins, Paul
11
Chandler
14.43
+1.9
1
5
Wince, Connor
11
Red Mountain
14.61
+1.9
1
6
Stoltzman, Ryan
12
Mesquite
14.68
+1.9
1
7
Johnson, Darrell
12
Betty H Fairfax
14.96
+1.8
2
8
Kiene, Michael
12
Mountain View Me
15.13
+1.8
2
8
Seifker, Nick
12
Corona del Sol
15.13
-3.0
3
10
Horton, Austin
12
Basha
15.15
+1.8
2
11
Smith, Matt
11
Desert Vista
15.16
+1.9
1
12
Wiltshire, Jahliell
11
South Mountain
15.29
+1.9
1
13
Beltran, Gabe
12
Hamilton
15.41
-3.0
3
14
Ingrassia, Michael
12
Desert Vista
15.43
-3.0
3
15
Nicol, Conrad
12
Mountain View Me
15.46
+1.9
1
16
Moralez, Clayton
10
Red Mountain
15.54
+1.9
1
17
Bland, Terrence
10
Westview
15.71
+1.8
2
18
Aldridge-Felan, Darien
12
Valley Vista
15.82
-3.0
3
19
Cave, Dariush
12
Sandra Day O'Con
15.84
-3.0
3
20
Snoke, Richard
12
Horizon
16.09
-3.0
3
21
Cavin, Malcolm
11
Mountain Ridge
16.22
+1.8
2
22
Robinson, Marcel
12
Basha
17.01
+1.9
1
23
Bevak, Alex
12
Desert Ridge
18.94
-3.0
3
Mens 110m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Urreiztieta, Lezo
12
Canyon Del Oro
14.70
-1.3
1
10
2
Poe, Edgar
11
Cienega
14.73
-1.3
1
8
3
Jamison, Vernon
12
Queen Creek
15.07
-1.3
1
6
4
Young, Ashton
12
Sunnyslope
15.22
-1.3
1
5
5
Robertson, David
12
Sunnyslope
15.34
-1.3
1
4
6
Lock, Colton
12
Queen Creek
15.55
-1.3
1
3
7
Jones, Jamaal
11
Shadow Mountain
15.61
-1.3
1
2
8
Evans, Joe
11
Sahuaro
15.70
-1.3
1
1
9
Buckler, Tanner
12
Sunrise Mountain
15.76
-1.3
1
Mens 110m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Urreiztieta, Lezo
12
Canyon Del Oro
14.63
+0.3
3
2
Poe, Edgar
11
Cienega
14.90w
+3.3
1
3
Jamison, Vernon
12
Queen Creek
15.03
-2.1
2
4
Young, Ashton
12
Sunnyslope
15.05
+0.3
3
5
Buckler, Tanner
12
Sunrise Mountain
15.14w
+3.3
1
6
Jones, Jamaal
11
Shadow Mountain
15.21
-2.1
2
7
Lock, Colton
12
Queen Creek
15.33
+0.3
3
8
Robertson, David
12
Sunnyslope
15.41
-2.1
2
8
Evans, Joe
11
Sahuaro
15.41
+0.3
3
10
Senior, Brandon
11
Notre Dame Prep
15.49w
+3.3
1
11
Barber, Randal
11
Maricopa
15.51w
+3.3
1
12
Chronister, Nick
11
Catalina Foothil
15.60w
+3.3
1
13
Valdez, William
11
Kingman
15.68
+0.3
3
14
Freeman, Tevin
12
Camelback
15.74w
+3.3
1
15
Medina, Angel
10
Camelback
15.80
-2.1
2
16
Moyer, Josh
12
Raymond S Kellis
15.81
-2.1
2
17
Carney, Curtis
12
Saguaro
15.83
-2.1
2
18
holding, preston
10
Cactus Shadows
15.93
+0.3
3
19
Hyman, Aries
12
Mountain View Me
16.01
+0.3
3
20
Bresse, Peter
12
Prescott
16.06
-2.1
2
21
Dickie-Stokes, Quincy
10
Williams Field
16.10
-2.1
2
22
Hawks, Chris
11
Verrado
16.13
+0.3
3
23
Cooks, Johnathan
12
Dysart
17.07w
+3.3
1
Mens 110m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
15.20
-2.9
1
10
2
Perez, Jose
12
Florence
15.29
-2.9
1
8
3
Phillips, Caleb
11
Thatcher
15.37
-2.9
1
6
4
Reed, JR
12
Liberty
15.44
-2.9
1
5
5
Oestmann, Chris
11
Sedona Red Rock
15.89
-2.9
1
4
6
Harrell, Conor
12
Snowflake
15.92
-2.9
1
3
7
Bruce, Mychael
11
San Tan Foothill
15.96
-2.9
1
2
8
Sauceda, Ricky
12
Florence
16.24
-2.9
1
1
9
Kulikowski, Todd
11
Blue Ridge
16.92
-2.9
1
Mens 110m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
15.13
-2.0
3
2
Perez, Jose
12
Florence
15.31
-2.0
3
3
Phillips, Caleb
11
Thatcher
15.64
-2.2
2
4
Bruce, Mychael
11
San Tan Foothill
15.68
-2.2
2
5
Reed, JR
12
Liberty
15.76
-2.2
2
6
Oestmann, Chris
11
Sedona Red Rock
15.95
-2.7
1
6
Harrell, Conor
12
Snowflake
15.95
-2.7
1
8
Sauceda, Ricky
12
Florence
16.07
-2.7
1
9
Kulikowski, Todd
11
Blue Ridge
16.16
-2.0
3
10
Pittman, Travis
11
Wickenburg
16.19
-2.2
2
11
Goodman, Andre
12
Coconino
16.27
-2.0
3
12
Rovner, Jeff
12
Sabino
16.35
-2.7
1
13
Riordan, Jeremy
11
Coconino
16.40
-2.2
2
14
Higgins, Torin
12
Safford
16.50
-2.2
2
14
Harris, Robert
11
Parker
16.50
-2.2
2
16
Raeke, Kyle
11
Payson
16.52
-2.0
3
17
Vance, Brennan
12
Seton Catholic
16.67
-2.0
3
18
Parrish, Preston
12
Monument Valley
16.76
-2.7
1
19
Shumway, Dustin
10
Snowflake
16.93
-2.2
2
20
King, Nathan
11
Empire
17.06
-2.7
1
21
Zitka, Brandon
10
Liberty
17.31
-2.0
3
22
McKenna, Dylan
12
Liberty
23.52
-2.7
1
23
Bonner, Cameron
12
Willcox
30.58
-2.7
1
--
Sandoval, Joseph
12
Douglas
DQ
-2.0
3
Mens 110m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fraley, Caleb
12
Valley Christian
14.76
-2.5
1
10
2
Tonneson, Pau
12
Tempe Preparator
15.58
-2.5
1
8
3
Newman, Wayne
10
San Manuel
16.11
-2.5
1
6
4
Rozich, Travis
12
Tempe Preparator
16.58
-2.5
1
4.50
4
Gould, Ryan
12
Tempe Preparator
16.58
-2.5
1
4.50
6
Smyers, Charles
12
Horizon Honors
16.94
-2.5
1
3
7
Valdivia, Jesus
11
Yuma Catholic
16.97
-2.5
1
2
8
Bowman, Kyle
11
San Manuel
17.18
-2.5
1
1
9
Hooker, Jerry
12
Salome
17.97
-2.5
1
Mens 110m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Fraley, Caleb
12
Valley Christian
15.11
-1.2
3
2
Tonneson, Pau
12
Tempe Preparator
15.35
-1.1
2
3
Newman, Wayne
10
San Manuel
15.64
-0.9
1
4
Rozich, Travis
12
Tempe Preparator
15.90
-0.9
1
5
Bowman, Kyle
11
San Manuel
16.57
-1.1
2
6
Valdivia, Jesus
11
Yuma Catholic
16.85
-1.1
2
7
Gould, Ryan
12
Tempe Preparator
16.90
-1.2
3
8
Hooker, Jerry
12
Salome
17.00
-1.2
3
8
Smyers, Charles
12
Horizon Honors
17.00
-1.2
3
10
Higgins, Sean
12
Valley Christian
17.02
-1.1
2
11
Daniel, Adrian
11
Canyon State Aca
17.13
-1.1
2
12
Bushman, Daniel
11
Joseph City
17.24
-1.1
2
13
Williamson, J.J.
10
Valley Lutheran
17.30
-1.1
2
13
Parisot, Justin
12
Joseph City
17.30
-0.9
1
15
Baldwin, Dallin
11
Joseph City
17.41
-1.2
3
16
Omey-Lyons, Sean
10
Canyon State Aca
17.68
-1.2
3
17
Koenigs, Geordan
12
Yuma Catholic
17.96
-0.9
1
18
Friedle, Adam
10
Salome
18.04
-1.1
2
19
Parra, Jesus
12
San Manuel
18.21
-0.9
1
20
Greer, Joseph
11
Benson
18.45
-0.9
1
21
Coleman, David
10
Benson
18.81
-1.2
3
22
Clark, Thomas
12
Ray
18.91
-0.9
1
23
Richardson, Kene
11
Ajo
19.28
-0.9
1
24
Smith, Colten
9
San Manuel
22.90
-1.2
3
Mens 300m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Cameron
12
Westwood
37.05
1
10
2
Perkins, Paul
11
Chandler
37.71
1
8
3
Stoltzman, Ryan
12
Mesquite
38.03
1
6
4
Horton, Austin
12
Basha
38.33
1
5
5
Hernandez, Eric
12
Desert Vista
39.16
1
4
6
Beltran, Gabe
12
Hamilton
39.39
1
3
7
Vargas, Jemal
12
Chandler
39.53
1
2
8
Wince, Connor
11
Red Mountain
40.17
1
1
9
Centers, Devin
11
Chandler
40.47
1
Mens 300m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Perkins, Paul
11
Chandler
37.88
3
2
Taylor, Cameron
12
Westwood
38.07
1
3
Stoltzman, Ryan
12
Mesquite
38.50
1
4
Horton, Austin
12
Basha
39.01
2
5
Beltran, Gabe
12
Hamilton
39.29
3
6
Vargas, Jemal
12
Chandler
39.30
2
7
Centers, Devin
11
Chandler
39.48
1
8
Wince, Connor
11
Red Mountain
39.53
3
9
Hernandez, Eric
12
Desert Vista
39.70
2
10
Harris, James
12
La Joya Comm
40.15
2
11
Ingrassia, Michael
12
Desert Vista
40.31
1
12
Bland, Terrence
10
Westview
41.00
1
12
Smith, Matt
11
Desert Vista
41.00
3
14
Aldridge-Felan, Darien
12
Valley Vista
41.07
1
15
Mayfield, Tevin
9
Corona del Sol
41.26
2
16
Nicol, Conrad
12
Mountain View Me
41.34
3
17
Buck, Patrick
10
Corona del Sol
41.44
3
18
Wiltshire, Jahliell
11
South Mountain
41.57
2
19
Carey, Ian
11
Deer Valley
41.70
2
20
Templeton, Justin
11
St Mary's Cathol
42.09
1
21
Johnson, Darrell
12
Betty H Fairfax
42.20
3
22
Slawson, Nick
12
Mesa
42.34
2
23
Rash, Charles
12
Ironwood
44.12
3
24
Kiene, Michael
12
Mountain View Me
58.49
1
Mens 300m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lock, Colton
12
Queen Creek
38.18
1
10
2
Thomas, Michael
12
Desert Edge
38.55
1
8
3
Senior, Brandon
11
Notre Dame Prep
38.84
1
6
4
Garcia, Kaleb
11
Perry
39.36
1
5
5
King, Damon
11
McClintock
40.30
1
4
6
Urreiztieta, Lezo
12
Canyon Del Oro
40.49
1
3
7
Moyer, Josh
12
Raymond S Kellis
41.01
1
2
8
Myers, Keegan
12
Glendale
43.67
1
1
Mens 300m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Lock, Colton
12
Queen Creek
38.81
3
2
Thomas, Michael
12
Desert Edge
39.03
1
3
Senior, Brandon
11
Notre Dame Prep
39.44
2
4
Garcia, Kaleb
11
Perry
39.69
2
5
Urreiztieta, Lezo
12
Canyon Del Oro
39.86
3
6
King, Damon
11
McClintock
40.21
2
7
Jaimez, Tomas
12
Flowing Wells
40.44
1
8
Moyer, Josh
12
Raymond S Kellis
40.65
1
9
Myers, Keegan
12
Glendale
40.72
2
10
Robertson, David
12
Sunnyslope
40.74
3
11
Valdez, William
11
Kingman
40.82
3
12
Dickie-Stokes, Quincy
10
Williams Field
40.94
3
13
Carney, Curtis
12
Saguaro
41.14
3
14
Harris, Dedrick
10
Queen Creek
41.15
2
15
Buckler, Tanner
12
Sunrise Mountain
41.28
2
16
Cruz, Brennan
12
Kingman
41.38
2
17
Damitio, Daniel
12
Sahuaro
41.67
1
18
Cooks, Johnathan
12
Dysart
41.74
1
19
Moore, Shawn
12
Washington
42.10
2
20
Koble, Tyler
11
Saguaro
42.68
1
21
Johns, Tyler
11
Cactus
42.79
1
22
Medina, Angel
10
Camelback
43.09
3
Mens 300m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mejia, Alfonso
11
Douglas
39.76
1
10
2
Higgins, Torin
12
Safford
40.12
1
8
3
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
40.36
1
6
4
Phillips, Caleb
11
Thatcher
40.72
1
5
5
Guevarra, Chris
12
Rio Rico
40.80
1
4
6
Harrell, Conor
12
Snowflake
40.97
1
3
7
Smith, Brit
11
Snowflake
41.26
1
2
8
DaCosta, Tristan
10
Higley
42.79
1
1
9
Woods, Jermaine
12
Florence
47.42
1
Mens 300m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Woods, Jermaine
12
Florence
40.07
1
2
Higgins, Torin
12
Safford
40.37
3
3
Mejia, Alfonso
11
Douglas
40.43
2
4
Phillips, Caleb
11
Thatcher
40.60
3
5
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
40.64
2
6
Guevarra, Chris
12
Rio Rico
40.65
2
7
Harrell, Conor
12
Snowflake
40.89
3
8
DaCosta, Tristan
10
Higley
41.05
3
9
Smith, Brit
11
Snowflake
41.77
1
10
Oestmann, Chris
11
Sedona Red Rock
41.85
1
11
Pittman, Travis
11
Wickenburg
41.96
1
12
Raeke, Kyle
11
Payson
42.17
3
13
Thomas, Michael
10
Catalina
42.24
2
14
Kulikowski, Todd
11
Blue Ridge
43.16
1
15
Russell, Chris
12
Seton Catholic
43.30
2
16
Young, Mathias
10
Higley
43.43
2
17
Holgate, Renaldo
11
Page
43.63
1
18
Parrish, Preston
12
Monument Valley
43.89
2
19
King, Nathan
11
Empire
43.93
2
20
Tenney, Cody
10
Show Low
44.05
3
21
Bendel, Edward
12
Coconino
44.30
1
22
Lin, Ying
9
Sahuarita
44.65
1
--
Bonner, Cameron
12
Willcox
DQ
3
Mens 300m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fraley, Caleb
12
Valley Christian
40.33
1
10
2
Smyers, Charles
12
Horizon Honors
40.54
1
8
3
Grundmeier, Daniel
12
Phoenix Christia
41.36
1
6
4
Koenigs, Geordan
12
Yuma Catholic
41.90
1
5
5
Newman, Wayne
10
San Manuel
42.71
1
4
6
Hoftarth, Jason
11
Bourgade Catholi
42.93
1
3
7
Williamson, J.J.
10
Valley Lutheran
43.08
1
2
8
Parisot, Justin
12
Joseph City
43.30
1
1
9
Bowman, Kyle
11
San Manuel
44.11
1
Mens 300m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Grundmeier, Daniel
12
Phoenix Christia
41.40
1
2
Fraley, Caleb
12
Valley Christian
41.74
2
3
Koenigs, Geordan
12
Yuma Catholic
41.86
3
4
Smyers, Charles
12
Horizon Honors
42.09
3
5
Newman, Wayne
10
San Manuel
42.32
1
6
Hoftarth, Jason
11
Bourgade Catholi
42.77
2
7
Bowman, Kyle
11
San Manuel
42.89
3
8
Williamson, J.J.
10
Valley Lutheran
43.18
1
9
Parisot, Justin
12
Joseph City
43.20
2
10
Turnidge, Taylor
12
Arizona Lutheran
43.69
1
11
Bushman, Daniel
11
Joseph City
43.91
3
12
Daniel, Adrian
11
Canyon State Aca
44.49
3
13
Omey-Lyons, Sean
10
Canyon State Aca
44.59
2
14
Gould, Ryan
12
Tempe Preparator
44.65
1
15
Bryant, Joseph
11
Tempe Preparator
44.97
3
16
Valdivia, Jesus
11
Yuma Catholic
45.04
2
17
Parra, Jesus
12
San Manuel
45.26
2
18
Raneses, Jeff
12
Northwest Christ
45.54
1
19
Moffitt, Adam
11
Tempe Preparator
45.68
2
20
Higgins, Sean
12
Valley Christian
45.97
1
21
Richardson, Kene
11
Ajo
46.08
3
22
Drapkin, Matthew
10
Horizon Honors
46.72
2
23
Friedle, Adam
10
Salome
46.75
1
24
Coleman, David
10
Benson
49.37
3
Mens 4x100m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
South Mountain
41.40
3
10
2
Relay Team
Chandler
41.69
3
8
3
Relay Team
Westwood
42.14
2
6
4
Relay Team
Mountain View Me
42.22
3
5
5
Relay Team
Centennial
42.26
3
4
6
Relay Team
Brophy College P
42.36
3
3
7
Relay Team
Mesquite
42.83
3
2
8
Relay Team
Corona del Sol
42.85
2
1
9
Relay Team
Mountain Pointe
42.86
3
10
Relay Team
Chaparral
43.10
3
11
Relay Team
Buena
43.19
1
12
Relay Team
Sandra Day O'Con
43.26
2
13
Relay Team
Valley Vista
43.32
2
14
Relay Team
Betty H Fairfax
43.56
1
15
Relay Team
Desert Ridge
43.59
2
15
Relay Team
Willow Canyon
43.59
2
17
Relay Team
Dobson
43.72
1
18
Relay Team
Deer Valley
43.86
1
19
Relay Team
Cesar Chavez
44.05
1
20
Relay Team
Desert Vista
44.23
1
21
Relay Team
Westview
44.58
1
--
Relay Team
Mountain Ridge
DNF
1
--
Relay Team
Ironwood
DQ
2
Mens 4x100m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Ironwood Ridge
42.09
3
10
2
Relay Team
Marcos De Niza
42.19
3
8
3
Relay Team
Sunnyslope
42.50
3
6
4
Relay Team
Agua Fria Union
42.58
3
5
5
Relay Team
Thunderbird
42.74
3
4
6
Relay Team
Washington
42.76
3
3
7
Relay Team
Williams Field
42.77
3
2
8
Relay Team
Canyon Del Oro
42.91
3
1
9
Relay Team
Sunrise Mountain
43.06
1
10
Relay Team
Dysart
43.43
2
11
Relay Team
Catalina Foothil
43.54
2
12
Relay Team
Raymond S Kellis
43.77
3
13
Relay Team
Apache Junction
43.97
2
14
Relay Team
Notre Dame Prep
44.11
2
15
Relay Team
Queen Creek
44.14
2
16
Relay Team
Apollo
44.27
1
17
Relay Team
Nogales
44.47
1
18
Relay Team
Desert Edge
44.71
2
19
Relay Team
McClintock
44.92
1
20
Relay Team
Saguaro
45.01
2
--
Relay Team
Millennium
FS
2
--
Relay Team
Shadow Mountain
DNF
2
--
Relay Team
Perry
DQ
1
Mens 4x100m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Higley
42.21
3
10
2
Relay Team
Florence
42.54
3
8
3
Relay Team
Winslow
43.97
3
6
4
Relay Team
Catalina
44.04
3
5
5
Relay Team
Liberty
44.16
3
4
6
Relay Team
Estrella Foothil
44.24
2
3
7
Relay Team
Tempe
44.32
2
2
8
Relay Team
Payson
44.70
3
1
9
Relay Team
Blue Ridge
44.79
2
10
Relay Team
Seton Catholic
44.94
2
10
Relay Team
Show Low
44.94
1
12
Relay Team
Douglas
45.24
1
13
Relay Team
Coconino
45.28
2
14
Relay Team
Youngker
45.65
2
15
Relay Team
Sedona Red Rock
46.39
1
16
Relay Team
Flagstaff
46.74
1
17
Relay Team
Globe
46.78
1
18
Relay Team
Safford
47.57
2
--
Relay Team
Rio Rico
FS
1
--
Relay Team
Snowflake
FS
3
--
Relay Team
Empire
DQ
1
Mens 4x100m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Phoenix Christia
43.76
3
10
2
Relay Team
Westwind Prep
43.95
3
8
3
Relay Team
Canyon State Aca
44.03
3
6
4
Relay Team
St. Johns
44.05
3
5
5
Relay Team
Tempe Preparator
44.60
3
3.50
5
Relay Team
Northwest Christ
44.60
2
3.50
7
Relay Team
Tombstone
45.32
3
2
8
Relay Team
Valley Lutheran
45.44
2
1
9
Relay Team
Mogollon
45.67
3
10
Relay Team
Joy Christian
45.75
2
11
Relay Team
Yuma Catholic
45.80
2
12
Relay Team
Arizona Lutheran
45.87
2
13
Relay Team
Valley Christian
46.15
3
14
Relay Team
Morenci
46.18
2
15
Relay Team
Benson
46.92
1
16
Relay Team
St Augustine Cat
47.79
1
17
Relay Team
AZ School for th
48.15
1
18
Relay Team
Desert Christian
48.39
1
19
Relay Team
Salome
48.50
1
20
Relay Team
Bourgade Catholi
48.59
1
21
Relay Team
Ajo
49.10
1
22
Relay Team
San Pasqual
49.38
1
23
Relay Team
Red Mesa
49.70
1
23
Relay Team
San Manuel
49.70
2
25
Relay Team
Ray
53.73
2
Mens 4x400m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Deer Valley
3:16.95
3
10
2
Relay Team
Centennial
3:18.73
3
8
3
Relay Team
Chaparral
3:20.10
2
6
4
Relay Team
Corona del Sol
3:20.11
3
5
5
Relay Team
Mountain View Me
3:20.76
3
4
6
Relay Team
Rincon Universit
3:22.09
3
3
7
Relay Team
Ironwood
3:23.05
2
2
8
Relay Team
Mesquite
3:23.19
3
1
9
Relay Team
Westwood
3:24.23
2
10
Relay Team
South Mountain
3:24.77
2
11
Relay Team
Hamilton
3:25.53
1
12
Relay Team
Cibola
3:26.01
1
13
Relay Team
Desert Vista
3:28.21
2
14
Relay Team
Pinnacle
3:28.46
1
15
Relay Team
Sandra Day O'Con
3:29.07
2
16
Relay Team
Willow Canyon
3:29.17
1
17
Relay Team
Tucson Magnet
3:29.98
1
18
Relay Team
Mountain Ridge
3:30.34
1
19
Relay Team
Desert Ridge
3:31.09
1
20
Relay Team
Mountain Pointe
3:33.98
1
--
Relay Team
Valley Vista
DQ
3
--
Relay Team
Brophy College P
DQ
2
--
Relay Team
Chandler
DQ
3
--
Relay Team
Betty H Fairfax
DQ
2
Mens 4x400m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Catalina Foothil
3:19.89
3
10
2
Relay Team
Flowing Wells
3:22.13
3
8
3
Relay Team
Queen Creek
3:23.46
3
6
4
Relay Team
Sunrise Mountain
3:23.87
3
5
5
Relay Team
Ironwood Ridge
3:24.19
3
4
6
Relay Team
Washington
3:24.55
3
3
7
Relay Team
Notre Dame Prep
3:24.94
2
2
8
Relay Team
Kingman
3:25.84
2
1
9
Relay Team
Arcadia
3:26.03
3
10
Relay Team
Millennium
3:26.10
3
11
Relay Team
Canyon Del Oro
3:28.82
2
12
Relay Team
Sunnyslope
3:29.15
1
13
Relay Team
Maricopa
3:29.95
1
14
Relay Team
Williams Field
3:30.04
1
15
Relay Team
Perry
3:30.05
2
16
Relay Team
Agua Fria Union
3:30.15
2
17
Relay Team
Glendale
3:31.30
1
18
Relay Team
Cactus Shadows
3:31.75
1
19
Relay Team
Shadow Mountain
3:31.97
2
20
Relay Team
McClintock
3:32.00
2
21
Relay Team
Saguaro
3:32.69
2
22
Relay Team
Dysart
3:34.81
1
Mens 4x400m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Liberty
3:26.88
2
10
2
Relay Team
Estrella Foothil
3:27.58
3
8
3
Relay Team
Rio Rico
3:28.79
3
6
4
Relay Team
Show Low
3:29.97
3
5
5
Relay Team
Winslow
3:30.40
3
4
6
Relay Team
Florence
3:30.98
3
3
7
Relay Team
Snowflake
3:31.40
3
2
8
Relay Team
Camp Verde
3:31.98
2
1
9
Relay Team
Higley
3:32.39
3
10
Relay Team
Youngker
3:34.31
2
11
Relay Team
Empire
3:34.93
3
12
Relay Team
Payson
3:35.11
2
13
Relay Team
Sabino
3:35.48
1
14
Relay Team
Wickenburg
3:35.83
1
15
Relay Team
Sahuarita
3:35.90
2
16
Relay Team
Douglas
3:35.95
2
17
Relay Team
Flagstaff
3:36.08
1
18
Relay Team
Coconino
3:37.72
2
18
Relay Team
Thatcher
3:37.72
1
20
Relay Team
Sedona Red Rock
3:38.05
1
21
Relay Team
Blue Ridge
3:38.84
1
22
Relay Team
Chino Valley
3:39.13
1
23
Relay Team
Safford
3:39.45
3
24
Relay Team
Tempe
3:41.15
2
25
Relay Team
Round Valley
3:47.72
2
26
Relay Team
Globe
3:48.56
1
Mens 4x400m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Yuma Catholic
3:31.67
3
10
2
Relay Team
Phoenix Christia
3:31.98
3
8
3
Relay Team
Horizon Honors
3:32.81
3
6
4
Relay Team
Northwest Christ
3:35.07
3
5
5
Relay Team
Mogollon
3:35.58
3
4
6
Relay Team
St Augustine Cat
3:36.75
2
3
7
Relay Team
St. Johns
3:38.53
2
2
8
Relay Team
Valley Christian
3:39.50
2
1
9
Relay Team
Morenci
3:39.78
2
10
Relay Team
Joy Christian
3:39.92
2
11
Relay Team
Tombstone
3:41.05
1
12
Relay Team
Arizona Lutheran
3:41.57
2
13
Relay Team
Canyon State Aca
3:41.87
3
14
Relay Team
Joseph City
3:44.12
2
15
Relay Team
Grand Canyon
3:44.15
1
16
Relay Team
Bourgade Catholi
3:44.74
1
17
Relay Team
St. David
3:44.83
1
18
Relay Team
Gilbert Christia
3:47.31
2
19
Relay Team
San Manuel
3:47.37
3
20
Relay Team
Pima
3:49.07
1
21
Relay Team
Red Mesa
3:50.43
1
22
Relay Team
Ray
3:54.04
3
23
Relay Team
Benson
3:54.19
1
24
Relay Team
Pinon
4:01.36
1
Mens 4x800m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Mountain View Me
7:52.09
1
10
2
Relay Team
Corona del Sol
7:52.39
1
8
3
Relay Team
Highland
7:56.35
1
6
4
Relay Team
Desert Vista
7:56.39
1
5
5
Relay Team
Brophy College P
7:56.77
1
4
6
Relay Team
Cibola
7:57.34
1
3
7
Relay Team
Dobson
8:05.72
1
2
8
Relay Team
Chaparral
8:08.15
1
1
9
Relay Team
Rincon Universit
8:08.53
1
10
Relay Team
Mountain Ridge
8:15.77
1
11
Relay Team
North Canyon
8:16.99
1
12
Relay Team
Skyline
8:17.35
1
13
Relay Team
Casa Grande Unio
8:17.70
1
14
Relay Team
Boulder Creek
8:17.74
1
15
Relay Team
Sandra Day O'Con
8:19.30
1
16
Relay Team
Willow Canyon
8:19.86
1
17
Relay Team
Desert Mountain
8:23.91
1
18
Relay Team
Westview
8:25.61
1
19
Relay Team
Ironwood
8:26.95
1
20
Relay Team
Westwood
8:28.90
1
21
Relay Team
Desert Ridge
8:29.13
1
22
Relay Team
Deer Valley
8:29.39
1
23
Relay Team
Carl Hayden
8:38.23
1
24
Relay Team
Kofa
8:42.99
1
Mens 4x800m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Catalina Foothil
7:55.69
1
10
2
Relay Team
Flowing Wells
7:57.86
1
8
3
Relay Team
Millennium
8:09.84
1
6
4
Relay Team
Greenway
8:10.58
1
5
5
Relay Team
Sunrise Mountain
8:12.59
1
4
6
Relay Team
Prescott
8:12.61
1
3
7
Relay Team
Saguaro
8:13.80
1
2
8
Relay Team
Moon Valley
8:13.82
1
1
9
Relay Team
Maricopa
8:23.31
1
10
Relay Team
McClintock
8:27.36
1
11
Relay Team
Queen Creek
8:28.69
1
12
Relay Team
Marcos De Niza
8:29.96
1
13
Relay Team
Apollo
8:31.04
1
14
Relay Team
Cactus Shadows
8:34.74
1
15
Relay Team
Arcadia
8:35.77
1
16
Relay Team
Mountain View Ma
8:38.20
1
17
Relay Team
Perry
8:39.29
1
18
Relay Team
Camelback
8:39.31
1
19
Relay Team
Notre Dame Prep
8:40.15
1
20
Relay Team
Glendale
8:41.00
1
21
Relay Team
Bradshaw Mountai
8:44.55
1
22
Relay Team
Kingman
8:50.29
1
23
Relay Team
Paradise Valley
8:51.43
1
24
Relay Team
Shadow Mountain
8:58.49
1
Mens 4x800m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Rio Rico
8:04.63
1
10
2
Relay Team
Catalina
8:05.57
1
8
3
Relay Team
Liberty
8:07.58
1
6
4
Relay Team
Mingus Union
8:16.61
1
5
5
Relay Team
Sabino
8:25.31
1
4
6
Relay Team
Chinle
8:26.09
1
3
7
Relay Team
Blue Ridge
8:26.19
1
2
8
Relay Team
Flagstaff
8:31.88
1
1
9
Relay Team
Sahuarita
8:33.19
1
10
Relay Team
Wickenburg
8:33.85
1
11
Relay Team
Empire
8:36.80
1
12
Relay Team
Tempe
8:37.31
1
13
Relay Team
Page
8:37.50
1
14
Relay Team
Round Valley
8:43.12
1
15
Relay Team
Youngker
8:44.08
1
16
Relay Team
Winslow
8:45.56
1
17
Relay Team
Snowflake
8:46.43
1
18
Relay Team
Chino Valley
8:52.01
1
19
Relay Team
Payson
8:54.27
1
20
Relay Team
Coconino
8:57.35
1
21
Relay Team
Higley
9:04.29
1
22
Relay Team
Tuba City
9:08.96
1
23
Relay Team
Estrella Foothil
9:20.75
1
Mens 4x800m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Augustine Cat
8:17.39
1
10
2
Relay Team
Horizon Honors
8:18.93
1
8
3
Relay Team
Valley Christian
8:22.88
1
6
4
Relay Team
Arizona Lutheran
8:38.17
1
5
5
Relay Team
Yuma Catholic
8:39.39
1
4
6
Relay Team
Canyon State Aca
8:40.71
1
3
7
Relay Team
Northwest Christ
8:55.78
1
2
8
Relay Team
Valley Lutheran
8:59.19
1
1
9
Relay Team
Pinon
9:01.57
1
10
Relay Team
Tombstone
9:05.89
1
11
Relay Team
Northland Prepar
9:06.18
1
12
Relay Team
St Mary's Cathol
9:11.41
1
13
Relay Team
Grand Canyon
9:11.61
1
14
Relay Team
Gilbert Christia
9:19.67
1
15
Relay Team
St. Johns
9:23.21
1
16
Relay Team
Gilbert Classica
9:25.26
1
17
Relay Team
San Carlos
9:27.89
1
18
Relay Team
St. David
9:28.72
1
19
Relay Team
Scottsdale Chris
9:30.73
1
20
Relay Team
Academy Of Tucso
9:30.98
1
21
Relay Team
Tempe Preparator
9:32.98
1
22
Relay Team
Bisbee
9:34.44
1
23
Relay Team
Bourgade Catholi
9:43.08
1
Mens Shot Put Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pineda, Brandon
12
Tolleson Union
61-06.00
(18.75m)
1
10
2
Barret, Alex
Desert Ridge
55-11.00
(17.04m)
1
8
3
Wheaton, Tevin
12
Chandler
55-10.25
(17.02m)
1
6
4
Tauel, Talaiasi
11
Mesa
55-02.00
(16.81m)
1
5
5
Colby, Travis
11
Chandler
55-02.00
(16.81m)
1
4
6
Doan, Dallas
Desert Ridge
54-06.25
(16.62m)
1
3
7
Garcia, Rogelio
11
Tolleson Union
53-06.25
(16.31m)
1
2
8
Tuttle, Jeremy
12
Buena
53-00.00
(16.15m)
1
1
9
Kamp, Sam
12
Mountain View Me
52-06.00
(16.00m)
1
10
Nappe, Dominic
10
Chandler
51-08.75
(15.77m)
1
11
Goode, Sam
12
Mountain View Me
51-06.75
(15.72m)
1
12
Gordon, Devin
12
Red Mountain
51-06.00
(15.70m)
1
13
Johnson, Erik
12
South Mountain
51-04.00
(15.65m)
1
14
Lane, Dalton
11
Gilbert
51-00.00
(15.54m)
1
15
Orduno, Aaron
12
Dobson
50-06.50
(15.41m)
1
16
Hawkinson, Ryan
11
Desert Vista
50-03.00
(15.32m)
1
17
Mungia, Fernando
12
Mesa
49-07.75
(15.13m)
1
18
Beuerlein, Eddy
12
Sandra Day O'Con
49-07.50
(15.13m)
1
19
Schumacher, Spencer
12
Desert Vista
49-03.75
(15.03m)
1
20
Fischer, Dylan
10
Desert Vista
48-10.50
(14.90m)
1
21
Velasquez, Jesus
12
Westwood
48-09.00
(14.86m)
1
22
Pendergast, Riley
12
Desert Vista
48-06.75
(14.80m)
1
23
Root, Calvin
11
Mesquite
48-05.25
(14.76m)
1
24
Hamberlin, Josh
11
Highland
47-06.50
(14.49m)
1
25
Collins, Shawn
11
Chandler
45-10.50
(13.98m)
1
26
Cummins, Davier
11
Salpointe Cathol
44-06.50
(13.58m)
1
27
Thompson, Brian
12
Mountain Ridge
41-06.75
(12.67m)
1
Mens Shot Put Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rojas, Jose
12
Nogales
51-03.00
(15.62m)
1
10
2
DeFilippo, Gaven
11
Amphitheater
51-00.75
(15.56m)
1
8
3
Van Soest, Chance
12
Apache Junction
50-08.50
(15.46m)
1
6
4
Foley, Mike
11
Notre Dame Prep
49-09.75
(15.18m)
1
5
5
Smith, Bryce
12
Mountain View Me
49-04.00
(15.04m)
1
4
6
Hallam, John
12
Greenway
48-08.00
(14.83m)
1
3
7
Gibbons, Trevor
11
Williams Field
47-11.50
(14.62m)
1
2
8
Montague, Ian
12
Notre Dame Prep
47-08.50
(14.54m)
1
1
9
Magness, Connor
12
Thunderbird
46-10.50
(14.29m)
1
10
Genandt, Jacob
12
Independence
46-05.50
(14.16m)
1
11
Kirkpatrick, Bryce
11
Buckeye Union
46-04.75
(14.14m)
1
12
Al-saleh, Ghaleb
11
Vista Grande
46-04.00
(14.12m)
1
13
Knowlton, Matt
12
Perry
46-02.00
(14.07m)
1
14
Gutierrez, Christian
10
Kingman
45-07.25
(13.90m)
1
15
Keel, James
12
Cactus
45-00.50
(13.73m)
1
16
Kennedy, Joey
11
Shadow Ridge
44-04.75
(13.53m)
1
17
Dillard, Shelby
11
Perry
44-04.50
(13.53m)
1
18
Jacquez, Ross
12
Williams Field
43-03.00
(13.18m)
1
19
Birchfield, Jason
11
Thunderbird
43-00.00
(13.11m)
1
20
Jarman, Andrew
11
Moon Valley
42-02.75
(12.87m)
1
21
Poland, Jordan
10
Williams Field
42-00.75
(12.82m)
1
22
Powell, Desmond
11
Combs
42-00.00
(12.80m)
1
23
Collins, Adam
12
Canyon Del Oro
40-06.50
(12.36m)
1
24
Cooley, Taylor
11
Paradise Valley
40-06.00
(12.34m)
1
Mens Shot Put Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Kevin
12
Seton Catholic
52-08.25
(16.06m)
1
10
2
McBride, Jacob
12
Safford
49-02.25
(14.99m)
1
8
3
Garnello, AJ
12
Sedona Red Rock
46-07.75
(14.22m)
1
6
4
Jacks, Sheldon
12
Blue Ridge
46-07.00
(14.20m)
1
5
5
Osburn, Derrick
11
Show Low
45-05.00
(13.84m)
1
4
6
Alexander, Anfernee
11
Santa Cruz Valle
45-03.50
(13.80m)
1
3
7
Guenther, Lee
12
Wickenburg
45-03.25
(13.80m)
1
2
8
Baty, Jared
11
Higley
45-02.50
(13.78m)
1
1
9
Garcia, Sabas
12
Florence
43-08.75
(13.33m)
1
10
Justin, Morati
12
Payson
43-05.50
(13.25m)
1
11
Whaley, Orrin
12
Monument Valley
43-03.75
(13.20m)
1
12
Letarte, Kyle
11
Empire
43-03.50
(13.20m)
1
13
White, Liam
-
Sabino
43-01.00
(13.13m)
1
14
Simpson, Brandon
12
Safford
42-09.50
(13.04m)
1
15
Becenti, Brent
11
Ganado
42-03.50
(12.89m)
1
16
Mukeba, CJ
10
Santa Rita
42-02.75
(12.87m)
1
17
Jones, Allan
11
Florence
41-09.75
(12.74m)
1
18
Kondos, Erik
12
Youngker
41-05.75
(12.64m)
1
19
Smith, Bryce
11
Youngker
41-01.50
(12.53m)
1
20
Bradley, J.T.
10
Snowflake
40-10.50
(12.46m)
1
21
Stebbins, Alex
12
Blue Ridge
40-05.50
(12.33m)
1
22
Taylor, TJ
11
Safford
39-11.00
(12.17m)
1
23
Webster, Levi
12
Willcox
38-06.50
(11.75m)
1
24
Zellner, Chris
11
Camp Verde
36-10.25
(11.23m)
1
Mens Shot Put Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gould, KJ
12
Scottsdale Chris
49-04.75
(15.06m)
1
10
2
Bellmore, Alex
11
Benson
48-03.00
(14.71m)
1
8
3
Miranda, Josue
12
Bisbee
46-10.00
(14.27m)
1
6
4
Linser, Travis
12
Northwest Christ
46-03.00
(14.10m)
1
5
5
Rodriguez, Nathan
12
Bourgade Catholi
44-08.00
(13.61m)
1
4
6
Carruth, Christopher
12
Valley Christian
44-01.00
(13.44m)
1
3
7
Greer, Joseph
11
Benson
42-07.00
(12.98m)
1
2
8
Suarez, Austin
10
Bisbee
42-02.50
(12.87m)
1
1
10
Robinson, Garrett
12
Phoenix Christia
40-08.50
(12.41m)
1
9
Deeran, Cody
11
Benson
40-08.75
(12.41m)
1
11
Judd, Andrew
12
St. David
40-06.25
(12.35m)
1
12
Cardinal, Nick
12
Mogollon
39-08.25
(12.10m)
1
13
English, Jeff
11
Arizona Lutheran
39-07.00
(12.07m)
1
14
Wuellner, Joseph
12
Tempe Preparator
39-00.00
(11.89m)
1
15
Fuggins, Marcus
12
Westwind Prep
38-02.00
(11.63m)
1
16
Benton, Brendon
10
Benson
37-11.75
(11.58m)
1
17
Lutz, Jacob
11
Ray
37-08.75
(11.50m)
1
18
Benally, Byron
12
Red Mesa
37-06.00
(11.43m)
1
19
Sam, Gabe
11
St Michael
37-03.00
(11.35m)
1
20
Lebron, Manuel
11
Bisbee
36-11.00
(11.25m)
1
21
Kellybrew, Corion
11
Canyon State Aca
36-03.50
(11.06m)
1
22
O'Neill, Josh
12
Scottsdale Chris
36-01.00
(11.00m)
1
23
Putnam, CJ
10
Tombstone
35-08.00
(10.87m)
1
24
Miller, Jason
12
Scottsdale Chris
35-02.25
(10.73m)
1
Mens Discus Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tuttle, Jeremy
12
Buena
182-02
(55.52m)
1
10
2
Thompson, Brian
12
Mountain Ridge
181-11
(55.45m)
1
8
3
Pineda, Brandon
12
Tolleson Union
179-02
(54.61m)
1
6
4
Colby, Travis
11
Chandler
161-03
(49.15m)
1
5
5
Pendergast, Riley
12
Desert Vista
160-11
(49.05m)
1
4
6
Johnson, Erik
12
South Mountain
160-08
(48.97m)
1
3
7
Lobatos, David
12
Red Mountain
159-00
(48.46m)
1
2
8
Schumacher, Spencer
12
Desert Vista
158-01
(48.18m)
1
1
9
Collins, Shawn
11
Chandler
156-10
(47.80m)
1
10
Goode, Sam
12
Mountain View Me
150-02
(45.77m)
1
11
Wierck, Zack
11
Chaparral
148-05
(45.24m)
1
12
Velasquez, Jesus
12
Westwood
147-05
(44.93m)
1
13
Gordon, Devin
12
Red Mountain
145-03
(44.27m)
1
14
Orduno, Aaron
12
Dobson
140-09
(42.90m)
1
15
Beuerlein, Eddy
12
Sandra Day O'Con
139-06
(42.52m)
1
16
Randlett, Tyler
11
Mountain Ridge
139-02
(42.42m)
1
17
Vuncannon, Quaid
9
Mountain View Me
138-01
(42.09m)
1
18
Barret, Alex
Desert Ridge
136-09
(41.68m)
1
19
Papa, Sam
12
Desert Ridge
134-07
(41.02m)
1
20
Parker, Rashun
12
Chandler
134-01
(40.87m)
1
21
Kamp, Sam
12
Mountain View Me
133-04
(40.64m)
1
22
Doan, Dallas
Desert Ridge
129-00
(39.32m)
1
23
Vimmerstadt, Daniel
11
Brophy College P
126-06
(38.56m)
1
--
Garcia, Rogelio
11
Tolleson Union
FOUL
(--)
1
--
Hamberlin, Josh
11
Highland
FOUL
(--)
1
--
Wickham, Michael
12
Desert Vista
FOUL
(--)
1
--
Vidal, Adam
12
Cibola
FOUL
(--)
1
Mens Discus Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rojas, Jose
12
Nogales
162-02
(49.43m)
1
10
2
Keel, James
12
Cactus
161-08
(49.28m)
1
8
3
Birchfield, Jason
11
Thunderbird
160-09
(49.00m)
1
6
4
Foley, Mike
11
Notre Dame Prep
158-00
(48.16m)
1
5
5
Gibbons, Trevor
11
Williams Field
157-06
(48.01m)
1
4
6
Remley, Quiten
-
Williams Field
148-02
(45.16m)
1
3
7
Van Soest, Chance
12
Apache Junction
147-03
(44.88m)
1
2
8
Montague, Ian
12
Notre Dame Prep
144-10
(44.15m)
1
1
9
Magness, Connor
12
Thunderbird
143-11
(43.87m)
1
10
Genandt, Jacob
12
Independence
141-07
(43.15m)
1
11
Hill, Jaylon
12
Marana
140-00
(42.67m)
1
12
Brewer, Patrick
11
Prescott
139-02
(42.42m)
1
13
O'Reilly, Tyler
12
Apache Junction
136-10
(41.71m)
1
14
bowers, will
12
Cactus Shadows
133-05
(40.67m)
1
15
Garcia, Matthew
10
Sunnyslope
130-11
(39.90m)
1
16
Hallam, John
12
Greenway
130-05
(39.75m)
1
17
Firman, Zach
12
Arcadia
128-06
(39.17m)
1
18
Podzielny, Aaron
11
Prescott
127-08
(38.91m)
1
19
Kerr, Marcus
12
Sunnyslope
123-02
(37.54m)
1
20
Williams, Ryan
11
Marana
120-02
(36.63m)
1
21
Cooley, Taylor
11
Paradise Valley
119-07
(36.45m)
1
22
Sutton, Brian
12
Glendale
119-00
(36.27m)
1
23
Jacquez, Ross
12
Williams Field
117-06
(35.81m)
1
24
Hughes, Patrick
12
Apache Junction
116-05
(35.48m)
1
Mens Discus Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Jacob
12
Safford
153-10
(46.89m)
1
10
2
Garnello, AJ
12
Sedona Red Rock
152-10
(46.58m)
1
8
3
Guenther, Lee
12
Wickenburg
146-06
(44.65m)
1
6
4
McDonald, Kevin
12
Seton Catholic
145-04
(44.30m)
1
5
5
Walker, Jake
12
Sabino
138-03
(42.14m)
1
4
6
Alexander, Anfernee
11
Santa Cruz Valle
137-06
(41.91m)
1
3
7
Whaley, Orrin
12
Monument Valley
134-07
(41.02m)
1
2
8
Jones, Allan
11
Florence
132-09
(40.46m)
1
1
9
Moreno, Martin
11
Safford
132-04
(40.34m)
1
10
Letarte, Kyle
11
Empire
131-09
(40.16m)
1
11
Garcia, Sabas
12
Florence
129-04
(39.42m)
1
12
Kondos, Erik
12
Youngker
127-03
(38.79m)
1
13
Gonzalez, Jose
12
Mingus Union
125-08
(38.30m)
1
14
Gray, Jacob
11
Coconino
125-00
(38.10m)
1
15
Forrest, Tyler
10
Fountain Hills
122-03
(37.26m)
1
16
Jacks, Sheldon
12
Blue Ridge
121-11
(37.16m)
1
17
Luna, Frankie
12
Coolidge
119-09
(36.50m)
1
18
Carlson, Cody
12
Blue Ridge
119-00
(36.27m)
1
19
Johnson, Brian
11
Show Low
118-04
(36.07m)
1
20
Bennett, Kendrick
12
Page
117-11
(35.94m)
1
21
Hartman, Dean
11
Show Low
115-11
(35.33m)
1
22
Stebbins, Alex
12
Blue Ridge
114-01
(34.77m)
1
23
Mohulamu, William
11
Cortez
103-04
(31.50m)
1
--
Duggan, John
11
Liberty
FOUL
(--)
1
Mens Discus Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Summerset, Matt
12
Desert Christian
144-11
(44.17m)
1
10
2
Linser, Travis
12
Northwest Christ
143-05
(43.71m)
1
8
3
Rodriguez, Nathan
12
Bourgade Catholi
134-09
(41.07m)
1
6
4
Weise, Max
12
Tempe Preparator
130-04
(39.73m)
1
5
5
Reyes, Josh
12
Bourgade Catholi
124-05
(37.92m)
1
4
6
Carruth, Christopher
12
Valley Christian
124-04
(37.90m)
1
3
7
Deneweth, Blake
11
Benson
118-08
(36.17m)
1
2
8
Bryant, Joseph
11
Tempe Preparator
118-03
(36.04m)
1
1
9
Roan, Jay
Valley (Sanders)
118-02
(36.02m)
1
10
Navarro, Salvador
11
Bourgade Catholi
113-02
(34.49m)
1
11
English, Jeff
11
Arizona Lutheran
112-01
(34.16m)
1
12
Gould, KJ
12
Scottsdale Chris
110-06
(33.68m)
1
13
Robinson, Garrett
12
Phoenix Christia
108-05
(33.05m)
1
14
Putnam, CJ
10
Tombstone
108-03
(32.99m)
1
15
Zimmerman, Sam
11
Tempe Preparator
104-07
(31.88m)
1
16
Rubalcaba, Dylan
12
Ray
103-10
(31.65m)
1
17
Thompson, Abe
12
St. Johns
103-03
(31.47m)
1
18
Benally, Byron
12
Red Mesa
103-02
(31.45m)
1
19
Barczynski, John
10
Yuma Catholic
101-09
(31.01m)
1
20
Bellmore, Alex
11
Benson
101-01
(30.81m)
1
21
Hudzinski, Taylor
11
Horizon Honors
99-07
(30.35m)
1
22
Stevens, Nathan
12
Valley Lutheran
99-03
(30.25m)
1
23
Greer, Joseph
11
Benson
99-00
(30.18m)
1
24
Casillas, Jamie
9
Yuma Catholic
96-10
(29.51m)
1
--
Hawkins, Daken
9
Pima
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Okonkwo, Michael
12
Chandler
6-08.00
(2.03m)
1
10
2
Martin, Seth
12
North
6-06.00
(1.98m)
1
8
3
Wilcox, Eddie
11
Chandler
6-06.00
(1.98m)
1
6
4
Baker, Edmond
12
Desert Vista
6-04.00
(1.93m)
1
5
5
McDonald, Andrew
11
Sandra Day O'Con
6-04.00
(1.93m)
1
4
6
Harper, James
11
Brophy College P
6-04.00
(1.93m)
1
3
7
Gaines, Deante
11
Cibola
6-04.00
(1.93m)
1
2
8
Johnson, Byron
12
Desert Ridge
6-04.00
(1.93m)
1
1
10
Poierier-Shelton, Michae
10
Chandler
6-02.00
(1.88m)
1
11
Bonham, Jeff
11
Mountain Ridge
6-02.00
(1.88m)
1
9
Centers, Devin
11
Chandler
6-02.00
(1.88m)
1
12
O'Georgia, Bryant
9
North Canyon
6-00.00
(1.83m)
1
12
Uchytil, Braylen
12
Mountain View Me
6-00.00
(1.83m)
1
14
Pratt, Jordan
12
Red Mountain
6-00.00
(1.83m)
1
14
Davey, Brandon
12
Mountain View Me
6-00.00
(1.83m)
1
16
Schenk, Amon
11
Casa Grande Unio
6-00.00
(1.83m)
1
16
Bafaloukus, George
11
Corona del Sol
6-00.00
(1.83m)
1
18
Aldridge-Felan, Darien
12
Valley Vista
6-00.00
(1.83m)
1
19
Barnett, Sam
10
Highland
6-00.00
(1.83m)
1
20
Graves, Isaiah
11
Westwood
6-00.00
(1.83m)
1
21
Robinson, Majesty
12
Alhambra
6-00.00
(1.83m)
1
22
Schwartz, Brad
11
Chaparral
5-10.00
(1.78m)
1
22
Simpson, Tyler
11
South Mountain
5-10.00
(1.78m)
1
24
Acedo, Emilio
12
Salpointe Cathol
5-10.00
(1.78m)
1
24
Clutter, Bart
11
Mountain View Me
5-10.00
(1.78m)
1
24
Enriquez, Jesus
12
Dobson
5-10.00
(1.78m)
1
27
Lindsay, KJ
12
Desert Ridge
5-10.00
(1.78m)
1
27
Ingrassia, Michael
12
Desert Vista
5-10.00
(1.78m)
1
27
Bransumb, Dominique
12
Corona del Sol
5-10.00
(1.78m)
1
27
Bellus, Anthony
12
Gilbert
5-10.00
(1.78m)
1
27
Richmond, Jacob
11
Mountain Pointe
5-10.00
(1.78m)
1
--
Ray, Daniel
10
Mountain View Me
NH
(--)
1
--
Day, Braxton
11
Desert Vista
NH
(--)
1
Mens High Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roth, Jared
11
Amphitheater
6-04.00
(1.93m)
1
10
2
Kelly, Derrius
11
Williams Field
6-04.00
(1.93m)
1
8
3
Thomas, Michael
12
Desert Edge
6-02.00
(1.88m)
1
6
4
Petty, John
11
Sunnyslope
6-02.00
(1.88m)
1
5
5
Williams, Tanner
11
Queen Creek
6-02.00
(1.88m)
1
4
6
Hambrick, Mark
12
Desert Edge
6-02.00
(1.88m)
1
2.50
6
Hamblin, Jake
12
Queen Creek
6-02.00
(1.88m)
1
2.50
11
Smith, Corbin
12
Verrado
6-00.00
(1.83m)
1
11
Harris, Quincy
10
McClintock
6-00.00
(1.83m)
1
11
Lindquist, Steven
12
Shadow Mountain
6-00.00
(1.83m)
1
11
Young, Ashton
12
Sunnyslope
6-00.00
(1.83m)
1
11
Johnson, Harrison
12
Greenway
6-00.00
(1.83m)
1
8
Dyer, Taylor
12
Maricopa
6-00.00
(1.83m)
1
1
9
Poe, Edgar
11
Cienega
6-00.00
(1.83m)
1
9
Reyes, James
12
Bradshaw Mountai
6-00.00
(1.83m)
1
16
Hampton, Joevon
12
Desert Edge
5-10.00
(1.78m)
1
16
Rogers, D Vonn
11
Agua Fria Union
5-10.00
(1.78m)
1
16
Fenwick, Vance
12
Prescott
5-10.00
(1.78m)
1
--
Duckworth, Timothy
9
Arcadia
NH
(--)
1
--
Turley, Jared
11
Sunrise Mountain
NH
(--)
1
--
Dillard, Bryce
12
Perry
NH
(--)
1
--
Myers, Keegan
12
Glendale
NH
(--)
1
--
Webster, Terrance
12
Marcos De Niza
NH
(--)
1
--
Hakim, Khalil
11
Raymond S Kellis
NH
(--)
1
--
Crenshaw, Jarvis
12
Dysart
NH
(--)
1
Mens High Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nelson, Shane
12
Liberty
6-04.00
(1.93m)
1
10
2
Jones, Dimitri
12
Higley
6-04.00
(1.93m)
1
8
3
Ross, Luke
10
Coconino
6-04.00
(1.93m)
1
5
3
Orr, Nick
10
Thatcher
6-04.00
(1.93m)
1
5
3
Conigliari, Jeremy
12
Coconino
6-04.00
(1.93m)
1
5
6
McKenna, Dylan
12
Liberty
6-02.00
(1.88m)
1
3
7
Gutierrez, Niko
12
Round Valley
6-00.00
(1.83m)
1
1.50
7
Brown, Blake
12
Payson
6-00.00
(1.83m)
1
1.50
9
Ellis, Seth
11
Coolidge
6-00.00
(1.83m)
1
9
Nielson, Richard
10
Payson
6-00.00
(1.83m)
1
11
McIver, Darrian
12
Catalina
5-10.00
(1.78m)
1
12
Kadzashie, Maxwell
12
San Tan Foothill
5-10.00
(1.78m)
1
12
Roessig, Steven
11
Coconino
5-10.00
(1.78m)
1
14
Harrell, Conor
12
Snowflake
5-08.00
(1.73m)
1
14
Harris, Robert
11
Parker
5-08.00
(1.73m)
1
16
Orona, Andrew
12
Round Valley
5-08.00
(1.73m)
1
16
Bruce, Mychael
11
San Tan Foothill
5-08.00
(1.73m)
1
18
Morris, Logan
10
Payson
5-08.00
(1.73m)
1
18
Andis, Gabriel
10
Holbrook
5-08.00
(1.73m)
1
--
Smith, Spencer
9
Show Low
NH
(--)
1
--
Solomon, Kirt
10
Snowflake
NH
(--)
1
--
Marciel, Tory
9
Chino Valley
NH
(--)
1
--
Bingham, Tanner
9
Round Valley
NH
(--)
1
--
Oestmann, Chris
11
Sedona Red Rock
NH
(--)
1
Mens High Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tonneson, Pau
12
Tempe Preparator
6-04.00
(1.93m)
1
10
2
Johnson, Q
12
Westwind Prep
6-02.00
(1.88m)
1
8
3
Alvarez, Angelito
11
San Pasqual
6-02.00
(1.88m)
1
6
4
O'Brien, Dmitri
11
Valley Lutheran
6-00.00
(1.83m)
1
5
5
Vargus, Jesus
10
Westwind Prep
6-00.00
(1.83m)
1
4
10
Everett, Warren
12
Westwind Prep
5-10.00
(1.78m)
1
6
Powell, Maurice
12
Canyon State Aca
5-10.00
(1.78m)
1
3
7
Fraley, Trae
12
Scottsdale Chris
5-10.00
(1.78m)
1
2
8
Dube, Brandon
11
Northwest Christ
5-10.00
(1.78m)
1
1
9
Williams, Dane
12
Westwind Prep
5-10.00
(1.78m)
1
11
Klatt, Jon
12
Arizona Lutheran
5-08.00
(1.73m)
1
12
Huls, Michael
9
Scottsdale Chris
5-06.00
(1.68m)
1
12
Berkwitt, Caleb
11
Northwest Christ
5-06.00
(1.68m)
1
12
Allred, Ben
12
St. David
5-06.00
(1.68m)
1
13
Baker, Boone
11
Mogollon
5-06.00
(1.68m)
1
15
St James, Tyler
10
Valley Christian
5-06.00
(1.68m)
1
15
Herbert, Ross
12
Northwest Christ
5-06.00
(1.68m)
1
15
Hooker, Jerry
12
Salome
5-06.00
(1.68m)
1
--
Gardner, Austin
11
Joseph City
NH
(--)
1
--
Honsinger, Hayden
10
Mogollon
NH
(--)
1
--
Bowman, Kyle
11
San Manuel
NH
(--)
1
--
Newman, Wayne
10
San Manuel
NH
(--)
1
--
Manuel, Jacob
10
Benson
NH
(--)
1
--
Thomas, Aevan
11
St. Johns
NH
(--)
1
--
Bernthal, Ben
10
Arizona Lutheran
NH
(--)
1
--
English, Kerry
11
Arizona Lutheran
NH
(--)
1
--
Schindler, Randall
9
Mogollon
NH
(--)
1
--
Carrera, Alex
10
Ray
NH
(--)
1
Mens Long Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thymes, Just N
11
Hamilton
23-05.00
(7.14m)
+0.0
1
10
2
Daniels, Reggie
11
Hamilton
22-04.00
(6.81m)
-0.1
1
8
3
Perkins, Brandon
Desert View
21-11.00
(6.68m)
+0.0
1
6
4
Hilgers, Jarek
10
Desert Vista
21-11.00
(6.68m)
+0.0
1
5
5
Becerra, Jordan
11
Desert Ridge
21-10.75
(6.67m)
-0.4
1
4
6
Centers, Devin
11
Chandler
21-10.25
(6.66m)
+0.0
1
3
7
Dennard, Josh
12
Brophy College P
21-10.00
(6.65m)
+0.0
1
2
8
Gooden, Dashawn
11
North
21-07.75
(6.60m)
-0.7
1
1
9
Jordan, Jerry
11
Cesar Chavez
21-07.50
(6.59m)
+0.0
1
10
Heywood, Sam
12
Mesa
21-06.00
(6.55m)
+0.0
1
11
Schenk, Amon
11
Casa Grande Unio
21-05.25
(6.53m)
-0.3
1
11
Vargas, Jemal
12
Chandler
21-05.25
(6.53m)
-0.7
1
13
Finley, Jordan
12
St Mary's Cathol
21-05.00
(6.53m)
-0.1
1
14
Trotter, Ben
11
Mountain Pointe
21-04.00
(6.50m)
+0.0
1
14
Relf, Robert
10
Brophy College P
21-04.00
(6.50m)
+0.7
1
16
Moore, Cody
12
Chaparral
21-03.50
(6.49m)
-0.4
1
17
Wallace, Levi
10
Tucson Magnet
21-01.00
(6.43m)
+0.0
1
18
Cardenas, Miguel
12
North
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
18
Gardona, Lucas
12
Mountain Ridge
21-00.00
(6.40m)
-0.3
1
20
Peschke, Zack
11
Gilbert
20-10.50
(6.36m)
-0.3
1
21
Stewart, Cody
12
Mountain View Me
20-10.00
(6.35m)
+0.0
1
22
Scott, Hussien
12
Phoenix Central
20-03.00
(6.17m)
+0.0
1
23
Kereluk, Dominik
11
Desert Vista
20-01.50
(6.13m)
+0.0
1
24
Mercurio, Dominic
11
Corona del Sol
20-00.50
(6.11m)
-0.3
1
25
Rucas, Zach
9
Basha
19-05.50
(5.93m)
-0.1
1
Mens Long Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Jamil
11
Agua Fria Union
22-11.75
(7.00m)
-0.9
1
10
2
Thomas, Michael
12
Desert Edge
22-06.00
(6.86m)
+1.0
1
8
3
Poe, Edgar
11
Cienega
22-03.00
(6.78m)
+0.0
1
6
4
Hill, Haleem
12
Verrado
21-06.25
(6.56m)
nwi
1
5
5
Johns, Tyler
11
Cactus
21-05.50
(6.54m)
+0.0
1
4
6
schneider, joree
12
Cactus Shadows
21-04.75
(6.52m)
+0.0
1
3
7
Butticci, Tim
12
Williams Field
21-02.50
(6.46m)
-1.9
1
2
8
Hampton, Squire
12
Glendale
21-02.00
(6.45m)
+0.9
1
1
9
Hampton, Joevon
12
Desert Edge
20-09.75
(6.34m)
+0.0
1
10
Kime, Quintin
11
Canyon Del Oro
20-08.50
(6.31m)
-0.3
1
11
Mattox, Craig
12
Thunderbird
20-07.50
(6.29m)
+0.0
1
12
McKenzie, Sean
12
Williams Field
20-07.00
(6.27m)
+0.0
1
13
Hale, Yogi
12
Buckeye Union
20-06.50
(6.26m)
+0.0
1
14
Virgil, Sam
12
Cactus
20-05.25
(6.23m)
+0.0
1
15
Hambrick, Mark
12
Desert Edge
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
15
Avila, Christian
12
Dysart
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
17
Ireegas, Sergio
10
Vista Grande
20-02.00
(6.15m)
+0.5
1
17
Jones, Pierre
12
Dysart
20-02.00
(6.15m)
+1.0
1
19
Hakim, Khalil
11
Raymond S Kellis
20-01.00
(6.12m)
-0.3
1
19
Willis, Priest
10
Marcos De Niza
20-01.00
(6.12m)
+0.0
1
21
Tobias, Chris
12
Glendale
20-00.50
(6.11m)
+0.0
1
22
Valdez, William
11
Kingman
19-07.00
(5.97m)
+0.0
1
23
Bowyer, Kenneth
12
Sunnyslope
19-04.00
(5.89m)
+1.9
1
24
Greenhalgh, Kade
9
Greenway
18-11.50
(5.78m)
-0.7
1
25
Liddile, Mason
12
Glendale
18-06.50
(5.65m)
+0.0
1
Mens Long Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Dimitri
12
Higley
23-04.50
(7.12m)
+5.2
1
10
2
Lewis, Robert
11
Florence
22-02.50
(6.77m)
+0.9
1
8
3
Murphy, Brandon
10
Liberty
22-00.50
(6.72m)
+1.9
1
6
4
Johnson, Tyler
11
Snowflake
22-00.00
(6.71m)
+2.0
1
5
5
Woods, Jermaine
12
Florence
21-10.00
(6.65m)
+5.4
1
4
6
Dennis, Kevin
12
Mingus Union
21-07.00
(6.58m)
+0.0
1
3
7
Baty, Jared
11
Higley
21-04.50
(6.52m)
+1.1
1
2
8
Brown, Blake
12
Payson
21-04.00
(6.50m)
+1.0
1
1
9
Hildebrandt, Ryan
12
Liberty
21-03.00
(6.48m)
+1.2
1
10
Harris, Robert
11
Parker
20-11.25
(6.38m)
+2.0
1
11
Orona, Jon
12
Blue Ridge
20-08.75
(6.32m)
+0.8
1
12
Ellis, Seth
11
Coolidge
20-07.50
(6.29m)
+3.4
1
12
Milner, Sam
9
Sedona Red Rock
20-07.50
(6.29m)
+1.5
1
14
Shupe, Christian
12
Coconino
20-06.50
(6.26m)
+2.8
1
15
Moss, Elijah
11
Estrella Foothil
20-04.75
(6.22m)
+2.1
1
16
Brooks, Nathan
12
Sabino
20-03.50
(6.18m)
+0.9
1
17
Martindale, Landen
12
Higley
20-01.25
(6.13m)
+4.3
1
18
Washington, Kyle
12
Florence
20-00.00
(6.10m)
+0.9
1
19
Moronta, Thomas
12
Higley
19-09.00
(6.02m)
+4.0
1
20
Lamb, Michael
12
Sedona Red Rock
19-06.75
(5.96m)
+1.7
1
21
Harshman, Matt
-
Sabino
19-05.50
(5.93m)
+1.2
1
22
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
19-05.00
(5.92m)
+2.2
1
23
White, Trevor
11
Thatcher
19-02.75
(5.86m)
+4.0
1
24
Russell, Chayse
12
Blue Ridge
19-00.25
(5.80m)
+0.3
1
25
Arkills, Nick
12
Youngker
18-10.75
(5.76m)
+0.6
1
26
Parrish, Preston
12
Monument Valley
18-09.00
(5.72m)
+0.1
1
Mens Long Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tonneson, Pau
12
Tempe Preparator
22-11.25
(6.99m)
+1.3
1
10
2
Lee, Konner
10
St. Johns
22-02.00
(6.76m)
+2.1
1
8
3
Dube, Brandon
11
Northwest Christ
22-00.00
(6.71m)
+1.5
1
6
4
Weise, Max
12
Tempe Preparator
21-08.00
(6.60m)
+2.0
1
5
5
O'Brien, Dmitri
11
Valley Lutheran
21-05.00
(6.53m)
+3.3
1
4
6
Maner, J.T
12
Mogollon
21-02.00
(6.45m)
+1.6
1
3
7
Corona, Paul
12
Yuma Catholic
20-06.50
(6.26m)
+2.7
1
2
8
Baker, Boone
11
Mogollon
20-03.50
(6.18m)
+1.3
1
1
9
Graf, Dillion
10
St. Johns
20-02.75
(6.17m)
+2.1
1
10
Haslim, Michael
12
Northwest Christ
20-02.50
(6.16m)
+2.4
1
11
Berkwitt, Caleb
11
Northwest Christ
19-09.75
(6.04m)
+2.5
1
12
Huls, Michael
9
Scottsdale Chris
19-09.00
(6.02m)
+2.0
1
13
Coldsmith, Lucas
11
Mayer
19-09.00
(6.02m)
+1.0
1
14
Serwa, Sammy
10
Northwest Christ
19-08.50
(6.01m)
+2.5
1
15
Shew, Michael
10
Desert Christian
19-08.50
(6.01m)
+2.6
1
16
Barney, Brevin
11
Benson
19-06.75
(5.96m)
+2.2
1
17
Hampton, Richard
9
Yuma Catholic
19-04.00
(5.89m)
+1.4
1
18
Jordan, Shawn
12
Ray
19-03.25
(5.87m)
+3.2
1
19
Rozich, Travis
12
Tempe Preparator
19-02.50
(5.85m)
+1.9
1
20
Vega, Pedro
12
Pima
19-02.50
(5.85m)
+3.9
1
21
Moody, Juwan
12
Westwind Prep
17-06.00
(5.33m)
+1.7
1
Mens Triple Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ngonomo, Benjamin
12
Casa Grande Unio
47-09.25
(14.56m)
nwi
1
10
2
Mickens, Avery
10
Valley Vista
46-07.25
(14.20m)
nwi
1
8
3
Gooden, Dashawn
11
North
46-06.50
(14.19m)
nwi
1
6
4
Peschke, Zack
11
Gilbert
46-02.50
(14.08m)
nwi
1
5
5
Schenk, Amon
11
Casa Grande Unio
45-11.00
(14.00m)
nwi
1
4
6
Moore, Cody
12
Chaparral
45-07.75
(13.91m)
nwi
1
3
7
Vargas, Jemal
12
Chandler
44-08.50
(13.63m)
nwi
1
2
8
Tanner, Young
12
Gilbert
44-08.50
(13.63m)
nwi
1
1
9
Gaines, Deante
11
Cibola
44-03.00
(13.49m)
nwi
1
10
Hillman, Auston
11
Deer Valley
44-01.00
(13.44m)
nwi
1
11
Kmentz, Ben
12
North Canyon
44-00.25
(13.42m)
nwi
1
12
Baker, Edmond
12
Desert Vista
43-11.75
(13.40m)
nwi
1
13
Jordan, Jerry
11
Cesar Chavez
43-01.50
(13.14m)
nwi
1
14
Watson, Tanner
10
Mountain View Me
42-09.25
(13.04m)
nwi
1
15
McCallum, Dylan
12
Desert View
42-07.00
(12.98m)
nwi
1
16
Dennard, Josh
12
Brophy College P
42-06.50
(12.97m)
nwi
1
17
Munden, Sy
9
Deer Valley
42-05.00
(12.93m)
nwi
1
18
Sims, Ben
9
Buena
42-04.75
(12.92m)
nwi
1
19
McClain, Hayden
10
Sandra Day O'Con
41-06.00
(12.65m)
nwi
1
20
Szostek, Jacob
11
Westview
41-01.75
(12.54m)
nwi
1
21
Scott, Tiger
10
Sandra Day O'Con
41-00.25
(12.50m)
nwi
1
22
Bevak, Alex
12
Desert Ridge
40-09.00
(12.42m)
+0.8
1
23
Wilson, Jacob
12
Mesa
39-10.50
(12.15m)
nwi
1
--
Hilgers, Jarek
10
Desert Vista
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mattox, Craig
12
Thunderbird
45-06.00
(13.87m)
+0.1
1
10
2
Williams, Jamil
11
Agua Fria Union
45-05.00
(13.84m)
+0.0
1
8
3
Hambrick, Mark
12
Desert Edge
45-03.50
(13.80m)
+0.7
1
6
4
Kelly, Derrius
11
Williams Field
45-02.00
(13.77m)
+0.2
1
5
5
Poe, Edgar
11
Cienega
44-06.75
(13.58m)
+0.6
1
4
6
Hill, Haleem
12
Verrado
44-04.00
(13.51m)
+0.0
1
3
7
Valdez, William
11
Kingman
43-08.75
(13.33m)
-0.1
1
2
8
Tobias, Chris
12
Glendale
43-08.50
(13.32m)
+1.2
1
1
9
Jamison, Vernon
12
Queen Creek
43-08.00
(13.31m)
+0.1
1
10
Spicer, Maurice
12
Washington
43-05.75
(13.25m)
+2.0
1
11
Metz, Robert
11
Canyon Del Oro
43-04.50
(13.22m)
+0.2
1
12
Moore, Samuel
12
Canyon Del Oro
43-03.00
(13.18m)
+0.7
1
13
Young, Ashton
12
Sunnyslope
42-11.00
(13.08m)
+0.9
1
14
Harris, Quincy
10
McClintock
42-07.00
(12.98m)
+0.5
1
15
Wabbington, Cerey
12
Dysart
42-00.50
(12.81m)
+1.1
1
16
Mayes, Aaron
10
Verrado
41-10.25
(12.76m)
+0.2
1
17
Butticci, Tim
12
Williams Field
41-05.50
(12.64m)
+0.0
1
18
Smith, Terry
12
Dysart
41-03.50
(12.59m)
+1.1
1
19
Nguyen, Vu
12
Flowing Wells
41-00.50
(12.51m)
+0.2
1
20
Hakim, Khalil
11
Raymond S Kellis
40-06.25
(12.35m)
+0.4
1
21
Hampton, Joevon
12
Desert Edge
40-03.00
(12.27m)
+0.4
1
22
Thein, Sawyer
11
Prescott
39-10.50
(12.15m)
+1.2
1
23
Willis, Priest
10
Marcos De Niza
38-10.50
(11.85m)
+1.6
1
23
Petty, John
11
Sunnyslope
38-10.50
(11.85m)
+0.0
1
--
Hampton, Squire
12
Glendale
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rawlins, Jacob
12
Snowflake
44-06.00
(13.56m)
+0.3
1
10
2
Orona, Jon
12
Blue Ridge
44-02.75
(13.48m)
-2.0
1
8
3
Ellis, Seth
11
Coolidge
43-04.25
(13.21m)
+1.5
1
6
4
Hildebrandt, Ryan
12
Liberty
43-02.75
(13.18m)
+0.9
1
5
5
Woods, Jermaine
12
Florence
42-09.25
(13.04m)
+0.2
1
4
6
McKenna, Dylan
12
Liberty
42-08.50
(13.02m)
-2.0
1
3
7
Oestmann, Chris
11
Sedona Red Rock
42-08.00
(13.00m)
+0.0
1
2
8
Roessig, Steven
11
Coconino
42-02.50
(12.87m)
-1.8
1
1
9
Neill, Zach
9
Liberty
41-11.25
(12.78m)
-0.8
1
10
Shupe, Christian
12
Coconino
41-08.00
(12.70m)
+0.2
1
11
Barnett, Kevin
11
Cortez
41-04.50
(12.61m)
+2.0
1
12
Washington, Kyle
12
Florence
41-01.75
(12.54m)
-0.3
1
13
Chaira, Christian
10
Santa Rita
41-01.00
(12.52m)
-0.6
1
14
Maki, James
-
Sabino
40-10.50
(12.46m)
+0.3
1
15
Lamb, Michael
12
Sedona Red Rock
40-10.25
(12.45m)
+0.7
1
16
DaCosta, Tristan
10
Higley
40-02.25
(12.25m)
+0.2
1
17
Bendel, Edward
12
Coconino
39-05.50
(12.03m)
-0.7
1
18
Dennis, Kevin
12
Mingus Union
39-02.75
(11.96m)
-0.1
1
19
Moss, Elijah
11
Estrella Foothil
39-00.50
(11.90m)
+0.4
1
20
Rodriguez, Ryan
9
Seton Catholic
37-07.00
(11.46m)
+0.0
1
--
Harris, Robert
11
Parker
FOUL
(--)
nwi
1
--
Fox, Tyler
12
Safford
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tonneson, Pau
12
Tempe Preparator
46-04.50
(14.14m)
+0.0
1
10
2
Lee, Konner
10
St. Johns
42-11.00
(13.08m)
+0.5
1
7
2
Corona, Paul
12
Yuma Catholic
42-11.00
(13.08m)
+0.3
1
7
4
Weise, Max
12
Tempe Preparator
42-06.00
(12.95m)
+0.4
1
5
5
Maner, J.T
12
Mogollon
41-03.75
(12.59m)
+0.0
1
4
6
O'Brien, Dmitri
11
Valley Lutheran
41-03.00
(12.57m)
+0.0
1
3
7
Jordan, Shawn
12
Ray
41-02.50
(12.56m)
+0.0
1
2
8
Natalie, Joe
12
Arizona Lutheran
41-01.50
(12.53m)
+0.8
1
1
9
Berkwitt, Caleb
11
Northwest Christ
40-04.25
(12.30m)
+0.0
1
10
Crye, Brad
12
Yuma Catholic
39-01.50
(11.93m)
-0.7
1
11
Drumgoole, Jackson
10
Tombstone
39-00.50
(11.90m)
+0.1
1
12
Hook, Trevor
12
Valley Lutheran
38-11.50
(11.87m)
+0.5
1
13
Gardner, Austin
11
Joseph City
38-08.00
(11.79m)
+0.0
1
14
Serwa, Sammy
10
Northwest Christ
38-06.00
(11.73m)
-0.1
1
15
Haslim, Michael
12
Northwest Christ
37-05.50
(11.42m)
+0.7
1
16
Newman, Wayne
10
San Manuel
36-10.00
(11.23m)
+0.0
1
17
Madrigal, Jon
11
Gilbert Classica
36-05.50
(11.11m)
+1.1
1
17
Morrison, Seth
11
St. David
36-05.50
(11.11m)
+0.4
1
19
Valdivia, Jesus
11
Yuma Catholic
36-02.50
(11.04m)
+0.0
1
20
Allred, Ben
12
St. David
35-10.75
(10.94m)
+0.5
1
21
Smith, Colten
9
San Manuel
35-09.00
(10.90m)
+0.3
1
22
English, Kerry
11
Arizona Lutheran
34-04.50
(10.48m)
-1.4
1
Mens Pole Vault Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Starkey, Garrett
11
Basha
16-00.00
(4.88m)
1
10
2
Jarvis, Jake
12
Mountain View Me
15-00.00
(4.57m)
1
8
3
Sisserson, Grant
10
Horizon
14-06.00
(4.42m)
1
6
4
Puchi, Adam
10
Desert Vista
14-06.00
(4.42m)
1
5
5
Baxter, Joe
12
Boulder Creek
14-06.00
(4.42m)
1
4
10
Schaefer, Dylan
12
Rincon Universit
14-00.00
(4.27m)
1
11
Walsh, Cole
10
Brophy College P
14-00.00
(4.27m)
1
12
Connelly, Brendan
12
Chaparral
14-00.00
(4.27m)
1
6
Haddock, Bo
10
Deer Valley
14-00.00
(4.27m)
1
2.50
6
Arsenau, Matt
11
Desert Vista
14-00.00
(4.27m)
1
2.50
8
Stewart, Cody
12
Mountain View Me
14-00.00
(4.27m)
1
1
9
Hiett, Nathan
10
Basha
14-00.00
(4.27m)
1
13
Bond, James
11
Westwood
13-06.00
(4.11m)
1
13
Marshall, Scott
10
Desert Vista
13-06.00
(4.11m)
1
15
Wallace, William
11
Salpointe Cathol
13-06.00
(4.11m)
1
16
DeMarco, Nicholas
12
Hamilton
13-06.00
(4.11m)
1
17
Schillinger, Mark
11
Brophy College P
13-06.00
(4.11m)
1
18
Sandoval, Angel
11
Tucson Magnet
13-00.00
(3.96m)
1
18
Zimpfer, Ben
12
Red Mountain
13-00.00
(3.96m)
1
20
Miller, Jack
11
Casa Grande Unio
13-00.00
(3.96m)
1
20
Burchett, Caleb
11
Red Mountain
13-00.00
(3.96m)
1
22
Tolbert, Derek
12
Basha
13-00.00
(3.96m)
1
--
Morrissey, Michael
12
Chandler
NH
(--)
1
--
Foster, Aidan
11
Desert Vista
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Peterson, Greg
12
Queen Creek
15-00.00
(4.57m)
1
10
2
Lucatero, Alejandro
12
Copper Canyon
15-00.00
(4.57m)
1
8
3
Greenwood, Kyle
12
Agua Fria Union
14-00.00
(4.27m)
1
6
4
Childress, Adrian
10
Copper Canyon
14-00.00
(4.27m)
1
5
5
Hooper, Will
9
Moon Valley
14-00.00
(4.27m)
1
4
6
Babler, Hunter
12
Canyon Del Oro
13-09.00
(4.19m)
1
3
7
Memmott, Calvin
12
Queen Creek
13-09.00
(4.19m)
1
2
8
Prather, Brent
12
Notre Dame Prep
13-09.00
(4.19m)
1
1
10
Balls, Thomas
10
Thunderbird
13-06.00
(4.11m)
1
9
henry, connor
12
Cactus Shadows
13-06.00
(4.11m)
1
11
Brutsche, Braxton
11
Notre Dame Prep
13-00.00
(3.96m)
1
11
Dillard, Bryce
12
Perry
13-00.00
(3.96m)
1
11
Blair, Jacob
12
Perry
13-00.00
(3.96m)
1
11
Devera, Matthew
12
Moon Valley
13-00.00
(3.96m)
1
11
Morse, Tanner
11
Marana
13-00.00
(3.96m)
1
16
Hansen, Jacob
11
Queen Creek
12-06.00
(3.81m)
1
16
Duckworth, Timothy
9
Arcadia
12-06.00
(3.81m)
1
16
Maddox, Christopher
12
Pueblo Magnet
12-06.00
(3.81m)
1
16
Stewart, Sayre
11
Canyon Del Oro
12-06.00
(3.81m)
1
16
Ford, Cameron
12
Sunrise Mountain
12-06.00
(3.81m)
1
16
Thoenes, Paul
12
Ironwood Ridge
12-06.00
(3.81m)
1
22
Stenner, Zach
10
Agua Fria Union
12-00.00
(3.66m)
1
22
Rotenberger, Joseph
11
Raymond S Kellis
12-00.00
(3.66m)
1
22
Forsgren, Garrett
11
Williams Field
12-00.00
(3.66m)
1
22
LeCates, Cody
12
Perry
12-00.00
(3.66m)
1
22
Munsey, James
11
Queen Creek
12-00.00
(3.66m)
1
--
Sparks, Micah
11
Apollo
NH
(--)
1
--
Cabral, Tyler
12
Agua Fria Union
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patterson, Daniel
12
Show Low
14-06.00
(4.42m)
1
10
2
Penrod, Trevon
12
San Tan Foothill
13-06.00
(4.11m)
1
8
3
Hoppe, Wil
11
Round Valley
13-00.00
(3.96m)
1
5.50
3
Childers, Casey
12
Coconino
13-00.00
(3.96m)
1
5.50
5
Flores, Jacob
11
Seton Catholic
13-00.00
(3.96m)
1
4
6
Soto, JC
10
Estrella Foothil
13-00.00
(3.96m)
1
3
7
Johnson, Doug
12
Show Low
13-00.00
(3.96m)
1
2
8
Williams, Keith
11
Payson
13-00.00
(3.96m)
1
1
12
Sweigert, Blake
11
Show Low
12-06.00
(3.81m)
1
9
McHugh, Matthew
12
Safford
12-06.00
(3.81m)
1
9
Ortiz, Chris
11
Mingus Union
12-06.00
(3.81m)
1
13
Kouts, Josiah
12
Safford
12-00.00
(3.66m)
1
14
Burke, Keifer
11
Fountain Hills
11-06.00
(3.51m)
1
15
Haught, Kevin
10
Estrella Foothil
11-06.00
(3.51m)
1
9
Crans, Keenan
10
Sedona Red Rock
11-06.00
(3.51m)
1
11
Babb, Mathew
10
Snowflake
11-00.00
(3.35m)
1
11
Goodsel, Jacob
10
Round Valley
11-00.00
(3.35m)
1
11
Atwell, Ben
10
Sabino
11-00.00
(3.35m)
1
17
Towers, Forest
10
Estrella Foothil
11-00.00
(3.35m)
1
18
Scott, Quinton
9
Snowflake
11-00.00
(3.35m)
1
--
Bello, Sam
11
Douglas
NH
(--)
1
--
Nielsen, Tatum
11
Liberty
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Corona, Paul
12
Yuma Catholic
15-09.00
(4.80m)
1
10
2
Raneses, Jeff
12
Northwest Christ
13-00.00
(3.96m)
1
6.33
2
Fraley, Caleb
12
Valley Christian
13-00.00
(3.96m)
1
6.33
2
Thomas, Sheldon
12
Benson
13-00.00
(3.96m)
1
6.33
5
Johnson, Tyler
11
St. Johns
12-06.00
(3.81m)
1
3
5
Moore, Jacob
11
Valley Christian
12-06.00
(3.81m)
1
3
5
Estorga, Sam
12
Valley Christian
12-06.00
(3.81m)
1
3
8
Knop, Ryan
11
Benson
12-00.00
(3.66m)
1
1
9
Gonzales, Daniel
11
Bisbee
11-06.00
(3.51m)
1
9
Sullivan, Johnny
11
Yuma Catholic
11-06.00
(3.51m)
1
11
Manuel, Jacob
10
Benson
11-00.00
(3.35m)
1
11
Leamen, Tyler
12
Morenci
11-00.00
(3.35m)
1
13
Rodrigues, Josh
11
St. Johns
10-06.00
(3.20m)
1
13
Beguin, Chad
11
Veritas Preparat
10-06.00
(3.20m)
1
13
Crandell, Kurt
12
Mogollon
10-06.00
(3.20m)
1
13
Alvarez, Josue
11
San Manuel
10-06.00
(3.20m)
1
17
Despain, Dallyn
9
Mogollon
10-00.00
(3.05m)
1
17
Lawrence, Dylan
10
Morenci
10-00.00
(3.05m)
1
17
Black, Chris
12
Fredonia
10-00.00
(3.05m)
1
20
Duarte, Carlos
11
San Manuel
9-06.00
(2.90m)
1
20
Lowney, Colin
10
Valley Christian
9-06.00
(2.90m)
1
22
Munoz, Eric
10
Bisbee
1-06.00
(0.46m)
1
--
Jessop, Christian
10
St. Johns
NH
(--)
1
--
Rutherford, Nick
11
Bisbee
NH
(--)
1
Womens 100m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Westbrook, Ky
9
Chandler
12.22
-2.9
1
10
2
Johnson, Plaserae
11
La Joya Comm
12.30
-2.9
1
8
3
Todd, Jasmine
11
Chandler
12.32
-2.9
1
6
4
Lundy, Destiny
12
Hamilton
12.68
-2.9
1
5
5
Crunkleton-Wilson, Micha
9
Salpointe Cathol
12.70
-2.9
1
4
6
Williams, Tope
9
Chandler
12.71
-2.9
1
3
7
Yourist, Kandice
10
Willow Canyon
12.88
-2.9
1
2
8
Cunningham, Faren
11
Hamilton
12.92
-2.9
1
1
9
Godfrey, Kevina
10
Mountain Pointe
13.01
-2.9
1
Womens 100m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Todd, Jasmine
11
Chandler
12.00
+1.5
3
2
Johnson, Plaserae
11
La Joya Comm
12.01
+0.3
1
3
Westbrook, Ky
9
Chandler
12.03
+0.7
2
4
Crunkleton-Wilson, Micha
9
Salpointe Cathol
12.18
+0.7
2
5
Lundy, Destiny
12
Hamilton
12.27
+1.5
3
6
Godfrey, Kevina
10
Mountain Pointe
12.30
+0.7
2
7
Yourist, Kandice
10
Willow Canyon
12.33
+0.7
2
8
Williams, Tope
9
Chandler
12.36
+1.5
3
9
Cunningham, Faren
11
Hamilton
12.44
+0.3
1
10
Waters, Takerra
10
South Mountain
12.46
+0.7
2
11
Johnson, Taylor
11
Corona del Sol
12.52
+0.7
2
12
Pratt, Makaela
11
Willow Canyon
12.54
+0.3
1
13
Polite, Prasanna
12
Desert Vista
12.55
+0.3
1
14
Schroeder, Alexis
12
Red Mountain
12.63
+1.5
3
15
Knittel, Kendra
10
Rincon Universit
12.66
+1.5
3
16
Uchendu, Nneka
10
Willow Canyon
12.67
+1.5
3
17
Hayes, Moriah
11
Dobson
12.75
+0.7
2
18
Johnson, Ayoka
11
Cesar Chavez
12.78
+0.3
1
19
Bailey, Shaman
11
Mountain Pointe
12.79
+0.3
1
20
Marquez, Renee
12
Casa Grande Unio
12.81
+0.7
2
21
Randle, Ebony
11
Red Mountain
12.82
+0.3
1
22
Jackson, Dominique
10
Chandler
12.87
+0.3
1
23
Smith, Lizzie
11
Pinnacle
12.93
+1.5
3
24
Christman, Savaughn
9
Buena
13.01
+1.5
3
25
Puefua, Victoria
11
Mesquite
13.15
+0.3
1
Womens 100m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Amukamara, Promise
12
Apollo
12.47
-3.7
1
10
2
Marshall, Brittney
12
Washington
12.73
-3.7
1
8
3
Johns, Rachel
10
Notre Dame Prep
12.86
-3.7
1
6
4
Wilson, Jasmine
11
Independence
12.91
-3.7
1
5
5
Peterson, Erin
12
Catalina Foothil
12.94
-3.7
1
4
6
Mitchell, Derona
10
Maricopa
12.98
-3.7
1
3
7
Dancy, Joyelle
11
Millennium
13.01
-3.7
1
2
8
Diggs, Vanessa
10
Sunrise Mountain
13.22
-3.7
1
1
9
gormley, jenny
11
Cactus Shadows
13.26
-3.7
1
Womens 100m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Amukamara, Promise
12
Apollo
12.28w
+2.1
3
2
Marshall, Brittney
12
Washington
12.34w
+3.8
2
3
Johns, Rachel
10
Notre Dame Prep
12.43w
+3.8
2
4
Peterson, Erin
12
Catalina Foothil
12.49w
+2.7
1
5
Wilson, Jasmine
11
Independence
12.61w
+2.7
1
6
Dancy, Joyelle
11
Millennium
12.74w
+2.1
3
6
Mitchell, Derona
10
Maricopa
12.74w
+3.8
2
8
Diggs, Vanessa
10
Sunrise Mountain
12.89w
+2.7
1
8
gormley, jenny
11
Cactus Shadows
12.89w
+2.1
3
10
Cox, Justice
11
Perry
12.91w
+2.1
3
10
Owens, Raven
12
Queen Creek
12.91w
+2.1
3
12
Freedman, Jasmine
11
Greenway
12.93w
+2.1
3
13
Simmons, Jasmine
9
Sahuaro
12.98w
+2.7
1
14
Smith, Kelly
9
Verrado
13.01w
+2.7
1
15
Reed, Brittany
11
Desert Edge
13.02w
+2.7
1
16
Bussey, Riley
11
Queen Creek
13.16w
+3.8
2
17
Yanish, Alyssa
10
Perry
13.19w
+3.8
2
18
Okani, Amanda
11
Sunrise Mountain
13.25w
+3.8
2
19
Gibson, Sonae
12
Peoria
13.31w
+3.8
2
20
Coy, Sidney
10
Paradise Valley
13.34w
+2.1
3
21
Knecht, Olivia
9
Cactus
13.37w
+2.1
3
22
Klasen, Alexandra
11
Canyon Del Oro
13.51w
+2.1
3
Womens 100m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
12.47
-1.3
1
10
2
Coleman, Kenesha
12
Higley
12.48
-1.3
1
8
3
Woodson, Darreyl
9
Higley
12.88
-1.3
1
6
4
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
12.89
-1.3
1
5
5
Cooper, Jerissa
11
Coolidge
13.09
-1.3
1
4
6
Chilson, Morgan
10
Payson
13.28
-1.3
1
3
7
Collins, Miah
10
Coronado
13.37
-1.3
1
2
8
Scanlan, Delaney
10
Mingus Union
13.40
-1.3
1
1
9
Holston, Ciera
11
Safford
13.48
-1.3
1
Womens 100m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Coleman, Kenesha
12
Higley
12.39
+0.0
2
2
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
12.54
-0.4
3
3
Woodson, Darreyl
9
Higley
12.73
+0.0
1
4
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
12.84
+0.0
2
5
Cooper, Jerissa
11
Coolidge
12.96
+0.0
1
6
Chilson, Morgan
10
Payson
13.06
-0.4
3
6
Collins, Miah
10
Coronado
13.06
+0.0
2
8
Scanlan, Delaney
10
Mingus Union
13.08
+0.0
1
9
Holston, Ciera
11
Safford
13.22
+0.0
2
10
Erran, Ciara
9
Seton Catholic
13.26
+0.0
2
11
Peters, Taylor
12
Round Valley
13.29
+0.0
2
11
Fraser, J'Nae
9
Florence
13.29
+0.0
1
11
Fisher, Kaile
11
Higley
13.29
-0.4
3
11
Shamsiddeen, Talaina
12
Higley
13.29
+0.0
1
15
Peters, Mariah
9
Round Valley
13.30
-0.4
3
16
Okeke, Nya
11
Liberty
13.43
+0.0
1
17
White, Brionka
11
Tempe
13.45
+0.0
2
18
Taylor, Justine
9
Mingus Union
13.50
+0.0
2
19
Jones, Alexa
10
Snowflake
13.54
-0.4
3
20
Friedland, Juliette
11
Mingus Union
13.62
+0.0
2
21
Cummings, Deja
11
Youngker
13.63
+0.0
1
22
Ballard, Caitlyn
9
Chino Valley
13.88
+0.0
1
22
Hackett, Trista
9
Chino Valley
13.88
-0.4
3
--
Braly, Torey
11
Mingus Union
FS
-0.4
3
--
Myers, Briana
9
Santa Rita
FS
-0.4
3
Womens 100m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Montague, Cheryl
12
Academy Of Tucso
13.02
-2.3
1
10
2
Horvath, Claire
10
Tempe Preparator
13.28
-2.3
1
8
3
Nelson, Courtney
12
Horizon Honors
13.41
-2.3
1
6
4
Sutton, Marie
11
Westwind Prep
13.45
-2.3
1
5
5
Fraley, Chandler
11
Valley Christian
13.55
-2.3
1
4
6
Fletcher, Sarah
12
Horizon Honors
13.63
-2.3
1
3
7
Brown, Savannah
10
St. Johns
13.70
-2.3
1
2
8
Dudley, Sydney
10
Pusch Ridge Chri
13.74
-2.3
1
1
9
Thompson, Anna
12
San Carlos
14.05
-2.3
1
Womens 100m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Horvath, Claire
10
Tempe Preparator
12.85
nwi
3
2
Montague, Cheryl
12
Academy Of Tucso
12.88
+0.2
2
3
Sutton, Marie
11
Westwind Prep
13.01
+0.2
2
4
Nelson, Courtney
12
Horizon Honors
13.06
+0.5
1
5
Brown, Savannah
10
St. Johns
13.16
nwi
3
6
Dudley, Sydney
10
Pusch Ridge Chri
13.24
+0.5
1
7
Fraley, Chandler
11
Valley Christian
13.25
nwi
3
8
Thompson, Anna
12
San Carlos
13.36
+0.2
2
9
Fletcher, Sarah
12
Horizon Honors
13.39
nwi
3
10
Samudio, Courtney
12
Northwest Christ
13.40
nwi
3
11
Ballor, Claire
12
Tempe Preparator
13.43
+0.2
2
12
Erchull, Alana
10
St Augustine Cat
13.47
+0.5
1
13
Robinson, Kailinya
11
Mingus Mtn.
13.56
+0.5
1
14
VanHofwegen, Angel
9
Phoenix Christia
13.65
+0.5
1
15
Compton, Sydney
9
Yuma Catholic
13.70
nwi
3
16
Barba, Monique
11
Joy Christian
13.75
+0.2
2
17
Glendenning, Tori
12
Valley Union
13.76
+0.5
1
18
Harding, Sydney
10
St Augustine Cat
13.81
+0.2
2
19
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
13.83
+0.5
1
20
Springerley, Julie
11
Phoenix Christia
13.85
nwi
3
21
Mountz, Ilee
12
Westwind Prep
13.89
+0.5
1
22
Mourning, Dominic
12
Westwind Prep
14.31
nwi
3
23
Glendenning, Brandi
11
Valley Union
14.32
nwi
3
24
Robinson, Jasmine
9
Mingus Mtn.
14.42
+0.2
2
Womens 200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Westbrook, Ky
9
Chandler
24.60
nwi
1
10
2
Roberts, Alexis
10
Chandler
24.73
nwi
1
8
3
Johnson, Plaserae
11
La Joya Comm
24.81
nwi
1
6
4
Lundy, Destiny
12
Hamilton
25.05
nwi
1
5
5
Yourist, Kandice
10
Willow Canyon
25.24
nwi
1
3.50
5
Williams, Tope
9
Chandler
25.24
nwi
1
3.50
7
Knittel, Kendra
10
Rincon Universit
25.29
nwi
1
2
8
Godfrey, Kevina
10
Mountain Pointe
25.46
nwi
1
1
9
Pratt, Makaela
11
Willow Canyon
26.25
nwi
1
Womens 200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Plaserae
11
La Joya Comm
24.85
-0.8
1
2
Roberts, Alexis
10
Chandler
24.97
-0.6
3
3
Westbrook, Ky
9
Chandler
25.06
-0.8
1
4
Knittel, Kendra
10
Rincon Universit
25.34
-0.6
3
4
Williams, Tope
9
Chandler
25.34
-0.5
2
6
Lundy, Destiny
12
Hamilton
25.48
-0.8
1
7
Yourist, Kandice
10
Willow Canyon
25.57
-0.6
3
8
Godfrey, Kevina
10
Mountain Pointe
25.65
-0.5
2
9
Pratt, Makaela
11
Willow Canyon
25.84
-0.5
2
10
Johnson, Taylor
11
Corona del Sol
25.86
-0.6
3
11
Polite, Prasanna
12
Desert Vista
25.96
-0.8
1
12
Gajda, Diana
9
Salpointe Cathol
26.04
-0.6
3
13
Schroeder, Alexis
12
Red Mountain
26.11
-0.5
2
14
Waters, Takerra
10
South Mountain
26.19
-0.8
1
15
Freeman, Sydnee
12
Desert Vista
26.29
-0.6
3
16
Cunningham, Faren
11
Hamilton
26.43
-0.5
2
17
Drake, Morgan
11
Dobson
26.59
-0.6
3
18
Suesue, Kalli
10
Gilbert
26.79
-0.6
3
19
Ellis, Gabby
10
Highland
26.85
-0.8
1
20
Hayes, Moriah
11
Dobson
26.86
-0.5
2
21
Smith, Lizzie
11
Pinnacle
26.88
-0.5
2
22
Stormer, Lakevia
12
Corona del Sol
26.97
-0.8
1
Womens 200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
24.99
nwi
1
10
2
Burrell, Bianca
12
Desert Edge
25.11
nwi
1
8
3
Amukamara, Promise
12
Apollo
25.31
nwi
1
6
4
Johns, Rachel
10
Notre Dame Prep
25.71
nwi
1
5
5
Barbera, Abbey
11
Ironwood Ridge
25.87
nwi
1
4
6
Peterson, Erin
12
Catalina Foothil
26.01
nwi
1
3
7
Wilson, Jasmine
11
Independence
26.02
nwi
1
2
8
Marshall, Brittney
12
Washington
26.14
nwi
1
1
9
Huth, Lindsey
12
Peoria
27.00
nwi
1
Womens 200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
25.15
-1.2
3
2
Burrell, Bianca
12
Desert Edge
25.36
-0.4
2
3
Amukamara, Promise
12
Apollo
25.56
-1.4
1
4
Marshall, Brittney
12
Washington
25.84
-1.4
1
5
Johns, Rachel
10
Notre Dame Prep
25.87
-0.4
2
6
Peterson, Erin
12
Catalina Foothil
26.21
-1.2
3
7
Barbera, Abbey
11
Ironwood Ridge
26.24
-0.4
2
8
Wilson, Jasmine
11
Independence
26.31
-1.4
1
9
Huth, Lindsey
12
Peoria
26.57
-1.2
3
10
Belvins, Shawnte
9
Independence
26.62
-0.4
2
11
Dagnino, Anyssa
10
Sahuaro
26.66
-0.4
2
11
Fernander, Shalise
9
Flowing Wells
26.66
-0.4
2
13
Drake, Katie
11
Saguaro
26.94
-1.2
3
14
Diggs, Vanessa
10
Sunrise Mountain
27.10
-1.2
3
15
Yantis, Taylor
10
Paradise Valley
27.32
-1.4
1
16
Simmons, Jasmine
9
Sahuaro
27.42
-1.4
1
17
Gills, Edriece
10
Ironwood Ridge
27.44
-1.2
3
18
Thomas, Dreax
9
Dysart
27.56
-1.2
3
19
Taylor, Courtney
11
Sunrise Mountain
28.04
-1.4
1
Womens 200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
25.25
nwi
1
10
2
Coleman, Kenesha
12
Higley
25.67
nwi
1
8
3
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
26.13
nwi
1
6
4
Woodson, Darreyl
9
Higley
26.24
nwi
1
5
5
Murphy, Malika
10
Estrella Foothil
26.78
nwi
1
4
6
Collins, Miah
10
Coronado
27.00
nwi
1
3
7
Chilson, Morgan
10
Payson
27.09
nwi
1
2
8
Sohns, Jensen
-
Sabino
27.20
nwi
1
0.50
8
Miles, Christine(Hannah)
11
Coolidge
27.20
nwi
1
0.50
Womens 200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Coleman, Kenesha
12
Higley
25.47
+0.0
3
2
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
25.52
+0.0
3
3
Woodson, Darreyl
9
Higley
26.14
+0.0
1
4
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
26.31
nwi
2
5
Collins, Miah
10
Coronado
26.46
+0.0
1
6
Chilson, Morgan
10
Payson
26.69
nwi
2
7
Murphy, Malika
10
Estrella Foothil
26.84
+0.0
1
8
Miles, Christine(Hannah)
11
Coolidge
26.87
nwi
2
9
Sohns, Jensen
-
Sabino
27.05
+0.0
1
10
Shaw, Danielle
12
Tempe
27.19
nwi
2
11
Ngon, Annie
12
Mingus Union
27.25
+0.0
3
12
Schimmel, Naomi
9
Blue Ridge
27.40
+0.0
3
13
Shamsiddeen, Talaina
12
Higley
27.43
+0.0
1
14
Yocupicio, Rae
10
Rio Rico
27.50
+0.0
3
15
Rayner, Lauren
11
Sahuarita
27.61
+0.0
3
16
White, Brionka
11
Tempe
27.68
+0.0
3
16
Erran, Ciara
9
Seton Catholic
27.68
nwi
2
16
Orr, Rachel
12
Thatcher
27.68
+0.0
1
19
Fisher, Kaile
11
Higley
27.76
nwi
2
20
Abalos, Jordan
9
Safford
28.08
+0.0
1
21
Fraser, J'Nae
9
Florence
28.42
+0.0
3
22
Okeke, Tobe
9
Liberty
28.65
+0.0
1
Womens 200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Montague, Cheryl
12
Academy Of Tucso
26.49
nwi
1
10
2
Horvath, Claire
10
Tempe Preparator
27.06
nwi
1
8
3
Beene, Kayla
12
Tempe Preparator
27.15
nwi
1
6
4
Nelson, Courtney
12
Horizon Honors
27.27
nwi
1
5
5
Wolf, Ashton
12
Valley Christian
27.47
nwi
1
4
6
Dudley, Sydney
10
Pusch Ridge Chri
27.68
nwi
1
3
7
Brown, Savannah
10
St. Johns
27.72
nwi
1
2
8
Ballor, Claire
12
Tempe Preparator
28.09
nwi
1
1
9
Weeman, Samantha
10
Horizon Honors
28.23
nwi
1
Womens 200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Montague, Cheryl
12
Academy Of Tucso
26.46
+0.2
1
2
Horvath, Claire
10
Tempe Preparator
26.54
+0.2
1
3
Wolf, Ashton
12
Valley Christian
26.79
+0.6
3
4
Nelson, Courtney
12
Horizon Honors
26.93
+0.2
1
5
Brown, Savannah
10
St. Johns
27.17
+0.5
2
6
Dudley, Sydney
10
Pusch Ridge Chri
27.36
+0.6
3
7
Beene, Kayla
12
Tempe Preparator
27.42
+0.6
3
8
Weeman, Samantha
10
Horizon Honors
27.51
+0.6
3
9
Ballor, Claire
12
Tempe Preparator
27.53
+0.5
2
10
Fletcher, Sarah
12
Horizon Honors
27.67
+0.5
2
11
Erchull, Alana
10
St Augustine Cat
28.12
+0.5
2
12
Navarro, Marisol
11
Westwind Prep
28.20
+0.2
1
13
Compton, Sydney
9
Yuma Catholic
28.24
+0.2
1
14
Varela, Jessica
10
Morenci
28.45
+0.2
1
15
Harding, Sydney
10
St Augustine Cat
28.59
+0.6
3
16
VanHofwegen, Angel
9
Phoenix Christia
28.64
+0.5
2
17
Glendenning, Brandi
11
Valley Union
29.84
+0.6
3
18
Mapes, Gabrielle
10
Ray
31.10
+0.6
3
Womens 400m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lundy, Destiny
12
Hamilton
55.85
1
10
2
Roberts, Alexis
10
Chandler
57.10
1
8
3
Stormer, Lakevia
12
Corona del Sol
58.22
1
6
4
Adams, Imani
9
Chandler
58.48
1
5
5
Pratt, Makaela
11
Willow Canyon
59.25
1
4
6
Williams, Sonora
12
Centennial
59.48
1
3
7
Maxwell, Alisha
12
Desert Vista
59.97
1
2
8
Jackson, Dominique
10
Chandler
1:00.91
1
1
9
Lewis, Bianca
12
Xavier College P
1:01.78
1
Womens 400m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Roberts, Alexis
10
Chandler
57.29
3
2
Lundy, Destiny
12
Hamilton
58.09
2
3
Adams, Imani
9
Chandler
58.29
2
4
Pratt, Makaela
11
Willow Canyon
59.18
1
5
Stormer, Lakevia
12
Corona del Sol
59.29
3
6
Williams, Sonora
12
Centennial
1:00.10
2
7
Jackson, Dominique
10
Chandler
1:00.39
2
8
Maxwell, Alisha
12
Desert Vista
1:00.41
1
9
Lewis, Bianca
12
Xavier College P
1:00.48
3
10
Baehr, Tanel
12
Mountain View Me
1:00.68
3
11
Perry, Paige
11
Kofa
1:01.18
2
12
Cahill, Colleen
9
Desert Mountain
1:01.92
1
13
Freeman, Sydnee
12
Desert Vista
1:02.12
3
14
Eckblad, Dystnie
10
Valley Vista
1:02.29
1
15
Waggoner, Tatum
9
Pinnacle
1:02.41
3
16
Ryan, Lynsey
11
Lake Havasu
1:02.65
3
Womens 400m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barbera, Abbey
11
Ironwood Ridge
56.68
1
10
2
Burrell, Bianca
12
Desert Edge
57.49
1
8
3
Berghoff, Tess
12
Arcadia
58.27
1
6
4
DeMarco, Brigitte
12
Verrado
58.77
1
5
5
Fernander, Shalise
9
Flowing Wells
59.09
1
4
6
Dagnino, Anyssa
10
Sahuaro
1:00.30
1
3
7
Belvins, Shawnte
9
Independence
1:00.36
1
2
8
Dewulf, Tess
9
Arcadia
1:00.60
1
1
Womens 400m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Burrell, Bianca
12
Desert Edge
56.61
3
2
Barbera, Abbey
11
Ironwood Ridge
58.20
2
3
DeMarco, Brigitte
12
Verrado
58.72
3
4
Fernander, Shalise
9
Flowing Wells
59.19
2
5
Berghoff, Tess
12
Arcadia
59.26
1
6
Dagnino, Anyssa
10
Sahuaro
1:00.60
1
7
Belvins, Shawnte
9
Independence
1:00.74
3
8
Johns, Rachel
10
Notre Dame Prep
1:00.97
2
9
Dewulf, Tess
9
Arcadia
1:01.02
2
10
Cameli, Karli
10
Apollo
1:01.27
1
11
Arvayo, Jordan
12
McClintock
1:01.28
3
12
Ackerman, Breeuh
12
Mohave
1:01.60
2
13
Bailey, Teleya
9
Marcos De Niza
1:01.66
2
14
Gage, Nicole
9
Copper Canyon
1:01.77
3
15
Zibrat, Melanie
10
Ironwood Ridge
1:01.78
3
16
Aba, Ronis
10
Moon Valley
1:01.85
3
17
Jackson, Kierra
9
Peoria
1:01.96
3
18
Gerard, Emily
9
Catalina Foothil
1:02.08
1
19
Parker, Maddy
10
Catalina Foothil
1:02.43
2
20
Drake, Katie
11
Saguaro
1:02.74
2
21
Bingham, Kelsie
11
Mountain View Me
1:02.97
1
22
gormley, jenny
11
Cactus Shadows
1:03.01
1
23
Tucker, Alexis
11
Mohave
1:03.85
1
24
Coleman, Nichole
12
Perry
1:04.86
1
Womens 400m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
56.92
1
10
2
Woletz, Adriana
12
Sahuarita
59.17
1
8
3
Collins, Miah
10
Coronado
59.47
1
6
4
Duran, Faythe
12
Snowflake
59.59
1
5
5
Miles, Christine(Hannah)
11
Coolidge
59.76
1
4
6
Kealamakia, Ashley
12
Liberty
1:00.39
1
3
7
Schimmel, Naomi
9
Blue Ridge
1:02.03
1
2
8
Yocupicio, Rae
10
Rio Rico
1:02.07
1
1
9
Hardy, Joselyn
11
Higley
1:02.19
1
Womens 400m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
58.10
3
2
Kealamakia, Ashley
12
Liberty
58.32
2
3
Duran, Faythe
12
Snowflake
59.69
3
4
Collins, Miah
10
Coronado
59.88
2
5
Woletz, Adriana
12
Sahuarita
1:00.37
1
6
Miles, Christine(Hannah)
11
Coolidge
1:00.57
3
7
Schimmel, Naomi
9
Blue Ridge
1:01.23
1
8
Yocupicio, Rae
10
Rio Rico
1:01.46
2
9
Hardy, Joselyn
11
Higley
1:01.59
1
10
Hesse, Naomi
11
Blue Ridge
1:02.47
3
11
Macedo, Brianna
12
Winslow
1:02.78
3
12
Fredrick, Lynette
11
Wickenburg
1:03.01
1
13
Franklin, Natalie
11
Tuba City
1:03.33
1
14
Ngon, Annie
12
Mingus Union
1:03.40
2
15
Green, Dasaysa
10
Youngker
1:03.42
3
16
Abalos, Jordan
9
Safford
1:03.54
1
17
Patterson, Bailey
9
Payson
1:03.86
1
18
Merrill, Alex
12
Snowflake
1:05.06
2
Womens 400m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beene, Kayla
12
Tempe Preparator
1:00.78
1
10
2
Wolf, Ashton
12
Valley Christian
1:01.42
1
8
3
Kuzmich, Skylar
11
Valley Christian
1:02.51
1
6
4
Kempf, Alana
11
Joy Christian
1:02.62
1
5
5
Baldwin, Kristin
9
Joseph City
1:04.00
1
4
6
Weeman, Samantha
10
Horizon Honors
1:04.45
1
3
7
Varela, Jessica
10
Morenci
1:04.50
1
2
8
Kempf, Mariah
10
Joy Christian
1:06.40
1
1
9
Bryant, Marie
9
Tempe Preparator
1:08.78
1
Womens 400m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Wolf, Ashton
12
Valley Christian
1:00.85
3
2
Beene, Kayla
12
Tempe Preparator
1:01.05
2
3
Kempf, Alana
11
Joy Christian
1:01.73
1
4
Kuzmich, Skylar
11
Valley Christian
1:02.44
1
5
Baldwin, Kristin
9
Joseph City
1:03.15
1
6
Weeman, Samantha
10
Horizon Honors
1:03.21
2
7
Bryant, Marie
9
Tempe Preparator
1:03.24
3
8
Kempf, Mariah
10
Joy Christian
1:03.29
2
9
Varela, Jessica
10
Morenci
1:03.41
1
10
Harris, Torrina
10
Yuma Catholic
1:03.48
2
11
Thompson, Anna
12
San Carlos
1:05.02
3
12
Kortman, Rachel
9
Northwest Christ
1:05.84
2
13
Maner, Jessica
11
Mogollon
1:06.16
3
14
Springerley, Julie
11
Phoenix Christia
1:06.95
3
15
Grove, Alison
9
Morenci
1:07.04
3
16
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
1:07.67
1
17
Manybeads, Charmayne
11
Pinon
1:08.41
1
18
Sell, Madeline
11
Veritas Preparat
1:09.15
3
19
Storrer, Morgan
12
Scottsdale Chris
1:09.39
2
20
Cattleman, Vanessa
11
Red Mesa
1:10.22
3
21
Kern, Madison
9
Valley Lutheran
1:11.51
2
22
Brown, Davena
12
Tombstone
1:14.94
1
Womens 800m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yacut, Yasmine
12
Desert Vista
2:14.31
1
10
2
Opatz, Marissa
12
Desert Mountain
2:15.42
1
8
3
Warren, Katelin
10
Mountain Pointe
2:16.69
1
6
4
Houston, Monica
10
Cibola
2:17.92
1
5
5
Shirif, Aliya
11
Desert Ridge
2:19.35
1
4
6
Fakler, Sarah
10
Xavier College P
2:20.52
1
3
7
Haberman, Tory
11
Highland
2:20.56
1
2
8
Penney, Katie
12
Xavier College P
2:20.84
1
1
9
Swenson, Hallie
10
Corona del Sol
2:21.32
1
10
Elias, Dezirae
11
Chandler
2:21.73
1
11
Decker, Brianna
11
Mountain View Me
2:21.97
1
12
Starr, Kelsey
12
Chandler
2:22.22
1
13
Schifter, Rachel
10
Xavier College P
2:22.32
1
14
Meyer, Alicia
10
Xavier College P
2:23.71
1
15
Mierau, Sydney
10
Pinnacle
2:24.10
1
16
Townsend, Mia
10
Chandler
2:25.44
1
17
Rivera, ReyAnn
11
Desert Vista
2:25.59
1
18
Goodrich, Courtney
9
Basha
2:25.79
1
19
Ryan, Lynsey
11
Lake Havasu
2:26.65
1
20
Steen, Cari
9
Mountain Ridge
2:26.67
1
21
Goodall, Samantha
12
Desert Vista
2:27.24
1
22
Krafft, Natalie
10
Desert Vista
2:27.42
1
23
Martinez, Beatrice
10
Chandler
2:28.62
1
24
Montano, Kelsey
12
Tucson Magnet
2:30.69
1
Womens 800m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berghoff, Tess
12
Arcadia
2:18.06
1
10
2
Cartledge, Marcela
11
Notre Dame Prep
2:19.68
1
8
3
Cardiff, Elizabeth
10
Kingman
2:19.71
1
6
4
Steward, April
11
Canyon Del Oro
2:21.99
1
5
5
Newell, Chloe
11
Sahuaro
2:22.70
1
4
6
Holland, Kaitlynd
11
Mountain View Me
2:22.74
1
3
7
Shalongo, Kaylee
11
Millennium
2:23.58
1
2
8
Kresl, Lexi
12
Shadow Mountain
2:23.65
1
1
9
Bennett, Juliana
12
Marcos De Niza
2:24.18
1
10
Slocum, Shelby
12
Sahuaro
2:24.96
1
11
Jones, Natalie
12
Marcos De Niza
2:25.13
1
12
DeWulf, Sofia
9
Arcadia
2:25.49
1
13
Boughan, Sarrah
10
Canyon Del Oro
2:26.48
1
14
Kieser, Kylee
12
Marcos De Niza
2:26.52
1
15
Freeman, Shayla
12
Greenway
2:27.18
1
16
Kessler, Caitlin
11
Apache Junction
2:27.34
1
17
Coon, Chantel
10
Cienega
2:27.68
1
18
Wilkinson, Emily
11
Ironwood Ridge
2:28.49
1
19
Forbis, Kayla
10
Queen Creek
2:29.21
1
20
Boyd, Megan
9
Saguaro
2:29.30
1
21
Divall, Katherine
9
Notre Dame Prep
2:30.04
1
22
Cartledge, Clarissa
9
Notre Dame Prep
2:30.12
1
23
Reed, Taylor
9
Kingman
2:32.53
1
Womens 800m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kealamakia, Ashley
12
Liberty
2:13.80
2
10
2
Woletz, Adriana
12
Sahuarita
2:18.12
2
8
3
Bristow, Aeoleone
12
Rio Rico
2:19.10
2
6
4
Jumbo, Rolonda
11
Chinle
2:19.12
2
5
5
Loughran, Brianna
9
Tuba City
2:20.29
2
4
6
Virgin, Chastine
10
Show Low
2:20.76
2
3
7
Jones, Danielle
12
Rio Rico
2:23.98
2
2
8
Stenquist, Haley
12
Sabino
2:24.48
2
1
9
Weigel, Carson
12
Sabino
2:25.31
2
10
Rydberg, Allison
12
Blue Ridge
2:26.66
1
11
Galster, Lydia
11
Payson
2:27.95
1
12
Santagata, Nichelle
11
Youngker
2:28.34
1
13
Allan, Kim
12
Flagstaff
2:28.83
1
14
Lillie, Rachel
10
Sedona Red Rock
2:28.90
2
15
Henson, Marley
10
Rio Rico
2:28.97
1
16
giddings, Sidney
11
Sahuarita
2:29.08
1
17
Shrader, Jamie
12
Flagstaff
2:29.14
2
18
Swanson, Nysa
11
Liberty
2:30.81
1
19
Ruiz, Viviana
12
Wickenburg
2:31.85
1
20
Schraner, Emma
11
Mingus Union
2:32.09
1
21
Garcia, Diana
10
Tempe
2:32.22
1
22
Shaban, Leticia
12
Tempe
2:33.70
1
23
Gillick, Tatiana
9
Flagstaff
2:35.39
2
24
Spalt, Courtney
10
Sabino
2:36.97
1
Womens 800m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wolf, Ashton
12
Valley Christian
2:27.32
1
10
2
Griffen, Keven
10
Northland Prepar
2:29.20
1
8
3
Baldwin, Kristin
9
Joseph City
2:31.26
1
6
4
Macdonald, Sarah
10
Pusch Ridge Chri
2:34.09
1
5
5
Hedberg, Emily
11
Tempe Preparator
2:34.96
1
4
6
Hughes, Kayla
10
Joseph City
2:35.06
1
3
7
Manybeads, Charmayne
11
Pinon
2:35.91
1
2
8
Zabilski, Catherine
11
Veritas Preparat
2:36.25
1
1
9
Martinez O'Daly, Carolin
11
St Augustine Cat
2:36.42
1
10
Mangum, Patricia
11
St. Johns
2:36.64
1
11
Grove, Alison
9
Morenci
2:36.94
1
12
Mork, Amanda
11
Joy Christian
2:37.04
1
13
Lakes, Lauren
10
Valley Christian
2:37.68
1
14
Thompson, Anna
12
San Carlos
2:37.72
1
15
Picard, Andrea
10
Northland Prepar
2:38.45
1
16
Kawski, Monika
12
Horizon Honors
2:39.75
1
17
Frank, Morgan
10
Yuma Catholic
2:39.88
1
18
Moncada, Tori
11
Benson
2:40.85
1
19
Ehlers, Emily
12
Valley Lutheran
2:43.86
1
20
Mueller-Hsai, Jassmine
9
Northland Prepar
2:44.45
1
21
Unkefer, Janie
10
Arizona Lutheran
2:45.23
1
22
Banks, Rachel
10
Northwest Christ
2:46.48
1
23
Brown, Alana
12
St Augustine Cat
2:48.73
1
24
Gonzalez, Ana
11
Mogollon
2:49.31
1
25
Moses, Katelyn
11
Gilbert Christia
3:01.88
1
Womens 1600m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fakler, Sarah
10
Xavier College P
4:54.39
1
10
2
Houston, Monica
10
Cibola
5:02.66
1
8
3
Rush, Kristy
10
Highland
5:04.24
1
6
4
Yacut, Yasmine
12
Desert Vista
5:09.65
1
5
5
Burr, Daylee
12
Xavier College P
5:11.79
1
4
6
Penney, Katie
12
Xavier College P
5:13.08
1
3
7
Shirif, Aliya
11
Desert Ridge
5:13.26
1
2
8
Decker, Brianna
11
Mountain View Me
5:13.39
1
1
9
Opatz, Marissa
12
Desert Mountain
5:13.77
1
10
Perrone, Breanna
11
Xavier College P
5:16.18
1
11
Riggs, Maddie
10
Highland
5:19.39
1
12
Dunn, Ellen
12
Corona del Sol
5:19.93
1
13
Splaver, Michelle
12
Desert Vista
5:20.08
1
14
Heath, Imani
11
Highland
5:20.80
1
15
Pack, Julie
12
North Canyon
5:22.51
1
16
Dytrt, Billie
10
Mountain View Me
5:24.21
1
17
Johnston, Rachel
9
Mesquite
5:25.91
1
18
Steen, Cari
9
Mountain Ridge
5:25.97
1
19
Goodrich, Courtney
9
Basha
5:27.03
1
20
Rivera, ReyAnn
11
Desert Vista
5:27.31
1
21
Lemieux, Dani
11
Corona del Sol
5:27.70
1
22
Krafft, Natalie
10
Desert Vista
5:36.88
1
23
Haberman, Tory
11
Highland
5:46.64
1
Womens 1600m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kieser, Kylee
12
Marcos De Niza
5:04.66
1
10
2
Cardiff, Elizabeth
10
Kingman
5:12.45
1
8
3
Cartledge, Marcela
11
Notre Dame Prep
5:15.02
1
6
4
Berghoff, Tess
12
Arcadia
5:17.32
1
5
5
Freeman, Kayla
12
Greenway
5:17.87
1
4
6
Freeman, Shayla
12
Greenway
5:20.33
1
3
7
Newell, Chloe
11
Sahuaro
5:20.51
1
2
8
Steward, April
11
Canyon Del Oro
5:24.76
1
1
9
Lenihan, Kerri
12
Mountain View Me
5:25.68
1
10
Peterson, Lacey
10
Millennium
5:27.05
1
11
Holland, Kaitlynd
11
Mountain View Me
5:28.72
1
12
Wilkinson, Emily
11
Ironwood Ridge
5:29.93
1
13
Boughan, Sarrah
10
Canyon Del Oro
5:30.67
1
14
Jones, Natalie
12
Marcos De Niza
5:30.96
1
15
baker, terri
10
Cactus Shadows
5:32.28
1
16
Kresl, Lexi
12
Shadow Mountain
5:32.74
1
17
DeLaVeaga, Taylor
11
Perry
5:33.64
1
18
Cooper, Lauren
12
Ironwood Ridge
5:33.82
1
19
Davies, Catie
12
Williams Field
5:36.83
1
20
Libsack, Paige
11
Marcos De Niza
5:43.44
1
21
Vanderhout, Julie
10
Notre Dame Prep
5:49.99
1
22
Vanderhout, Kristina
12
Notre Dame Prep
5:50.00
1
23
Wiedenkeller, Anza
9
Catalina Foothil
6:01.80
1
Womens 1600m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stenquist, Haley
12
Sabino
5:04.75
1
10
2
Bristow, Aeoleone
12
Rio Rico
5:08.72
1
8
3
Jumbo, Rolonda
11
Chinle
5:08.78
1
6
4
Jones, Danielle
12
Rio Rico
5:11.34
1
5
5
Gillick, Tatiana
9
Flagstaff
5:24.39
1
4
6
Henson, Marley
10
Rio Rico
5:24.55
1
3
7
Schraner, Emma
11
Mingus Union
5:26.52
1
2
8
Gibson, Autumn
11
Blue Ridge
5:26.85
1
1
9
Seresun, Mykala
10
Sedona Red Rock
5:28.49
1
10
Rydberg, Allison
12
Blue Ridge
5:28.94
1
11
Allan, Kim
12
Flagstaff
5:29.70
1
12
Jones, Carissa
10
Show Low
5:30.38
1
13
Douglas, Nicole
10
Page
5:34.13
1
14
Shrader, Jamie
12
Flagstaff
5:34.44
1
15
Shaban, Leticia
12
Tempe
5:34.66
1
16
Garcia, Diana
10
Tempe
5:35.24
1
17
Ruiz, Viviana
12
Wickenburg
5:38.62
1
18
Harrison, Madison
9
Higley
5:42.77
1
19
Gusick, Audrey
12
Sabino
5:43.72
1
20
Secody, Jayde
10
Page
5:45.51
1
21
Saw, Hailey
11
Empire
5:47.52
1
22
Jim, Shelby
10
Monument Valley
5:51.41
1
Womens 1600m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Griffen, Keven
10
Northland Prepar
5:36.13
1
10
2
Zabilski, Catherine
11
Veritas Preparat
5:36.90
1
8
3
Macdonald, Sarah
10
Pusch Ridge Chri
5:37.74
1
6
4
Hedberg, Emily
11
Tempe Preparator
5:40.28
1
5
5
Mangum, Patricia
11
St. Johns
5:45.86
1
4
6
Gomez, Janeth
9
Bourgade Catholi
5:46.11
1
3
7
Betoney, Chelene
Valley (Sanders)
5:47.87
1
2
8
Snyder, Lorne'
12
Scottsdale Chris
5:48.03
1
1
9
Martin, Mikaela
10
Horizon Honors
5:50.77
1
10
Long, Anna
10
Scottsdale Chris
5:53.02
1
11
Hughes, Kayla
10
Joseph City
5:54.06
1
12
Picard, Andrea
10
Northland Prepar
5:54.17
1
13
Kawski, Monika
12
Horizon Honors
5:58.06
1
14
Nez, Roxanne
10
Rock Point
6:00.34
1
15
Mueller-Hsai, Jassmine
9
Northland Prepar
6:02.21
1
16
Macias, Lindsay
10
Tempe Preparator
6:02.28
1
17
Martinez O'Daly, Carolin
11
St Augustine Cat
6:08.16
1
18
Timeche, Morgan
10
Grand Canyon
6:08.23
1
19
Moncada, Tori
11
Benson
6:10.63
1
20
Shone, Kaelen
11
Pinon
6:15.14
1
21
Newman, Brianna
12
St Augustine Cat
6:22.95
1
22
Springston, Natalie
12
Tombstone
6:23.18
1
23
Homan, Shaila
10
Horizon Honors
6:23.20
1
24
Zaldivar, Angela
9
Academy Of Tucso
6:25.45
1
25
Fischer, Sarah
11
Valley Lutheran
6:31.73
1
26
Moses, Katelyn
11
Gilbert Christia
6:41.29
1
Womens 3200m Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fakler, Sarah
10
Xavier College P
10:35.48
1
10
2
Burr, Daylee
12
Xavier College P
10:59.46
1
8
3
Perrone, Breanna
11
Xavier College P
11:01.12
1
6
4
Brown, Shelby
9
Xavier College P
11:02.42
1
5
5
Rush, Kristy
10
Highland
11:04.61
1
4
6
Decker, Brianna
11
Mountain View Me
11:06.84
1
3
7
Houston, Monica
10
Cibola
11:14.44
1
2
8
Dytrt, Billie
10
Mountain View Me
11:24.05
1
1
9
Johnston, Rachel
9
Mesquite
11:39.31
1
10
Shirif, Aliya
11
Desert Ridge
11:39.98
1
11
Riggs, Maddie
10
Highland
11:44.39
1
12
Tretbar, Brittany
10
Desert Vista
11:45.52
1
13
Kupres, Megan
12
Desert Vista
11:47.16
1
14
Goodrich, Courtney
9
Basha
11:48.11
1
15
Shaw, Emily
11
Highland
11:53.00
1
16
Urcadez, Zoe
11
Salpointe Cathol
11:53.04
1
17
Splaver, Michelle
12
Desert Vista
11:53.95
1
18
Haynes, Madison
9
Gila Ridge
11:55.21
1
19
Lemieux, Dani
11
Corona del Sol
11:56.41
1
20
gutknecht, rachel
12
Sandra Day O'Con
11:57.58
1
21
Bodrero, Jessika
12
Mountain View Me
12:01.06
1
22
Deputy, Xury
9
Hamilton
12:06.70
1
23
Ceton, Ricki
11
Hamilton
12:23.19
1
24
King, Sheri
12
Mountain View Me
12:36.53
1
Womens 3200m Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freeman, Kayla
12
Greenway
11:04.41
1
10
2
Kieser, Kylee
12
Marcos De Niza
11:09.80
1
8
3
Freeman, Shayla
12
Greenway
11:22.57
1
6
4
Cardiff, Elizabeth
10
Kingman
11:31.25
1
5
5
Peterson, Lacey
10
Millennium
11:40.52
1
4
6
Stewart, Taylor
12
Canyon Del Oro
11:40.53
1
3
7
Lenihan, Kerri
12
Mountain View Me
11:43.40
1
2
8
Cota, Frida
10
Pueblo Magnet
11:47.82
1
1
9
Larson, Kelsey
11
Sahuaro
11:57.55
1
10
DeLaVeaga, Taylor
11
Perry
11:59.42
1
11
Farnsley, Rebecca
9
Peoria
12:01.88
1
12
Davies, Catie
12
Williams Field
12:05.43
1
13
Jakubczyk, Nicole
11
Saguaro
12:10.07
1
14
Regalado, Nikki
11
Cienega
12:12.12
1
15
Hatton, Alexis
9
Sunrise Mountain
12:14.18
1
16
Libsack, Paige
11
Marcos De Niza
12:16.69
1
17
Wilkinson, Emily
11
Ironwood Ridge
12:17.82
1
18
Boughan, Sarrah
10
Canyon Del Oro
12:21.63
1
19
Salazar, Alexis
9
Sahuaro
12:26.60
1
20
Fraher, Alison
12
Prescott
12:26.81
1
21
Tenorio, Jessey
10
Marcos De Niza
12:28.86
1
22
Chan, Jamie
11
Marcos De Niza
12:29.73
1
23
Smith, Taylor
9
Perry
12:56.32
1
Womens 3200m Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jumbo, Rolonda
11
Chinle
10:50.13
1
10
2
Bristow, Aeoleone
12
Rio Rico
11:07.42
1
8
3
Stenquist, Haley
12
Sabino
11:25.47
1
6
4
Jones, Danielle
12
Rio Rico
11:26.54
1
5
5
Henson, Marley
10
Rio Rico
11:40.99
1
4
6
Gillick, Tatiana
9
Flagstaff
11:43.92
1
3
7
Allan, Kim
12
Flagstaff
11:49.47
1
2
8
Schraner, Emma
11
Mingus Union
11:53.72
1
1
9
Ruiz, Viviana
12
Wickenburg
11:54.79
1
10
Bedonie, Anjelica
11
Chinle
11:57.20
1
11
Douglas, Nicole
10
Page
12:03.06
1
12
Shaban, Leticia
12
Tempe
12:07.11
1
13
Gibson, Autumn
11
Blue Ridge
12:08.61
1
14
Jaques, Yanabah
10
Window Rock
12:10.16
1
15
Munoz, Jocelyne
10
Rio Rico
12:22.50
1
16
Hudgins, Mikayla
10
Page
12:25.65
1
17
Susan, Davette
10
Alchesay
12:27.00
1
18
Yazzie, Deriann
10
Chinle
12:29.12
1
19
Jim, Shelby
10
Monument Valley
12:35.84
1
20
Seresun, Mykala
10
Sedona Red Rock
12:36.45
1
21
Sampson, Brittanee
12
Sabino
12:37.91
1
22
Cly, Garilena
11
Chinle
12:39.64
1
23
Wilson, Eva
10
Sedona Red Rock
12:39.72
1
24
Swanson, Nysa
11
Liberty
12:55.08
1
25
Gage, Taylor
10
Sedona Red Rock
13:06.55
1
Womens 3200m Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zabilski, Catherine
11
Veritas Preparat
12:14.43
1
10
2
Snyder, Lorne'
12
Scottsdale Chris
12:21.00
1
8
3
Hedberg, Emily
11
Tempe Preparator
12:21.58
1
6
4
Mangum, Patricia
11
St. Johns
12:22.67
1
5
5
Betoney, Chelene
Valley (Sanders)
12:26.88
1
4
6
Griffen, Keven
10
Northland Prepar
12:26.89
1
3
7
Picard, Andrea
10
Northland Prepar
12:52.36
1
2
8
Gomez, Janeth
9
Bourgade Catholi
13:08.40
1
1
9
Hughes, Kayla
10
Joseph City
13:10.19
1
10
Timeche, Morgan
10
Grand Canyon
13:13.17
1
11
Macias, Lindsay
10
Tempe Preparator
13:23.32
1
12
Mueller-Hsai, Jassmine
9
Northland Prepar
13:27.94
1
13
Springston, Natalie
12
Tombstone
13:58.86
1
14
Newman, Brianna
12
St Augustine Cat
14:05.16
1
15
Fischer, Sarah
11
Valley Lutheran
14:14.72
1
16
Mcginnis, Amanda
11
Bisbee
14:19.96
1
17
Cook, Chrislyn
12
Pinon
14:33.20
1
18
Ferguson, Olivia
9
Gilbert Christia
14:41.61
1
19
Pinaire, Cassie
12
Northland Prepar
14:42.36
1
20
Enriquez, Priscilla
12
San Manuel
14:45.95
1
21
Moses, Cheyenne
11
San Carlos
15:25.07
1
22
Rendon-Silva, Stephanie
9
Bourgade Catholi
15:53.12
1
23
Moses, Katelyn
11
Gilbert Christia
16:09.14
1
Womens 100m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jordan, Sherrelle
10
Chandler
14.52
-2.6
1
10
2
Moore, Ashlee
9
Hamilton
14.55
-2.6
1
8
3
Flannigan, Makaila
10
Chandler
14.95
-2.6
1
6
4
Schroeder, Alexis
12
Red Mountain
15.05
-2.6
1
5
5
Benson, Megan
11
Corona del Sol
15.29
-2.6
1
4
6
Clay, Alexis
12
Chandler
15.43
-2.6
1
3
7
Thompson, Alyssa
10
Salpointe Cathol
15.67
-2.6
1
2
8
Kline, Julia
12
Desert Vista
16.46
-2.6
1
1
9
Lunsford, Jennifer
11
Lake Havasu
16.50
-2.6
1
Womens 100m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jordan, Sherrelle
10
Chandler
14.23w
+2.3
3
2
Clay, Alexis
12
Chandler
14.39w
+3.4
2
3
Moore, Ashlee
9
Hamilton
14.56w
+2.3
3
4
Flannigan, Makaila
10
Chandler
14.91
-1.0
1
5
Benson, Megan
11
Corona del Sol
15.08
-1.0
1
5
Schroeder, Alexis
12
Red Mountain
15.08
-1.0
1
7
Thompson, Alyssa
10
Salpointe Cathol
15.53w
+3.4
2
8
Lunsford, Jennifer
11
Lake Havasu
15.76w
+3.4
2
9
Kline, Julia
12
Desert Vista
15.95
-1.0
1
10
Cunningham, Cassidy
10
Xavier College P
15.96w
+3.4
2
11
Vasquez, Veronica
11
Desert Vista
16.03w
+3.4
2
12
McArthur, Victoria
12
Hamilton
16.07w
+3.4
2
13
Williams, Sonora
12
Centennial
16.09w
+2.3
3
14
Johnson, Kami
11
Mountain View Me
16.23w
+3.4
2
15
Ray, Shannon
10
Basha
16.44
-1.0
1
16
Gregiore, Ariel
11
Boulder Creek
16.47w
+2.3
3
17
Kelley, Tessa
11
Deer Valley
16.53
-1.0
1
18
Vogt, Jackie.
10
Corona del Sol
16.64w
+2.3
3
19
Sims, Amanda
11
Hamilton
16.92w
+2.3
3
20
De La Fe, Taylor
11
Basha
16.98w
+2.3
3
21
Phillipe, Anna
12
Horizon
17.29
-1.0
1
22
Roberts, Cassidy
9
Basha
18.08w
+3.4
2
23
Norton, Molly
11
Centennial
19.84
-1.0
1
24
Scofield, Ashley
11
Mountain View Me
20.13w
+2.3
3
Womens 100m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
14.62
+0.0
1
10
2
Sweet, Sarai
12
Independence
14.66
+0.0
1
8
3
Abbott, Kelsey
12
Sunrise Mountain
15.31
+0.0
1
6
4
Pitts, Aliana
11
Apollo
15.67
+0.0
1
5
5
Dawson, Haley
10
Desert Edge
15.68
+0.0
1
4
6
Huth, Lindsey
12
Peoria
15.71
+0.0
1
3
7
Reed, Sara
12
Kingman
16.28
+0.0
1
2
8
Marshall, Brittney
12
Washington
16.49
+0.0
1
1
--
Fisher, Kathy
11
Sahuaro
FS
+0.0
1
Womens 100m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sweet, Sarai
12
Independence
14.75w
+2.5
3
2
Marshall, Brittney
12
Washington
14.89
-2.3
1
3
Pitts, Aliana
11
Apollo
15.14w
+2.5
3
4
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
15.15
-2.5
2
5
Abbott, Kelsey
12
Sunrise Mountain
15.26
-2.3
1
6
Dawson, Haley
10
Desert Edge
15.77
-2.5
2
7
Huth, Lindsey
12
Peoria
15.80w
+2.5
3
8
Reed, Sara
12
Kingman
15.86
-2.3
1
9
Fisher, Kathy
11
Sahuaro
16.00w
+2.5
3
10
Black, Kevonna
10
Independence
16.04
-2.3
1
11
Cruz, Summer
10
Queen Creek
16.15
-2.3
1
12
Shelton, Andee
11
Verrado
16.25
-2.5
2
13
Haugen, Shelby
12
Notre Dame Prep
16.42
-2.5
2
14
Fleming, Katie
10
Saguaro
16.43
-2.3
1
15
Bourne, Jada
10
Peoria
16.50
-2.5
2
16
Harris, McKenna
10
Ironwood Ridge
16.57
-2.3
1
17
Smith, Jackie
12
Moon Valley
16.84
-2.5
2
18
MacKenzie, Erica
12
Shadow Mountain
16.96w
+2.5
3
19
Fotinos, Nicole
10
Sahuaro
17.00
-2.5
2
20
Tietjen, Kayla
11
Queen Creek
17.25
-2.5
2
20
Venberg, Kaitlyn
12
Saguaro
17.25w
+2.5
3
22
Yantis, Taylor
10
Paradise Valley
17.48
-2.5
2
23
McGarity, Mally
10
Marana
17.75
-2.3
1
24
Jones, Brittany
11
Canyon Del Oro
18.40w
+2.5
3
25
Lowman, Lindsey
9
Bradshaw Mountai
19.38w
+2.5
3
Womens 100m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coleman, Kenesha
12
Higley
15.25
-2.0
1
10
2
Braly, Torey
11
Mingus Union
15.83
-2.0
1
8
3
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
16.19
-2.0
1
6
4
Holston, Ciera
11
Safford
16.58
-2.0
1
5
5
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
17.07
-2.0
1
4
6
Castillo, Melissa
12
Douglas
17.64
-2.0
1
3
7
Myers, Briana
9
Santa Rita
17.75
-2.0
1
2
8
Kortsen, Rachel
12
Flagstaff
18.58
-2.0
1
1
9
Robinson, Donica
12
Liberty
19.88
-2.0
1
Womens 100m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Coleman, Kenesha
12
Higley
15.39
-0.8
2
2
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
15.97
-0.8
2
3
Braly, Torey
11
Mingus Union
15.99
-0.7
3
4
Holston, Ciera
11
Safford
16.15
-1.7
1
5
Kortsen, Rachel
12
Flagstaff
16.52
-1.7
1
6
Myers, Briana
9
Santa Rita
16.61
-1.7
1
7
Robinson, Donica
12
Liberty
16.70
-1.7
1
8
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
16.92
-0.7
3
9
Castillo, Melissa
12
Douglas
17.13
-0.7
3
10
Burgman, Dominique
9
Safford
17.31
-0.7
3
11
Adams, Camille
11
Seton Catholic
17.44
-1.7
1
12
Anderson, Lauren
10
Liberty
17.46
-0.7
3
13
Genck, Mariah
10
Blue Ridge
17.47
-0.7
3
14
Natividad, Kianna
10
Snowflake
17.54
-0.7
3
15
Adams, Cassandra
12
Show Low
17.60
-0.8
2
16
Hackett, Trista
9
Chino Valley
17.67
-1.7
1
17
Kassebaum, Brittany
9
Youngker
17.73
-1.7
1
18
Showers, Amanda
10
Camp Verde
17.74
-0.8
2
19
Fleming, Karlea
11
Willcox
17.79
-1.7
1
20
Dupont, Adams
10
Safford
17.82
-0.8
2
21
Teel, Shelby
12
Blue Ridge
17.85
-0.8
2
22
Ingram, Jenna
11
Fountain Hills
17.86
-0.8
2
23
Clark, Keziah
9
Higley
18.04
-0.7
3
Womens 100m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ames, ReBeca
12
Benson
16.19
-3.5
1
10
2
Tassielli, Sydney
11
Valley Christian
16.32
-3.5
1
8
3
Maynes, Taylor
12
Salome
16.85
-3.5
1
6
4
Glendenning, Tori
12
Valley Union
17.23
-3.5
1
5
5
Unkefer, Bethany
12
Arizona Lutheran
17.38
-3.5
1
4
6
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
17.81
-3.5
1
3
7
Prokop, Sara
11
Tempe Preparator
17.93
-3.5
1
2
8
Solomon, Sara
11
Joseph City
18.14
-3.5
1
1
9
Dana, Carli
11
Morenci
18.26
-3.5
1
Womens 100m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Tassielli, Sydney
11
Valley Christian
16.26
nwi
2
2
Ames, ReBeca
12
Benson
16.33
-1.7
3
3
Maynes, Taylor
12
Salome
16.70
-1.1
1
4
Glendenning, Tori
12
Valley Union
16.91
-1.1
1
5
Unkefer, Bethany
12
Arizona Lutheran
17.16
nwi
2
6
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
17.72
-1.7
3
7
Prokop, Sara
11
Tempe Preparator
17.83
-1.1
1
8
Dana, Carli
11
Morenci
17.91
-1.7
3
9
Solomon, Sara
11
Joseph City
18.31
-1.1
1
10
Patterson, Heather
11
St. Johns
18.35
-1.1
1
11
Goodman, Cassidy
10
Pima
18.43
nwi
2
12
Denny, Mariah
9
Ray
18.72
-1.7
3
13
Santacruz, Arielle
11
Horizon Honors
18.73
-1.7
3
14
Brazeel, Madison
9
Yuma Catholic
18.84
nwi
2
15
Twardowski, Raquel
9
Valley Lutheran
18.97
nwi
2
15
Baldwin, Brooke
9
Joseph City
18.97
-1.7
3
17
Velarde, Aileen
12
San Pasqual
18.98
-1.1
1
18
Clauss, Valerie
11
Valley Lutheran
19.01
-1.7
3
19
Coletta, Kya
10
Green Fields
19.10
-1.1
1
20
Entsler, Lauren
9
Mayer
19.16
-1.1
1
21
Akinyemi, Ayanna
10
Valley Christian
19.46
-1.7
3
22
Shysh, Sabernia
9
Arizona Scho
20.37
nwi
2
23
Romney, Kendle
12
Ray
20.75
-1.1
1
24
Propheter, Melody
12
Valley Christian
20.89
nwi
2
25
Galyean, Lea
9
Bisbee
22.32
-1.7
3
Womens 300m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McArthur, Victoria
12
Hamilton
43.74
1
10
2
Flannigan, Makaila
10
Chandler
44.46
1
8
3
Sterling, Bacall
11
Chandler
44.63
1
6
4
Sims, Amanda
11
Hamilton
45.41
1
5
5
Kelley, Tessa
11
Deer Valley
45.52
1
4
6
Soto, Michelle
12
Cibola
45.99
1
3
7
Jordan, Sherrelle
10
Chandler
46.00
1
2
8
Norton, Molly
11
Centennial
46.90
1
1
9
Thompson, Alyssa
10
Salpointe Cathol
52.00
1
Womens 300m Hurdles Division I
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Flannigan, Makaila
10
Chandler
44.69
3
2
Thompson, Alyssa
10
Salpointe Cathol
45.10
1
3
Sterling, Bacall
11
Chandler
45.11
1
4
McArthur, Victoria
12
Hamilton
45.42
2
5
Kelley, Tessa
11
Deer Valley
45.74
2
6
Soto, Michelle
12
Cibola
46.14
1
7
Norton, Molly
11
Centennial
46.16
1
8
Sims, Amanda
11
Hamilton
46.25
3
9
Jordan, Sherrelle
10
Chandler
46.43
2
10
Benson, Megan
11
Corona del Sol
46.72
3
11
Ross, Brianna
12
Kofa
46.83
1
12
Cunningham, Cassidy
10
Xavier College P
47.05
3
13
De La Fe, Taylor
11
Basha
47.79
1
14
Johnson, Kami
11
Mountain View Me
47.87
2
15
Scofield, Ashley
11
Mountain View Me
47.96
3
16
Vasquez, Veronica
11
Desert Vista
48.01
2
17
Woodard, Chasity
12
Westwood
48.04
2
18
Kline, Julia
12
Desert Vista
48.27
1
19
Zoller, Kami
10
Mountain Ridge
48.63
2
20
Ray, Shannon
10
Basha
48.98
3
20
Cataruzolo, Aleks
12
Mountain Pointe
48.98
3
22
Roberts, Cassidy
9
Basha
49.23
2
23
Wheaton, Tyerra
12
Chandler
49.31
2
24
Kellogg, Marissa
11
Desert Vista
49.48
3
25
Gregiore, Ariel
11
Boulder Creek
49.85
1
Womens 300m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
43.40
1
10
2
Fisher, Kathy
11
Sahuaro
44.68
1
8
3
Huth, Lindsey
12
Peoria
45.23
1
6
4
Shelton, Andee
11
Verrado
45.33
1
5
5
Smith, Jackie
12
Moon Valley
45.51
1
4
6
Yantis, Taylor
10
Paradise Valley
45.81
1
3
7
Abbott, Kelsey
12
Sunrise Mountain
45.91
1
2
8
Jones, Brittany
11
Canyon Del Oro
46.92
1
1
9
Madrid, Sydney
9
Marana
50.54
1
Womens 300m Hurdles Division II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Stepter, Jaide
11
Canyon Del Oro
43.52
3
2
Huth, Lindsey
12
Peoria
45.26
2
3
Fisher, Kathy
11
Sahuaro
45.46
2
4
Smith, Jackie
12
Moon Valley
46.09
1
5
Yantis, Taylor
10
Paradise Valley
46.46
1
6
Jones, Brittany
11
Canyon Del Oro
46.47
1
7
Madrid, Sydney
9
Marana
46.61
2
8
Shelton, Andee
11
Verrado
46.67
3
9
Abbott, Kelsey
12
Sunrise Mountain
46.77
3
10
Dancy, Joyelle
11
Millennium
47.80
3
11
Dawson, Haley
10
Desert Edge
48.30
1
12
Fleming, Katie
10
Saguaro
48.54
2
13
Trepte, Hannah
10
Notre Dame Prep
48.63
3
14
Chavez-Cardenas, Brazil
10
Sunnyslope
48.77
1
15
Fotinos, Nicole
10
Sahuaro
48.78
1
16
McDowell, Meg
9
Campo Verde
48.88
3
17
MacKenzie, Erica
12
Shadow Mountain
49.16
1
18
Kurtz, Kennedy
9
Ironwood Ridge
49.29
3
19
Gamez, Mayra
12
Moon Valley
49.47
2
20
Haugen, Shelby
12
Notre Dame Prep
49.98
2
21
Belnap, Maddie
9
Queen Creek
50.25
1
22
Urias, Teresa
12
Independence
50.64
2
23
Lowman, Lindsey
9
Bradshaw Mountai
51.00
2
24
Bourne, Jada
10
Peoria
51.21
3
25
Hunt, Kim
11
Palo Verde Magne
52.19
1
Womens 300m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Braly, Torey
11
Mingus Union
46.14
1
10
2
Holston, Ciera
11
Safford
47.22
1
8
3
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
47.41
1
6
4
Genck, Mariah
10
Blue Ridge
47.67
1
5
5
Robinson, Donica
12
Liberty
48.80
1
4
6
Showers, Amanda
10
Camp Verde
49.53
1
3
7
Castillo, Melissa
12
Douglas
49.57
1
2
8
Guest, Sarah
10
Cortez
50.02
1
1
9
Anderson, Lauren
10
Liberty
51.65
1
Womens 300m Hurdles Division III
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Braly, Torey
11
Mingus Union
46.74
1
2
Castillo, Melissa
12
Douglas
47.57
2
3
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
47.78
2
4
Genck, Mariah
10
Blue Ridge
48.10
2
5
Robinson, Donica
12
Liberty
48.50
3
6
Holston, Ciera
11
Safford
48.73
1
7
Guest, Sarah
10
Cortez
49.55
2
7
Showers, Amanda
10
Camp Verde
49.55
1
9
Anderson, Lauren
10
Liberty
49.59
1
10
Buss, Donnie
10
Camp Verde
49.68
3
11
Cordell, Katlinn
9
Payson
50.63
2
12
Teel, Shelby
12
Blue Ridge
50.81
3
13
Tyburczy, Katherine
10
Flagstaff
51.15
3
14
Kohrt, Machenzie
9
Youngker
51.21
1
15
Clark, Keziah
9
Higley
51.24
3
16
Jones, Alexandria
12
Alchesay
52.11
3
17
Kortsen, Rachel
12
Flagstaff
52.21
1
18
Kassebaum, Brittany
9
Youngker
52.29
2
19
Martindell, Tyanne
9
Snowflake
52.33
1
20
Sanders, Jaylin
10
Tuba City
52.54
1
21
Natividad, Kianna
10
Snowflake
52.64
3
22
Montez, Catarina
11
Santa Rita
52.92
2
23
Jacobson, Megan
10
Higley
52.95
2
24
Daniel, Ciara
11
Show Low
53.58
3
--
Grant, Shea
12
Estrella Foothil
DQ
3
Womens 300m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tassielli, Sydney
11
Valley Christian
49.42
1
10
2
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
49.86
1
8
3
Unkefer, Janie
10
Arizona Lutheran
49.94
1
6
4
Solomon, Sara
11
Joseph City
50.43
1
5
5
Velarde, Aileen
12
San Pasqual
50.52
1
4
6
Ames, ReBeca
12
Benson
51.34
1
3
7
Dana, Carli
11
Morenci
52.49
1
2
8
Ortiz, Annie
12
Tempe Preparator
52.79
1
1
9
Maynes, Taylor
12
Salome
52.99
1
Womens 300m Hurdles Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Ames, ReBeca
12
Benson
48.73
1
2
Maynes, Taylor
12
Salome
49.30
2
3
Unkefer, Janie
10
Arizona Lutheran
50.22
1
4
Tassielli, Sydney
11
Valley Christian
50.43
3
5
Ortiz, Annie
12
Tempe Preparator
50.48
1
5
Velarde, Aileen
12
San Pasqual
50.48
1
7
Solomon, Sara
11
Joseph City
51.06
3
8
Kalastro, Lexi
9
Bisbee
51.09
2
9
Dana, Carli
11
Morenci
51.58
2
10
Uldrich, Elle
10
Pusch Ridge Chri
52.97
1
11
Brazeel, Madison
9
Yuma Catholic
53.43
3
12
Baldwin, Brooke
9
Joseph City
53.53
2
13
Coletta, Kya
10
Green Fields
53.85
2
14
Glendenning, Tori
12
Valley Union
53.99
2
15
Clauss, Valerie
11
Valley Lutheran
54.27
3
16
Santacruz, Arielle
11
Horizon Honors
54.47
1
17
Montijo, Alma
12
Ajo
54.78
3
18
Propheter, Melody
12
Valley Christian
54.94
1
19
Akinyemi, Ayanna
10
Valley Christian
55.57
2
20
Shysh, Sabernia
9
Arizona Scho
56.17
1
21
Romney, Kendle
12
Ray
56.92
3
22
Matsumoto, Sara
12
Tempe Preparator
57.30
3
23
Twardowski, Raquel
9
Valley Lutheran
57.97
1
24
Brock, Sarah
9
Veritas Preparat
58.56
2
Womens 4x100m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Chandler
47.24
3
10
2
Relay Team
Hamilton
48.57
3
8
3
Relay Team
Mountain Pointe
49.01
3
6
4
Relay Team
Corona del Sol
49.23
3
5
5
Relay Team
South Mountain
49.70
3
4
6
Relay Team
Deer Valley
49.71
2
3
7
Relay Team
Mountain View Me
49.80
1
2
8
Relay Team
La Joya Comm
49.85
2
1
9
Relay Team
Gila Ridge
49.94
1
10
Relay Team
Red Mountain
50.18
2
11
Relay Team
Pinnacle
50.26
2
12
Relay Team
Kofa
50.34
2
13
Relay Team
Buena
50.39
2
14
Relay Team
Centennial
50.44
2
15
Relay Team
Salpointe Cathol
50.45
2
16
Relay Team
Sandra Day O'Con
50.59
3
17
Relay Team
St Mary's Cathol
50.64
1
18
Relay Team
Tucson Magnet
50.99
1
19
Relay Team
Gilbert
51.06
1
20
Relay Team
Mountain Ridge
51.08
1
--
Relay Team
Desert Vista
DNF
1
--
Relay Team
Highland
DQ
3
Womens 4x100m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Independence
48.43
3
10
2
Relay Team
Desert Edge
48.97
3
8
3
Relay Team
Catalina Foothil
49.03
3
6
4
Relay Team
Apollo
49.10
3
5
5
Relay Team
Sahuaro
49.22
3
4
6
Relay Team
Verrado
50.28
3
3
7
Relay Team
Peoria
50.37
3
2
8
Relay Team
Moon Valley
50.49
2
1
9
Relay Team
Washington
50.55
2
10
Relay Team
Millennium
50.60
2
11
Relay Team
Sunrise Mountain
50.90
2
12
Relay Team
Cienega
50.93
2
13
Relay Team
Canyon Del Oro
51.18
3
14
Relay Team
Copper Canyon
51.75
1
15
Relay Team
Queen Creek
51.82
2
16
Relay Team
Agua Fria Union
52.09
2
17
Relay Team
Marcos De Niza
52.33
1
18
Relay Team
Bradshaw Mountai
52.48
1
19
Relay Team
Williams Field
52.54
1
20
Relay Team
Saguaro
52.72
1
--
Relay Team
Ironwood Ridge
DNF
3
Womens 4x100m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Higley
49.57
3
10
2
Relay Team
Mingus Union
50.28
3
8
3
Relay Team
Tempe
50.81
3
6
4
Relay Team
Seton Catholic
51.83
2
5
5
Relay Team
Youngker
51.89
2
4
6
Relay Team
Liberty
51.96
3
3
7
Relay Team
Estrella Foothil
52.02
3
2
8
Relay Team
Coolidge
52.17
3
1
9
Relay Team
Sabino
52.19
2
10
Relay Team
Florence
52.44
2
11
Relay Team
Snowflake
52.60
3
12
Relay Team
Show Low
52.69
2
13
Relay Team
Round Valley
52.75
2
14
Relay Team
Coconino
52.80
2
15
Relay Team
Blue Ridge
53.01
2
16
Relay Team
Sahuarita
53.06
3
17
Relay Team
Camp Verde
53.24
1
18
Relay Team
Winslow
53.44
1
19
Relay Team
Douglas
53.51
1
20
Relay Team
Flagstaff
53.86
2
21
Relay Team
North Pointe Pre
53.96
1
22
Relay Team
Chino Valley
55.05
1
23
Relay Team
Wickenburg
55.64
1
24
Relay Team
Empire
56.31
1
25
Relay Team
Globe
56.59
1
Womens 4x100m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Pusch Ridge Chri
51.89
3
10
2
Relay Team
Tempe Preparator
52.28
3
8
3
Relay Team
Valley Christian
52.62
2
6
4
Relay Team
Yuma Catholic
52.79
3
5
5
Relay Team
Westwind Prep
52.96
2
4
6
Relay Team
St. Johns
53.07
3
3
7
Relay Team
Joy Christian
53.93
2
2
8
Relay Team
Benson
54.16
3
1
9
Relay Team
Horizon Honors
54.80
3
10
Relay Team
Northwest Christ
54.93
3
11
Relay Team
Mingus Mtn.
55.01
2
12
Relay Team
Morenci
55.18
2
13
Relay Team
Tombstone
55.24
3
14
Relay Team
St Augustine Cat
55.30
2
15
Relay Team
Valley Lutheran
56.01
2
16
Relay Team
Arizona Lutheran
56.13
2
17
Relay Team
Green Fields
57.50
1
18
Relay Team
Valley Union
57.59
1
19
Relay Team
Grand Canyon
1:00.21
1
20
Relay Team
Mogollon
1:00.92
1
21
Relay Team
Red Mesa
1:01.42
1
22
Relay Team
Ajo
1:03.14
1
--
Relay Team
Ray
DQ
1
Womens 4x400m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Chandler
3:54.46
3
10
2
Relay Team
Desert Vista
3:56.47
3
8
3
Relay Team
Deer Valley
3:58.95
3
6
4
Relay Team
Hamilton
4:01.92
3
5
5
Relay Team
Sandra Day O'Con
4:02.71
2
4
6
Relay Team
Xavier College P
4:03.54
3
3
7
Relay Team
Kofa
4:04.71
2
2
8
Relay Team
Mountain Pointe
4:05.48
3
1
9
Relay Team
Corona del Sol
4:05.64
3
10
Relay Team
Mountain View Me
4:05.68
3
11
Relay Team
Salpointe Cathol
4:08.59
1
12
Relay Team
Basha
4:10.54
2
13
Relay Team
Centennial
4:10.80
2
14
Relay Team
Gilbert
4:11.56
2
15
Relay Team
Tolleson Union
4:11.71
1
16
Relay Team
Desert Mountain
4:11.73
2
17
Relay Team
Mountain Ridge
4:11.85
2
18
Relay Team
Highland
4:12.30
2
19
Relay Team
Desert Ridge
4:13.32
3
20
Relay Team
Boulder Creek
4:14.31
1
21
Relay Team
Pinnacle
4:15.10
1
22
Relay Team
Horizon
4:19.40
1
Womens 4x400m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Arcadia
4:02.36
3
10
2
Relay Team
Canyon Del Oro
4:02.81
3
8
3
Relay Team
Verrado
4:03.42
3
6
4
Relay Team
Sahuaro
4:04.25
3
5
5
Relay Team
Moon Valley
4:04.72
3
4
6
Relay Team
Millennium
4:07.80
2
3
7
Relay Team
Catalina Foothil
4:08.19
2
2
8
Relay Team
Desert Edge
4:08.21
2
1
9
Relay Team
Apollo
4:08.24
3
10
Relay Team
Ironwood Ridge
4:09.03
3
11
Relay Team
Cienega
4:09.46
1
12
Relay Team
Notre Dame Prep
4:10.89
3
13
Relay Team
Perry
4:11.85
2
14
Relay Team
Peoria
4:12.69
3
15
Relay Team
Marcos De Niza
4:12.89
1
16
Relay Team
Williams Field
4:13.99
2
17
Relay Team
Independence
4:14.68
2
18
Relay Team
Copper Canyon
4:16.67
2
19
Relay Team
Shadow Mountain
4:17.17
1
20
Relay Team
McClintock
4:17.65
1
21
Relay Team
Sunrise Mountain
4:17.82
2
22
Relay Team
Agua Fria Union
4:19.10
1
23
Relay Team
Queen Creek
4:20.89
2
24
Relay Team
Cactus Shadows
4:23.21
1
Womens 4x400m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Higley
4:10.15
3
10
2
Relay Team
Sahuarita
4:10.88
3
8
3
Relay Team
Show Low
4:11.71
3
6
4
Relay Team
Liberty
4:12.85
3
5
5
Relay Team
Flagstaff
4:13.74
3
4
6
Relay Team
Blue Ridge
4:17.73
3
3
7
Relay Team
Tuba City
4:17.77
2
2
8
Relay Team
Payson
4:20.24
2
1
9
Relay Team
Sabino
4:20.48
1
10
Relay Team
Snowflake
4:21.67
3
11
Relay Team
Douglas
4:22.48
1
12
Relay Team
Coconino
4:22.53
2
13
Relay Team
Wickenburg
4:22.97
2
14
Relay Team
Winslow
4:23.96
2
15
Relay Team
Youngker
4:23.98
2
16
Relay Team
Mingus Union
4:25.02
1
17
Relay Team
Sedona Red Rock
4:25.07
2
18
Relay Team
Camp Verde
4:25.83
1
19
Relay Team
Florence
4:25.87
1
20
Relay Team
Empire
4:30.70
3
21
Relay Team
Estrella Foothil
4:32.69
3
22
Relay Team
Tempe
4:34.09
1
23
Relay Team
Chino Valley
4:35.03
1
24
Relay Team
Alchesay
4:39.99
1
25
Relay Team
Hopi
4:40.08
1
26
Relay Team
Rio Rico
4:48.59
2
Womens 4x400m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Valley Christian
4:15.62
3
10
2
Relay Team
Joy Christian
4:18.27
3
8
3
Relay Team
Horizon Honors
4:20.08
3
6
4
Relay Team
Morenci
4:20.53
3
5
5
Relay Team
Tempe Preparator
4:21.14
3
4
6
Relay Team
Pusch Ridge Chri
4:22.95
3
3
7
Relay Team
Arizona Lutheran
4:31.59
2
2
8
Relay Team
Yuma Catholic
4:32.40
3
1
9
Relay Team
Tombstone
4:33.33
2
10
Relay Team
St Augustine Cat
4:36.19
2
11
Relay Team
Northwest Christ
4:36.81
3
12
Relay Team
Veritas Preparat
4:37.22
2
13
Relay Team
Phoenix Christia
4:40.15
2
14
Relay Team
Salome
4:40.80
2
15
Relay Team
Benson
4:40.91
2
16
Relay Team
Valley Lutheran
4:42.82
1
17
Relay Team
Gilbert Christia
4:44.44
1
18
Relay Team
St. Johns
4:46.88
2
19
Relay Team
Mingus Mtn.
4:48.86
1
20
Relay Team
Pinon
4:50.14
1
21
Relay Team
Mogollon
4:50.45
1
22
Relay Team
Pima
4:51.25
1
23
Relay Team
Grand Canyon
4:55.37
1
Womens 4x800m Relay Division I
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Highland
9:22.51
1
10
2
Relay Team
Xavier College P
9:25.08
1
8
3
Relay Team
Desert Vista
9:35.42
1
6
4
Relay Team
Chandler
9:38.21
1
5
5
Relay Team
Corona del Sol
9:43.60
1
4
6
Relay Team
Mountain View Me
9:48.19
1
3
7
Relay Team
Mountain Pointe
9:54.57
1
2
8
Relay Team
Basha
10:01.91
1
1
9
Relay Team
Hamilton
10:08.11
1
10
Relay Team
Desert Mountain
10:09.41
1
11
Relay Team
Cibola
10:11.79
1
12
Relay Team
Pinnacle
10:12.29
1
13
Relay Team
Deer Valley
10:13.58
1
14
Relay Team
Tolleson Union
10:15.82
1
15
Relay Team
Chaparral
10:16.55
1
16
Relay Team
Mountain Ridge
10:17.31
1
17
Relay Team
Kofa
10:18.95
1
18
Relay Team
North Canyon
10:19.53
1
19
Relay Team
Lake Havasu
10:20.63
1
20
Relay Team
Red Mountain
10:21.13
1
21
Relay Team
Boulder Creek
10:25.56
1
22
Relay Team
Centennial
10:33.80
1
23
Relay Team
Sandra Day O'Con
10:39.06
1
24
Relay Team
Westview
10:55.43
1
Womens 4x800m Relay Division II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Marcos De Niza
9:42.74
1
10
2
Relay Team
Notre Dame Prep
9:48.34
1
8
3
Relay Team
Sahuaro
9:55.65
1
6
4
Relay Team
Canyon Del Oro
10:02.23
1
5
5
Relay Team
Mountain View Ma
10:02.87
1
4
6
Relay Team
Ironwood Ridge
10:11.48
1
3
7
Relay Team
Catalina Foothil
10:18.50
1
2
8
Relay Team
Cienega
10:22.68
1
1
9
Relay Team
Perry
10:22.71
1
10
Relay Team
Cactus Shadows
10:23.62
1
11
Relay Team
Millennium
10:24.09
1
12
Relay Team
Peoria
10:24.56
1
13
Relay Team
Apollo
10:28.55
1
14
Relay Team
Queen Creek
10:34.94
1
15
Relay Team
Williams Field
10:37.59
1
16
Relay Team
Sunrise Mountain
10:43.21
1
17
Relay Team
Sunnyslope
10:47.22
1
18
Relay Team
Verrado
10:56.70
1
19
Relay Team
Independence
10:57.00
1
20
Relay Team
Saguaro
10:57.79
1
21
Relay Team
Mohave
10:59.34
1
22
Relay Team
McClintock
11:00.67
1
23
Relay Team
Kingman
11:05.36
1
24
Relay Team
Greenway
11:22.12
1
25
Relay Team
Moon Valley
11:27.56
1
Womens 4x800m Relay Division III
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Rio Rico
9:44.94
1
10
2
Relay Team
Sahuarita
9:51.92
1
8
3
Relay Team
Sabino
9:52.19
1
6
4
Relay Team
Show Low
9:58.64
1
5
5
Relay Team
Liberty
10:08.49
1
4
6
Relay Team
Sedona Red Rock
10:09.10
1
3
7
Relay Team
Blue Ridge
10:16.07
1
2
8
Relay Team
Tempe
10:17.92
1
1
9
Relay Team
Flagstaff
10:21.22
1
10
Relay Team
Tuba City
10:24.65
1
11
Relay Team
Payson
10:30.34
1
12
Relay Team
Page
10:35.27
1
13
Relay Team
Chinle
10:44.76
1
14
Relay Team
Higley
10:46.67
1
15
Relay Team
Safford
10:48.53
1
16
Relay Team
Mingus Union
10:49.11
1
17
Relay Team
Alchesay
10:50.59
1
18
Relay Team
Empire
10:53.05
1
19
Relay Team
Youngker
10:54.40
1
20
Relay Team
Wickenburg
10:57.65
1
21
Relay Team
Hopi
11:03.96
1
22
Relay Team
Camp Verde
11:05.13
1
23
Relay Team
Winslow
11:07.01
1
24
Relay Team
Chino Valley
11:10.08
1
25
Relay Team
Snowflake
11:11.92
1
Womens 4x800m Relay Division IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Scottsdale Chris
10:50.46
1
10
2
Relay Team
Tempe Preparator
10:59.95
1
8
3
Relay Team
Northland Prepar
11:02.93
1
6
4
Relay Team
Pusch Ridge Chri
11:08.79
1
5
5
Relay Team
St Augustine Cat
11:20.18
1
4
6
Relay Team
Valley Lutheran
11:20.83
1
3
7
Relay Team
Yuma Catholic
11:22.60
1
2
8
Relay Team
Horizon Honors
11:29.10
1
1
9
Relay Team
Joy Christian
11:37.00
1
10
Relay Team
Northwest Christ
11:43.41
1
11
Relay Team
Benson
11:49.95
1
12
Relay Team
Tombstone
11:53.74
1
13
Relay Team
Gilbert Christia
11:55.55
1
14
Relay Team
Bourgade Catholi
12:03.19
1
15
Relay Team
Mogollon
12:03.54
1
16
Relay Team
Phoenix Christia
12:12.55
1
17
Relay Team
San Carlos
12:26.90
1
18
Relay Team
Green Fields
12:37.93
1
19
Relay Team
Ajo
14:31.68
1
Womens Shot Put Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carson, Hannah
12
Chandler
45-01.50
(13.75m)
1
10
2
Schmitt, Jessica
12
Dobson
42-06.00
(12.95m)
1
8
3
Finn, Bianca
9
Chandler
40-03.00
(12.27m)
1
6
4
Weber, Ashley
11
Buena
40-01.75
(12.24m)
1
5
5
Padgett, Ana
12
Red Mountain
39-01.00
(11.91m)
1
4
6
Anderson, Raven
12
Chandler
38-08.50
(11.80m)
1
3
7
Conlin, Amanda
10
Deer Valley
38-08.00
(11.79m)
1
2
8
Ta'ase, Malia
10
Mountain View Me
37-11.00
(11.56m)
1
1
9
McNamara, Kadie
12
Desert Vista
37-03.00
(11.35m)
1
10
Baker, Kendra
12
Ironwood
35-07.25
(10.85m)
1
11
Butler, Candice
10
Buena
35-02.00
(10.72m)
1
12
Lucky, Lauren
10
Corona del Sol
34-09.25
(10.60m)
1
13
Osahor, Chantel
10
St Mary's Cathol
34-08.50
(10.58m)
1
14
Schaneberg, Kailey
11
Desert Ridge
34-07.00
(10.54m)
1
14
Nady, Kacey
10
Kofa
34-07.00
(10.54m)
1
16
Crandall, Olivia
10
Mountain View Me
34-01.50
(10.40m)
1
17
Westbrook, Ky
9
Chandler
34-01.00
(10.39m)
1
18
Nyx, Demita
12
Valley Vista
33-03.00
(10.13m)
1
19
Salazar, Clarissa
11
Tucson Magnet
33-02.00
(10.11m)
1
20
Lewis, Dymond
12
Westwood
33-00.00
(10.06m)
1
21
Peterson, Erika
10
Ironwood
32-08.00
(9.96m)
1
22
Despain, Kelsey
12
Gilbert
32-06.75
(9.93m)
1
23
Mennenga, Chloe
12
Mountain View Me
32-01.75
(9.80m)
1
24
Ferris, McKayla
10
Basha
31-02.00
(9.50m)
1
--
Miller, Savannah
11
Cibola
FOUL
(--)
1
Womens Shot Put Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Swan, Jamee
11
Marana
37-08.00
(11.48m)
1
10
2
Hubbard, Rachel
12
Canyon Del Oro
37-05.00
(11.40m)
1
8
3
Phillips, Chelsea
12
Cactus
37-03.00
(11.35m)
1
6
4
Rice, Tishae
12
Thunderbird
36-10.50
(11.24m)
1
5
5
Dale, Alexus
12
Apollo
35-07.00
(10.85m)
1
4
6
Jackson, Stevie
12
Mohave
35-04.25
(10.78m)
1
3
7
Bustamante, Casandra
11
Paradise Valley
35-01.25
(10.70m)
1
2
8
Murillo, Maritza
10
Dysart
34-11.25
(10.65m)
1
1
9
Yandall, Samantha
11
Independence
34-10.00
(10.62m)
1
10
DiMarco, Samantha
10
Perry
33-07.00
(10.24m)
1
11
Elam, Mehalia
11
Moon Valley
33-04.00
(10.16m)
1
11
Battiest, Alissa
11
McClintock
33-04.00
(10.16m)
1
13
Coleman, Sierra
11
Cactus
33-03.25
(10.14m)
1
14
Callon, Ashle
12
Dysart
32-11.75
(10.05m)
1
15
Henry, Trianna Mayre
11
Sunnyslope
32-09.75
(10.00m)
1
16
Colley, Daizhane
9
Glendale
32-06.25
(9.91m)
1
17
Vance, Monisha
11
Paradise Valley
32-04.25
(9.86m)
1
18
Amarachi, Adindu
12
Thunderbird
32-03.00
(9.83m)
1
19
Kodra, Bleta
10
Greenway
31-10.75
(9.72m)
1
20
Adams, Sage
12
Williams Field
31-06.25
(9.61m)
1
21
Bowyer, Brittany
12
Moon Valley
30-00.50
(9.16m)
1
22
McGhee, Shaylin
11
Queen Creek
30-00.00
(9.14m)
1
23
Berry, Alexis
12
Dysart
29-07.25
(9.02m)
1
24
Campbell, Caitlin
10
Flowing Wells
29-05.75
(8.99m)
1
Womens Shot Put Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lankster, Nneeka
12
Santa Cruz Valle
36-04.75
(11.09m)
1
10
2
Montano, Sabrina
11
Safford
36-04.75
(11.09m)
1
8
3
Mosley, Nyomi
11
Sedona Red Rock
35-07.25
(10.85m)
1
6
4
Calandra, Heather
9
Mingus Union
34-08.50
(10.58m)
1
5
5
Hatler-Stefick, Tiana
10
Sedona Red Rock
33-10.50
(10.33m)
1
4
6
Dawson, Ashley
11
Safford
32-11.75
(10.05m)
1
3
7
Melgar, Kayla
9
Tempe
32-07.25
(9.94m)
1
2
8
Hext, Danielle
11
Snowflake
32-01.75
(9.80m)
1
1
9
Stevens, Danielle
10
Page
31-08.75
(9.67m)
1
10
Neff, Jessica
9
Snowflake
30-06.00
(9.30m)
1
11
Bustos, Kayla
12
Seton Catholic
30-00.00
(9.14m)
1
12
Boadway, Erin
11
Flagstaff
29-10.50
(9.11m)
1
13
Jorgensen, Macey
12
Thatcher
29-10.00
(9.09m)
1
14
Yazzie, Jontae
12
Monument Valley
29-08.75
(9.06m)
1
15
Moore, Ashleigh
11
Chino Valley
29-05.50
(8.98m)
1
16
Barton, Michelle
11
Coconino
29-00.00
(8.84m)
1
17
Traylor, Sarah
10
Fountain Hills
28-08.50
(8.75m)
1
18
Fall, Leanne
12
Alchesay
28-07.00
(8.71m)
1
19
Cooper, Jerissa
11
Coolidge
27-06.25
(8.39m)
1
20
Fuson, Mesha
9
Winslow
27-02.00
(8.28m)
1
21
Herbal, Jessica
12
Flagstaff
26-09.75
(8.17m)
1
22
Williams, Celia
10
Blue Ridge
26-07.50
(8.12m)
1
23
Nez, Corey
11
Winslow
25-04.00
(7.72m)
1
Womens Shot Put Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hancock, Shayla
11
Pima
35-10.25
(10.93m)
1
10
2
Smith, Hayley
12
Seligman
35-04.25
(10.78m)
1
8
3
Koepp, Katie
10
Phoenix Christia
32-08.00
(9.96m)
1
6
4
Woltz, Kaitlyn
11
Tempe Preparator
32-07.50
(9.94m)
1
5
5
Beene, Kayla
12
Tempe Preparator
32-03.50
(9.84m)
1
4
6
Edmonds, Tracy
10
Salome
32-02.50
(9.82m)
1
3
7
Jackson, Miranda
9
St Augustine Cat
29-05.50
(8.98m)
1
2
8
Hunt, Adeline
11
Mogollon
29-05.50
(8.98m)
1
1
9
Harrison, Erika
12
San Manuel
29-00.00
(8.84m)
1
10
Conser, Tanya
9
Benson
28-05.00
(8.66m)
1
11
Bride, Shea
12
St. Johns
28-02.50
(8.60m)
1
11
Kehmeier, Megan
12
Gilbert Christia
28-02.50
(8.60m)
1
13
Quiroz, Savannah
12
Benson
28-01.00
(8.56m)
1
14
Lagazo, Karissa
12
Bourgade Catholi
27-08.25
(8.44m)
1
15
Pugh, Kaylee
12
Joseph City
27-06.50
(8.39m)
1
16
Lagazo, Marissa
12
Bourgade Catholi
27-05.75
(8.38m)
1
17
Brown, Chennelle
12
Westwind Prep
27-01.00
(8.26m)
1
18
Ellett, Morgan
12
Pima
26-09.75
(8.17m)
1
19
Tsosie, Steffiny
12
Red Mesa
26-09.00
(8.15m)
1
19
Leavitt, Katherine
12
Pima
26-09.00
(8.15m)
1
21
Baird, Tori
11
Joseph City
26-07.00
(8.10m)
1
22
Claus-Walker, Rachel
11
Valley Union
26-06.25
(8.08m)
1
23
Jake, Summer
12
St Michael
25-05.50
(7.76m)
1
24
Lockett, Kaelin
10
Benson
25-05.00
(7.75m)
1
Womens Discus Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carson, Hannah
12
Chandler
159-04
(48.56m)
1
10
2
Knutsen, Kylene
11
Chandler
126-01
(38.43m)
1
8
3
Weber, Ashley
11
Buena
120-01
(36.60m)
1
6
4
Finn, Bianca
9
Chandler
116-10
(35.61m)
1
5
5
Holmes-Digiovine, Makenz
9
Desert Vista
113-09
(34.67m)
1
4
6
Wadsworth, Victoria
10
Desert Vista
112-11
(34.42m)
1
3
7
Esparza, Christine
11
Westwood
112-00
(34.14m)
1
2
8
Williams, Tori
11
Chandler
111-02
(33.88m)
1
1
9
Ferris, McKayla
10
Basha
109-09
(33.45m)
1
10
Beenau, Holli
9
Centennial
109-06
(33.38m)
1
11
Fakler, Erin
9
Xavier College P
109-02
(33.27m)
1
12
Padgett, Ana
12
Red Mountain
107-05
(32.74m)
1
13
Pangerl, Kellsey
11
Cibola
106-00
(32.31m)
1
14
Clark, Katelyn
12
Mountain Pointe
103-11
(31.67m)
1
15
Conlin, Amanda
10
Deer Valley
100-10
(30.73m)
1
16
Schmitt, Jessica
12
Dobson
100-08
(30.68m)
1
17
Stienecker, Lisa
11
Desert Ridge
99-04
(30.28m)
1
17
Nyx, Demita
12
Valley Vista
99-04
(30.28m)
1
19
McNamara, Kadie
12
Desert Vista
98-04
(29.97m)
1
20
Ta'ase, Malia
10
Mountain View Me
96-05
(29.39m)
1
21
Liechty, Alison
10
Mountain View Me
93-09
(28.58m)
1
22
Slaughter, Jessica
11
Gila Ridge
92-07
(28.22m)
1
23
DeMarr, Hannah
10
Mountain Pointe
92-04
(28.14m)
1
24
Miles, Alisha
11
Lake Havasu
85-08
(26.11m)
1
Womens Discus Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dale, Alexus
12
Apollo
131-11
(40.21m)
1
10
2
Barbera, Cami
11
Ironwood Ridge
117-05
(35.79m)
1
8
3
Jackson, Stevie
12
Mohave
116-07
(35.53m)
1
6
4
Borden, Shalise
10
Marana
113-11
(34.72m)
1
5
5
Phillips, Chelsea
12
Cactus
109-04
(33.32m)
1
4
6
Perrow-Donavon, Mya
12
Ironwood Ridge
105-03
(32.08m)
1
3
7
Rice, Tishae
12
Thunderbird
105-00
(32.00m)
1
2
8
Amarachi, Adindu
12
Thunderbird
104-09
(31.93m)
1
1
9
Bustamante, Casandra
11
Paradise Valley
103-10
(31.65m)
1
10
Abramson, Lindsey
12
Cactus
102-10
(31.34m)
1
11
Berry, Alexis
12
Dysart
102-00
(31.09m)
1
12
Gabriel, Desiree
11
Poston Butte
100-02
(30.53m)
1
13
Hubbard, Rachel
12
Canyon Del Oro
99-00
(30.18m)
1
14
Phillips, Ranesha
9
Mohave
96-10
(29.51m)
1
15
Adams, Sage
12
Williams Field
95-03
(29.03m)
1
16
Douglas, Sierra
12
Cienega
90-04
(27.53m)
1
17
Garrison, Candice
12
Kingman
89-10
(27.38m)
1
18
Elam, Mehalia
11
Moon Valley
86-09
(26.44m)
1
19
Scott, Jonnilynn
10
Agua Fria Union
84-01
(25.63m)
1
20
Maxam, Danielle M
11
Washington
82-05
(25.12m)
1
21
Kodra, Bleta
10
Greenway
74-08
(22.76m)
1
--
McGhee, Shaylin
11
Queen Creek
FOUL
(--)
1
--
Fisher, Alaina
11
Copper Canyon
FOUL
(--)
1
Womens Discus Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lankster, Nneeka
12
Santa Cruz Valle
112-08
(34.34m)
1
10
2
Hatler-Stefick, Tiana
10
Sedona Red Rock
109-02
(33.27m)
1
8
3
Montano, Sabrina
11
Safford
106-05
(32.44m)
1
6
4
Dawson, Ashley
11
Safford
104-08
(31.90m)
1
5
5
Schinke, Becca
10
Show Low
103-01
(31.42m)
1
4
6
Mosley, Nyomi
11
Sedona Red Rock
103-00
(31.39m)
1
3
7
Yazzie, Jontae
12
Monument Valley
102-00
(31.09m)
1
2
8
Wilson, Katie
10
Camp Verde
93-06
(28.50m)
1
1
9
Romero, Briana
11
Liberty
93-01
(28.37m)
1
10
Anderson, Sheila
12
Florence
86-06
(26.37m)
1
11
Gimenez, Nathalie
12
Coronado
85-08
(26.11m)
1
12
Moore, Ashleigh
11
Chino Valley
84-01
(25.63m)
1
13
Stevens, Danielle
10
Page
83-11
(25.58m)
1
14
Bunch, Chelsea
11
Coconino
81-05
(24.82m)
1
15
Culbertson, M.E.
11
Sabino
80-00
(24.38m)
1
16
Verdugo, Kiana
9
Sahuarita
79-10
(24.33m)
1
17
Sorden, Clarissa
12
Coconino
79-07
(24.26m)
1
18
Williams, Celia
10
Blue Ridge
79-05
(24.21m)
1
19
Fall, Leanne
12
Alchesay
78-01
(23.80m)
1
20
Fuson, Mesha
9
Winslow
77-04
(23.57m)
1
21
Cox, Jennifer
11
Seton Catholic
77-01
(23.50m)
1
22
Jorgensen, Macey
12
Thatcher
76-03
(23.24m)
1
23
Calandra, Heather
9
Mingus Union
75-11
(23.14m)
1
24
Boadway, Erin
11
Flagstaff
72-09
(22.17m)
1
Womens Discus Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hancock, Shayla
11
Pima
113-07
(34.62m)
1
10
2
Smith, Hayley
12
Seligman
106-08
(32.51m)
1
8
3
Edmonds, Tracy
10
Salome
99-08
(30.38m)
1
6
4
Koepp, Katie
10
Phoenix Christia
98-04
(29.97m)
1
5
5
Jackson, Miranda
9
St Augustine Cat
95-10
(29.21m)
1
4
6
Maynes, Taylor
12
Salome
92-11
(28.32m)
1
3
7
Bryant, Marie
9
Tempe Preparator
84-09
(25.83m)
1
2
8
Lagazo, Marissa
12
Bourgade Catholi
84-00
(25.60m)
1
1
9
Gilbreath, Hannah
12
Valley Christian
82-04
(25.10m)
1
10
Osborn, Haleigh
10
Ray
78-07
(23.95m)
1
11
Rohwer, Kelsey
11
Joy Christian
77-02
(23.52m)
1
12
Bodjanac, Mary
9
Arizona Lutheran
76-10
(23.42m)
1
13
Lagazo, Karissa
12
Bourgade Catholi
76-00
(23.16m)
1
14
Quiroz, Savannah
12
Benson
74-11
(22.83m)
1
14
Johnson, Jenny
12
Northwest Christ
74-11
(22.83m)
1
16
Kehmeier, Megan
12
Gilbert Christia
73-03
(22.33m)
1
17
Apfel, Juliana
10
Arizona Scho
71-09
(21.87m)
1
18
Jones, Fetasha
12
Red Mesa
70-08
(21.54m)
1
19
Brizuela, Sarah
10
Salome
70-03
(21.41m)
1
20
Richardson, Cassie
11
Mayer
70-00
(21.34m)
1
21
Jake, Summer
12
St Michael
69-04
(21.13m)
1
22
Hunt, Adeline
11
Mogollon
69-03
(21.11m)
1
23
Woltz, Kaitlyn
11
Tempe Preparator
68-04
(20.83m)
1
24
Warskow, Lindsey
11
Arizona Lutheran
67-09
(20.65m)
1
25
Tsosie, Steffiny
12
Red Mesa
66-10
(20.37m)
1
26
Walker, Margo
10
Northwest Christ
65-04
(19.91m)
1
27
Conser, Tanya
9
Benson
58-07
(17.86m)
1
Womens High Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moore, Ashlee
9
Hamilton
5-10.00
(1.78m)
1
10
2
Carson, Hannah
12
Chandler
5-08.00
(1.73m)
1
8
3
McKenzie, Dana
11
Corona del Sol
5-04.00
(1.63m)
1
6
4
Pilgrim, Kaysee
10
Barry Goldwater
5-02.00
(1.57m)
1
5
5
Toussaint, Tinisha
11
Desert Vista
5-02.00
(1.57m)
1
3
5
Dilworth, Destiny
11
Gila Ridge
5-02.00
(1.57m)
1
3
5
Bartee, Jasmine
10
Chandler
5-02.00
(1.57m)
1
3
8
Richardson, Chloe
10
Mountain View Me
5-02.00
(1.57m)
1
1
10
Lovely, Larrisa
10
Highland
5-00.00
(1.52m)
1
10
Zoller, Kami
10
Mountain Ridge
5-00.00
(1.52m)
1
10
White, Briana
11
Tolleson Union
5-00.00
(1.52m)
1
10
Renfro, Mckenna
9
Xavier College P
5-00.00
(1.52m)
1
10
Neumyer, McKenzie
12
Desert Vista
5-00.00
(1.52m)
1
10
Idemudia, Jemima
9
Deer Valley
5-00.00
(1.52m)
1
9
Marsh, Mindy
12
Mountain View Me
5-00.00
(1.52m)
1
--
Yanovitch, Mandi
12
Horizon
NH
(--)
1
--
Nady, Kacey
10
Kofa
NH
(--)
1
--
Mertz, Madeline
9
Centennial
NH
(--)
1
--
Johnson, Ciara
11
Chaparral
NH
(--)
1
--
Roberts, Cassidy
9
Basha
NH
(--)
1
--
Webb, Angela
9
Gilbert
NH
(--)
1
--
Nobley, Sierra
9
Horizon
NH
(--)
1
--
Lemon, McKaylee
11
Gilbert
NH
(--)
1
Womens High Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Minter, Kinsey
12
Cactus
5-06.00
(1.68m)
1
9
1
McEaddy, Shakayla
12
Catalina Foothil
5-06.00
(1.68m)
1
9
3
Gerard, Emily
9
Catalina Foothil
5-02.00
(1.57m)
1
6
10
Harrion, Klohe
10
Perry
5-00.00
(1.52m)
1
4
Spargur, Danielle
9
Sunrise Mountain
5-00.00
(1.52m)
1
5
5
Saunders, Janae
11
Buckeye Union
5-00.00
(1.52m)
1
4
6
Berge, Sonja
11
Mountain View Me
5-00.00
(1.52m)
1
2
6
Yetter, Ali
11
Marana
5-00.00
(1.52m)
1
2
6
Kelly, Karina
9
Mountain View Me
5-00.00
(1.52m)
1
2
9
Wattley, Jameisha
11
Moon Valley
5-00.00
(1.52m)
1
11
Worlton, Emma
11
Sunrise Mountain
4-10.00
(1.47m)
1
11
Dragoo, Melissa
12
Notre Dame Prep
4-10.00
(1.47m)
1
11
Abbs, Monique
12
Moon Valley
4-10.00
(1.47m)
1
14
Oliver, Aysia
11
Millennium
4-10.00
(1.47m)
1
14
Kemp, Kelley
11
Sunnyslope
4-10.00
(1.47m)
1
14
Humphrey, Kamiren
12
Canyon Del Oro
4-10.00
(1.47m)
1
--
Tietjen, Kayla
11
Queen Creek
NH
(--)
1
--
Timms, Taylor
12
Thunderbird
NH
(--)
1
--
McGarity, Mally
10
Marana
NH
(--)
1
--
Reed, Brittany
11
Desert Edge
NH
(--)
1
--
Poole, Raymie
10
McClintock
NH
(--)
1
--
Hansen, Bailey
12
Queen Creek
NH
(--)
1
--
Garcia, Lauren
12
Prescott
NH
(--)
1
Womens High Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Orr, Rachel
12
Thatcher
5-10.00
(1.78m)
1
10
2
Johnson, Chantell
12
Tonopah Vall
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Mong, Sarah
12
Page
5-04.00
(1.63m)
1
6
4
Ignace, Victoria
10
Coconino
5-02.00
(1.57m)
1
5
5
Genck, Mariah
10
Blue Ridge
5-02.00
(1.57m)
1
4
6
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
5-02.00
(1.57m)
1
2.50
6
Peters, Taylor
12
Round Valley
5-02.00
(1.57m)
1
2.50
10
Patton, Kayla
11
Fountain Hills
5-00.00
(1.52m)
1
11
Dalton, Tia
12
Chinle
5-00.00
(1.52m)
1
8
Abalos, Jordan
9
Safford
5-00.00
(1.52m)
1
1
9
Roberts, Kelsie
11
Estrella Foothil
5-00.00
(1.52m)
1
12
Rojas, Jandi
10
Thatcher
4-10.00
(1.47m)
1
13
Johnson, Jessica
11
Blue Ridge
4-10.00
(1.47m)
1
14
Schoder, Baylee
11
Show Low
4-08.00
(1.42m)
1
15
Jones, Shonda
11
Santa Rita
4-08.00
(1.42m)
1
15
Ames, Amanda
12
Douglas
4-08.00
(1.42m)
1
15
Buss, Donnie
10
Camp Verde
4-08.00
(1.42m)
1
15
Rockhill, Mallory
10
Estrella Foothil
4-08.00
(1.42m)
1
15
Ivers, Kelsey
12
Higley
4-08.00
(1.42m)
1
19
Ballard, Caitlyn
9
Chino Valley
4-08.00
(1.42m)
1
19
Showers, Amanda
10
Camp Verde
4-08.00
(1.42m)
1
--
Cooper, Karen
11
Empire
NH
(--)
1
--
Bingham, Miranda
9
Safford
NH
(--)
1
--
Barton, Michelle
11
Coconino
NH
(--)
1
Womens High Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unkefer, Bethany
12
Arizona Lutheran
5-01.00
(1.55m)
1
10
2
Farr, Miranda
11
St. Johns
4-10.00
(1.47m)
1
8
3
Holzman, Maya
11
Green Fields
4-10.00
(1.47m)
1
6
4
Castillo, Victoria
12
San Manuel
4-08.00
(1.42m)
1
5
5
Kempf, Alana
11
Joy Christian
4-08.00
(1.42m)
1
2.50
5
Nez, Brittany
12
Pinon
4-08.00
(1.42m)
1
2.50
5
Zimmerman, Camille
9
Tempe Preparator
4-08.00
(1.42m)
1
2.50
5
Trickey, Brooklynn
11
St. Johns
4-08.00
(1.42m)
1
2.50
9
Calhoun, Janeria
10
Westwind Prep
4-08.00
(1.42m)
1
10
Massarany, Natalie
10
Green Fields
4-06.00
(1.37m)
1
10
Cirivello, Nikki
11
St. Johns
4-06.00
(1.37m)
1
10
Gudvangen, Emily
10
Benson
4-06.00
(1.37m)
1
10
Galyean, Lea
9
Bisbee
4-06.00
(1.37m)
1
10
Nelson, Macie
9
Mogollon
4-06.00
(1.37m)
1
10
Baldwin, Kristin
9
Joseph City
4-06.00
(1.37m)
1
10
Stephens, Ashley
12
Mogollon
4-06.00
(1.37m)
1
10
Adame, Jessica
11
Mayer
4-06.00
(1.37m)
1
--
Avazian, Haley
11
Yuma Catholic
NH
(--)
1
--
Mountz, Ilee
12
Westwind Prep
NH
(--)
1
--
Edmonds, Tracy
10
Salome
NH
(--)
1
--
Ames, Katelin
10
Benson
NH
(--)
1
--
Smith, Britney
10
Joseph City
NH
(--)
1
--
Smith, Noelle
9
Green Fields
NH
(--)
1
Womens Long Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Todd, Jasmine
11
Chandler
19-06.50
(5.96m)
+0.0
1
10
2
Clay, Alexis
12
Chandler
18-06.25
(5.65m)
+0.0
1
8
3
Flannigan, Makaila
10
Chandler
18-02.50
(5.55m)
+0.0
1
6
4
Johnson, Kristina
12
Buena
17-11.75
(5.48m)
+0.0
1
5
5
Moore, Ashlee
9
Hamilton
17-07.00
(5.36m)
+0.0
1
4
6
Bailey, Shaman
11
Mountain Pointe
17-04.00
(5.28m)
+0.0
1
3
7
Perry, Paige
11
Kofa
16-08.00
(5.08m)
+0.0
1
2
8
Ogbanga, I.B.
12
Tolleson Union
16-07.25
(5.06m)
+0.0
1
1
9
Mercer, Alissa
10
Deer Valley
16-06.50
(5.04m)
+0.0
1
10
Beechum, Monika
9
Casa Grande Unio
16-05.25
(5.01m)
+0.0
1
11
Maxwell, Alisha
12
Desert Vista
16-05.00
(5.00m)
-0.1
1
12
Ogbanga, Bell
10
Tolleson Union
16-01.25
(4.91m)
+0.0
1
13
Lydford, Rebecca
10
Mountain View Me
15-11.75
(4.87m)
+0.0
1
14
Munden, Stacie
10
Casa Grande Unio
15-10.00
(4.83m)
+0.0
1
15
Richardson, Chloe
10
Mountain View Me
15-09.50
(4.81m)
+0.0
1
16
Croker, Stephanie
11
Sandra Day O'Con
15-08.75
(4.79m)
+0.5
1
17
Churchman, Kelsey
10
Mountain View Me
15-06.25
(4.73m)
+0.0
1
18
Molinar, Devin
11
Sandra Day O'Con
15-04.00
(4.67m)
+0.0
1
19
Muhammad, Salimah
11
Chandler
15-03.75
(4.67m)
+0.0
1
20
Zaker, Jasmine
12
Desert Ridge
15-03.25
(4.65m)
+0.1
1
21
Cunningham, Faren
11
Hamilton
14-11.50
(4.56m)
+0.0
1
22
Dotson, Gabrielle
10
Corona del Sol
14-07.75
(4.46m)
+0.0
1
23
Suesue, Kalli
10
Gilbert
14-06.25
(4.43m)
+0.6
1
24
Tang, Hailey
9
Mountain Ridge
14-05.50
(4.41m)
+0.0
1
Womens Long Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rodriquez, Brianna
11
Cienega
18-09.50
(5.73m)
+0.0
1
10
2
Sweet, Sarai
12
Independence
17-09.00
(5.41m)
+0.6
1
8
3
Jones, Brittany
11
Canyon Del Oro
17-03.75
(5.28m)
+0.0
1
6
4
Okani, Amanda
11
Sunrise Mountain
16-10.50
(5.14m)
+0.0
1
5
5
Coy, Sidney
10
Paradise Valley
16-07.25
(5.06m)
+0.0
1
4
6
Humphrey, Kamiren
12
Canyon Del Oro
16-03.50
(4.97m)
+0.0
1
3
7
Abbs, Monique
12
Moon Valley
16-03.00
(4.95m)
+0.0
1
2
8
Humphrey, Kalyn
12
Canyon Del Oro
16-03.00
(4.95m)
+0.0
1
1
9
Dragoo, Melissa
12
Notre Dame Prep
16-01.00
(4.90m)
+0.0
1
10
Hagerstrand, Kilee
9
Marana
16-00.25
(4.88m)
+0.0
1
11
Yarbrough, Chanel
10
Raymond S Kellis
15-10.50
(4.84m)
-0.7
1
12
Delgado, Paulina
9
Kingman
15-09.25
(4.81m)
+0.0
1
13
Timms, Taylor
12
Thunderbird
15-06.50
(4.74m)
+0.4
1
14
Cabral, Tori
9
Agua Fria Union
15-06.25
(4.73m)
+0.0
1
15
Garcia, Lauren
12
Prescott
15-05.50
(4.71m)
-0.1
1
16
Bussey, Riley
11
Queen Creek
15-05.25
(4.71m)
+1.0
1
17
Bacon, Abby
9
Mohave
15-04.25
(4.68m)
+0.0
1
18
Callon, Ashle
12
Dysart
15-02.50
(4.64m)
+0.0
1
19
Schroder, Domonique
12
Sunnyslope
15-01.50
(4.61m)
+0.0
1
20
Yetter, Ali
11
Marana
15-01.00
(4.60m)
+0.0
1
21
Hooks, Asaiah
9
Millennium
14-10.00
(4.52m)
+0.0
1
22
Wade, Ataisha
11
Independence
14-09.50
(4.51m)
+0.1
1
23
Miller, Tonisha
11
Buckeye Union
14-01.00
(4.29m)
+0.0
1
24
Campbell, Jenna
10
Moon Valley
13-07.50
(4.15m)
+0.6
1
Womens Long Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cooper, Jerissa
11
Coolidge
17-05.00
(5.31m)
+0.0
1
10
2
Woodson, Darreyl
9
Higley
17-03.50
(5.27m)
+1.3
1
8
3
Ellsworth, Simone
11
Higley
17-01.50
(5.22m)
+0.0
1
6
4
Roberts, Kelsie
11
Estrella Foothil
16-10.75
(5.15m)
+1.9
1
5
5
Collins, Miah
10
Coronado
16-10.25
(5.14m)
+1.0
1
4
6
Castillo, Melissa
12
Douglas
16-08.25
(5.09m)
+1.3
1
3
7
Pratt, Jasmin
11
Estrella Foothil
16-07.50
(5.07m)
+0.4
1
2
8
Stricker, Amanda
12
Flagstaff
16-06.50
(5.04m)
+1.8
1
1
9
Murphy, Malika
10
Estrella Foothil
16-03.50
(4.97m)
+0.0
1
10
Johnson, Ileanna
12
Flagstaff
16-03.00
(4.95m)
+2.1
1
11
Mosley, Nyomi
11
Sedona Red Rock
16-01.50
(4.91m)
+1.7
1
12
Jones, Shonda
11
Santa Rita
16-00.00
(4.88m)
+1.8
1
13
Spinner, Susan
10
Seton Catholic
15-11.00
(4.85m)
+0.0
1
14
Jackson, Courtney
10
Higley
15-09.25
(4.81m)
+1.3
1
15
Fisher, Kaile
11
Higley
15-08.25
(4.78m)
+1.9
1
16
Myers, Briana
9
Santa Rita
15-06.00
(4.72m)
+0.8
1
17
Hageman, Cortney
12
Mingus Union
15-03.75
(4.67m)
+1.0
1
18
Bellamy, Breshae
12
Tempe
15-02.75
(4.64m)
+0.2
1
19
Heilig, Lindsey
-
Sabino
15-00.50
(4.58m)
+0.2
1
20
Robinson, Tualicia
11
Youngker
14-11.75
(4.57m)
+0.2
1
20
Ngon, Annie
12
Mingus Union
14-11.75
(4.57m)
+0.0
1
22
Jones, Alexa
10
Snowflake
14-04.50
(4.38m)
+1.9
1
23
Helwig, Shelby
10
Blue Ridge
14-01.00
(4.29m)
+0.2
1
24
Curley, Nicole
10
Ganado
13-03.50
(4.05m)
+1.6
1
Womens Long Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Samudio, Courtney
12
Northwest Christ
17-10.50
(5.45m)
+0.7
1
10
2
Horvath, Claire
10
Tempe Preparator
17-00.75
(5.20m)
+0.1
1
8
3
Brown, Savannah
10
St. Johns
16-01.75
(4.92m)
+0.0
1
6
4
Trickey, Brooklynn
11
St. Johns
16-00.00
(4.88m)
+1.6
1
5
5
Reece, Rhiannon
10
Benson
15-10.50
(4.84m)
+3.1
1
4
6
Prokop, Sara
11
Tempe Preparator
15-10.25
(4.83m)
+1.2
1
3
7
Redhawk, Hope
11
Valley Union
15-03.75
(4.67m)
+1.7
1
2
8
Castillo, Victoria
12
San Manuel
15-03.00
(4.65m)
+0.0
1
1
9
Langley, Bre'a
10
Tombstone
15-00.00
(4.57m)
+0.0
1
10
Alderete, Angelica
12
St Augustine Cat
14-07.00
(4.45m)
+0.4
1
11
Warskow, Lindsey
11
Arizona Lutheran
14-03.50
(4.36m)
+0.9
1
12
Valarde, Aileen
Sabino
14-02.75
(4.34m)
-0.8
1
13
Maas, Abby
11
Pusch Ridge Chri
14-01.25
(4.30m)
-1.7
1
14
Fenn, Elaina
9
Northwest Christ
13-11.75
(4.26m)
+0.0
1
15
Thomas, Alysha
10
Benson
13-10.50
(4.23m)
+0.0
1
16
Mountz, Ilee
12
Westwind Prep
13-08.25
(4.17m)
-1.7
1
16
Blair, Kalia
9
Pima
13-08.25
(4.17m)
-1.7
1
18
Maner, Jessica
11
Mogollon
13-04.25
(4.07m)
+0.0
1
19
Tai, Breanna
12
Tempe Preparator
13-01.25
(3.99m)
-1.6
1
20
Oliver, Kelsey
9
Mogollon
12-11.75
(3.96m)
+0.0
1
21
Dethlefsen, Molly
11
Bourgade Catholi
12-09.75
(3.91m)
+1.4
1
Womens Triple Jump Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Todd, Jasmine
11
Chandler
40-08.50
(12.41m)
+0.9
1
10
2
Sterling, Bacall
11
Chandler
38-11.50
(11.87m)
+1.6
1
8
3
Clay, Alexis
12
Chandler
37-11.50
(11.57m)
+2.3
1
6
4
Mason, Kelli
11
Gilbert
37-07.00
(11.46m)
+0.2
1
5
5
Johnson, Kristina
12
Buena
37-00.00
(11.28m)
+2.2
1
4
6
Hayes, Moriah
11
Dobson
36-11.50
(11.26m)
+0.2
1
3
7
Puefua, Victoria
11
Mesquite
36-08.50
(11.19m)
+0.2
1
2
8
Sherwood, Marlee
11
Mountain View Me
36-02.00
(11.02m)
+0.7
1
1
9
Bailey, Shaman
11
Mountain Pointe
35-10.75
(10.94m)
+2.4
1
10
Thompson, Alyssa
10
Salpointe Cathol
35-09.00
(10.90m)
+2.3
1
11
Neumayr, Megan
12
Desert Vista
35-07.00
(10.85m)
+2.2
1
12
Dixon, Paige
12
Hamilton
35-06.25
(10.83m)
+2.3
1
13
Downing, Krisslyn
12
Westview
34-04.75
(10.48m)
+0.8
1
14
Richardson, Chloe
10
Mountain View Me
34-01.50
(10.40m)
+1.1
1
15
Hakes, Tiffany
12
Mesa
34-00.00
(10.36m)
+1.0
1
16
Jameson, Tayler
9
Red Mountain
33-11.50
(10.35m)
+1.0
1
17
Molinar, Devin
11
Sandra Day O'Con
33-10.50
(10.33m)
+0.5
1
18
Harris, Becca
12
Salpointe Cathol
33-09.50
(10.30m)
+0.6
1
19
Moser, Sarah
11
Red Mountain
32-09.75
(10.00m)
+0.7
1
20
Churchman, Kelsey
10
Mountain View Me
32-06.75
(9.93m)
+0.5
1
21
Kelly, Megan
10
Sandra Day O'Con
32-00.50
(9.77m)
+1.0
1
22
Mercer, Alissa
10
Deer Valley
31-08.50
(9.66m)
+0.7
1
23
Wilson, Halle
11
Desert Vista
30-03.50
(9.23m)
+0.2
1
--
Hicks, Lauren
10
Gilbert
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McEaddy, Shakayla
12
Catalina Foothil
36-03.50
(11.06m)
+0.7
1
10
2
Holliday, Jamie
9
Sahuaro
35-09.50
(10.91m)
+0.4
1
8
3
Sweet, Sarai
12
Independence
35-06.75
(10.84m)
-0.5
1
6
4
Okani, Amanda
11
Sunrise Mountain
35-05.00
(10.80m)
+0.8
1
5
5
Wattley, Jameisha
11
Moon Valley
34-11.00
(10.64m)
+0.5
1
4
6
Oliver, Aysia
11
Millennium
34-10.25
(10.62m)
+0.6
1
3
7
Humphrey, Kamiren
12
Canyon Del Oro
34-09.50
(10.60m)
+0.0
1
2
8
Abbs, Monique
12
Moon Valley
34-09.25
(10.60m)
+0.3
1
1
9
Timms, Taylor
12
Thunderbird
34-01.50
(10.40m)
+2.6
1
10
Gerard, Emily
9
Catalina Foothil
33-10.75
(10.33m)
+1.0
1
11
Muhammad, Mecca
11
Millennium
33-08.00
(10.26m)
+0.2
1
12
McGarity, Mally
10
Marana
33-05.75
(10.20m)
+2.2
1
13
Quiroz, Selena
10
Apache Junction
33-04.25
(10.17m)
+0.8
1
14
Bartz, Gretchen
12
Mountain View Me
33-01.50
(10.10m)
+2.5
1
15
Belnap, Maddie
9
Queen Creek
32-08.75
(9.98m)
+0.2
1
16
Henning, Karlie
11
Greenway
32-08.50
(9.97m)
+1.0
1
17
Morris, kylie
9
Bradshaw Mountai
32-08.00
(9.96m)
+1.3
1
18
Bacon, Abby
9
Mohave
32-03.50
(9.84m)
+0.8
1
19
Dragoo, Melissa
12
Notre Dame Prep
32-03.00
(9.83m)
+1.9
1
20
Schroder, Domonique
12
Sunnyslope
32-01.50
(9.79m)
+1.6
1
21
Lewis, Breona
12
Williams Field
32-01.00
(9.78m)
+2.1
1
22
Wade, Ataisha
11
Independence
32-00.50
(9.77m)
+1.6
1
23
Poole, Aryanne
12
McClintock
30-09.50
(9.39m)
-1.2
1
Womens Triple Jump Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Castillo, Melissa
12
Douglas
36-06.50
(11.14m)
-0.7
1
10
2
Woodson, Timpani
12
Liberty
34-11.50
(10.66m)
+0.3
1
8
3
Spinner, Susan
10
Seton Catholic
34-04.50
(10.48m)
-1.3
1
6
4
Mong, Sarah
12
Page
34-01.50
(10.40m)
-0.3
1
5
5
Rockhill, Mallory
10
Estrella Foothil
33-11.75
(10.36m)
-0.5
1
4
6
Mosley, Nyomi
11
Sedona Red Rock
33-09.00
(10.29m)
+0.4
1
3
7
Shaw, Danielle
12
Tempe
33-07.00
(10.24m)
-0.3
1
2
8
Jackson, Courtney
10
Higley
33-04.50
(10.17m)
+0.4
1
1
9
Holston, Ciera
11
Safford
33-04.25
(10.17m)
+0.3
1
10
Amereno, Alex
10
Sabino
33-00.25
(10.06m)
-0.2
1
11
Roberts, Kelsie
11
Estrella Foothil
32-06.75
(9.93m)
-0.6
1
12
Stricker, Amanda
12
Flagstaff
32-06.00
(9.91m)
+0.0
1
13
Roulette, Libby
12
Camp Verde
31-09.75
(9.70m)
+2.7
1
14
Peters, Taylor
12
Round Valley
31-07.50
(9.64m)
-0.7
1
15
Adams, Cassandra
12
Show Low
31-07.00
(9.63m)
+1.0
1
16
Hageman, Cortney
12
Mingus Union
31-06.50
(9.61m)
-0.7
1
17
Castillo, Grecia
9
Douglas
31-05.50
(9.59m)
-1.5
1
17
Ellsworth, Simone
11
Higley
31-05.50
(9.59m)
+0.3
1
19
Brackett, Lindsey
11
Higley
30-11.50
(9.44m)
+0.3
1
20
Bellamy, Breshae
12
Tempe
30-08.75
(9.37m)
+0.5
1
21
Miles, Christine(Hannah)
11
Coolidge
30-08.50
(9.36m)
+0.2
1
22
Ruffin, Ta'Shanda
12
Empire
30-06.75
(9.32m)
-0.2
1
23
Bryce, Lindsay
11
Coconino
29-06.50
(9.00m)
+0.0
1
24
Boldin, Braedyn
9
Page
29-00.75
(8.86m)
-0.1
1
Womens Triple Jump Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Samudio, Courtney
12
Northwest Christ
35-00.75
(10.69m)
-0.4
1
10
2
Maas, Abby
11
Pusch Ridge Chri
33-01.00
(10.08m)
+0.5
1
8
3
Farr, Miranda
11
St. Johns
33-00.50
(10.07m)
+1.4
1
6
4
Langley, Bre'a
10
Tombstone
32-11.00
(10.03m)
-0.1
1
5
5
Trickey, Brooklynn
11
St. Johns
32-10.75
(10.03m)
+1.4
1
4
6
Blair, Kalia
9
Pima
32-09.75
(10.00m)
+0.7
1
3
7
Prokop, Sara
11
Tempe Preparator
32-06.50
(9.92m)
+1.7
1
2
8
Uldrich, Elle
10
Pusch Ridge Chri
32-04.50
(9.87m)
+0.0
1
1
9
Ames, ReBeca
12
Benson
32-02.50
(9.82m)
+0.2
1
10
Harris, Torrina
10
Yuma Catholic
31-08.00
(9.65m)
+0.0
1
11
Castillo, Victoria
12
San Manuel
31-03.00
(9.53m)
+0.3
1
12
Fenn, Elaina
9
Northwest Christ
31-01.50
(9.49m)
+0.2
1
13
Alderete, Angelica
12
St Augustine Cat
31-00.25
(9.46m)
-0.5
1
14
Patterson, Heather
11
St. Johns
30-09.50
(9.39m)
+0.9
1
15
Smith, Stephanie
10
Pusch Ridge Chri
30-07.50
(9.33m)
-0.1
1
16
Snyder, Olivia
10
Green Fields
29-11.50
(9.13m)
-0.4
1
17
Redhawk, Hope
11
Valley Union
29-11.00
(9.12m)
+0.0
1
18
Zimmerman, Camille
9
Tempe Preparator
29-09.50
(9.08m)
-2.2
1
19
Nyandamu, Jessica
9
Bourgade Catholi
29-08.50
(9.06m)
-0.2
1
20
Barba, Monique
11
Joy Christian
29-02.75
(8.91m)
-0.2
1
21
Thomas, Alysha
10
Benson
28-07.00
(8.71m)
+0.0
1
22
Berry, Madison
12
Grand Canyon
28-06.25
(8.69m)
+0.9
1
23
Barclay, Briena
12
Valley Christian
28-01.50
(8.57m)
+0.5
1
24
Matsumoto, Sara
12
Tempe Preparator
27-10.25
(8.49m)
+1.2
1
25
Wren, Kelsey
12
Grand Canyon
26-06.25
(8.08m)
-1.6
1
Womens Pole Vault Division I
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pew, Lindsay
12
Mountain View Me
12-05.00
(3.78m)
1
10
2
Bowser, Haley
12
Chandler
11-06.00
(3.51m)
1
8
3
McMullin, Maleah
10
Highland
11-00.00
(3.35m)
1
6
4
Jones, Shannon
12
Centennial
11-00.00
(3.35m)
1
5
5
Harris, Becca
12
Salpointe Cathol
11-00.00
(3.35m)
1
4
6
Diep, Diana
11
Sandra Day O'Con
10-06.00
(3.20m)
1
3
10
Harmon, Kylie
12
Desert Vista
10-00.00
(3.05m)
1
10
Ten Hope, Merritt
12
Desert Vista
10-00.00
(3.05m)
1
7
Grieser, Morgan
12
Mountain View Me
10-00.00
(3.05m)
1
1
7
Quick, Devon
12
Mountain View Me
10-00.00
(3.05m)
1
1
7
King, Marlee
12
Mountain View Me
10-00.00
(3.05m)
1
1
8
Herchet, Alysa
12
Basha
10-00.00
(3.05m)
1
9
Shealy, Jordan
9
Rincon Universit
10-00.00
(3.05m)
1
14
Thomas, Brittany
12
Chandler
9-06.00
(2.90m)
1
14
Zampini, Leah
11
Deer Valley
9-06.00
(2.90m)
1
14
Cross, Brittney
12
Casa Grande Unio
9-06.00
(2.90m)
1
14
Halsted, Kiley
9
Desert Vista
9-06.00
(2.90m)
1
14
Wilkes, Hunter
11
Hamilton
9-06.00
(2.90m)
1
14
Dielman, Cara
12
Desert Vista
9-06.00
(2.90m)
1
20
Sharkey, Abbie
9
Red Mountain
9-00.00
(2.74m)
1
21
Hamel, Shaylynn
11
Gilbert
8-06.00
(2.59m)
1
21
Bartlett, Cami
9
Basha
8-06.00
(2.59m)
1
--
Krasuski, Bethany
10
Sandra Day O'Con
NH
(--)
1
--
Bromich, Bobbi
11
Hamilton
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Division II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Groves, Ashley
12
Cienega
11-00.00
(3.35m)
1
10
2
Whitehead, Savannah
10
Marcos De Niza
10-06.00
(3.20m)
1
8
3
Ocock, Callie
11
Agua Fria Union
10-00.00
(3.05m)
1
6
4
erler, maya
11
Cactus Shadows
9-06.00
(2.90m)
1
5
5
Mannheim, Domino
11
Canyon Del Oro
9-06.00
(2.90m)
1
3
5
Abbott, Kelsey
12
Sunrise Mountain
9-06.00
(2.90m)
1
3
5
Jones, Rachel
12
Mountain View Me
9-06.00
(2.90m)
1
3
8
Spencer, Ave
10
Millennium
9-06.00
(2.90m)
1
0.50
10
Joyce, Katriana
12
Moon Valley
9-00.00
(2.74m)
1
11
Rodriquez, Ashley
-
Perry
9-00.00
(2.74m)
1
8
L'Heureux, Kathryn
11
Canyon Del Oro
9-00.00
(2.74m)
1
0.50
9
Masolini, Athena
9
Saguaro
9-00.00
(2.74m)
1
12
Benefield, Blair
10
Mohave
8-06.00
(2.59m)
1
13
Batterton, Lora
12
Canyon Del Oro
8-06.00
(2.59m)
1
14
Cabral, Tori
9
Agua Fria Union
8-06.00
(2.59m)
1
15
Peterson, Chereese
9
Queen Creek
8-06.00
(2.59m)
1
16
Baldwin, Amy
12
Prescott
8-06.00
(2.59m)
1
17
groh, mckenna
9
Cactus Shadows
8-00.00
(2.44m)
1
18
Malanowski, Robin
11
Shadow Mountain
8-00.00
(2.44m)
1
--
Brunner, Julianna
10
Thunderbird
NH
(--)
1
--
Renteria, Cristina
12
Copper Canyon
NH
(--)
1
--
Giles, Jordin
12
Thunderbird
NH
(--)
1
--
Bostaph, Jessica
10
Perry
NH
(--)
1
--
Workman, Natalie
11
Queen Creek
NH
(--)
1
--
Chandler, Felicia
11
Peoria
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Division III
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hageman, Cortney
12
Mingus Union
10-06.00
(3.20m)
1
10
2
Johnson, Jessica
11
Blue Ridge
9-06.00
(2.90m)
1
8
3
Donaldson, Shiloh
10
Round Valley
9-00.00
(2.74m)
1
5.50
3
Goimarac, Hope
12
Sedona Red Rock
9-00.00
(2.74m)
1
5.50
5
Ingram, Jenna
11
Fountain Hills
9-00.00
(2.74m)
1
4
6
Underhill, Jackie
11
Coconino
9-00.00
(2.74m)
1
3
10
Mantzey, Marissa
10
Liberty
8-06.00
(2.59m)
1
11
Fitzgerald, Katie
12
Estrella Foothil
8-06.00
(2.59m)
1
12
Hauptman, Janelle
9
Payson
8-06.00
(2.59m)
1
13
Forbush, Sierra
10
Estrella Foothil
8-06.00
(2.59m)
1
7
Stabenow, Savanna
12
Show Low
8-06.00
(2.59m)
1
2
8
O Connor, Breanna
10
Flagstaff
8-06.00
(2.59m)
1
0.50
8
Pomeroy, Haley
10
Show Low
8-06.00
(2.59m)
1
0.50
14
Ignace, Victoria
10
Coconino
8-00.00
(2.44m)
1
15
Wylie, Laura
9
Mingus Union
8-00.00
(2.44m)
1
16
Davis, Rebecca
12
Safford
8-00.00
(2.44m)
1
17
Ortiz, Desarae
11
Mingus Union
8-00.00
(2.44m)
1
18
Milligan, Angelica
10
Winslow
8-00.00
(2.44m)
1
19
Daniel, Ciara
11
Show Low
7-06.00
(2.29m)
1
19
Parks, Rebekah
9
Page
7-06.00
(2.29m)
1
19
Rawlins, Shelbi
10
Snowflake
7-06.00
(2.29m)
1
19
Brown, Katlin
10
Youngker
7-06.00
(2.29m)
1
19
Crawford, Amanda
10
Round Valley
7-06.00
(2.29m)
1
23
Ames, Amanda
12
Douglas
7-06.00
(2.29m)
1
23
Countryman, Patty
12
Douglas
7-06.00
(2.29m)
1
26
Penrod, Stormy
10
Round Valley
7-06.00
(2.29m)
1
--
Gilboy, Stephanie
11
Mingus Union
NH
(--)
1
--
Jaymi, Carlen
11
Payson
NH
(--)
1
--
Rolph, Jenny
10
Liberty
NH
(--)
1
--
Brown, Krystal
12
Page
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Division IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fraley, Chandler
11
Valley Christian
11-00.00
(3.35m)
1
10
2
Reece, Rhiannon
10
Benson
10-06.00
(3.20m)
1
8
3
Thomas, Alysha
10
Benson
10-06.00
(3.20m)
1
6
4
Durec, Justina
12
Valley Christian
10-00.00
(3.05m)
1
5
5
Barclay, Briena
12
Valley Christian
10-00.00
(3.05m)
1
4
6
Day, Jessica
11
Valley Christian
8-00.00
(2.44m)
1
3
7
Ames, Katelin
10
Benson
8-00.00
(2.44m)
1
2
8
Galyean, Lea
9
Bisbee
7-06.00
(2.29m)
1
1
10
Jimenez, Zahne
11
Bisbee
7-00.00
(2.13m)
1
9
Rogers, Stormy
11
St. Johns
7-00.00
(2.13m)
1
--
Brazeel, Madison
9
Yuma Catholic
NH
(--)
1
--
Silva, Jessica
9
Bisbee
NH
(--)
1
--
Pearce, Dallas
10
St. Johns
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#arizona-state-meet
#aiaonline
#state-meet
#cave-creek
More news
2011 Results - Arizona AIA Outdoor State Championships
209 shares:
Arizona AIA Outdoor State Championships
,
Academy Of Tucson High School Track & Field and Cross Country - Tucson, Arizona
,
Agua Fria High School Track & Field and Cross Country - Avondale, Arizona
,
Ajo High School Track & Field and Cross Country - Ajo, Arizona
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Tempe High School Track & Field and Cross Country - Tempe, Arizona
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
36
5
2014
3
4
2013
1
10
2012
4
2011
2
8
2010
6
2009
1
Show 4 more
Hashtags
#arizona-state-meet
#aiaonline
#state-meet
#cave-creek
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!